Farba tablicowa nie tylko do pokoju malucha
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Tablica do pisania kredą bezpośrednio na ścianie to wspaniała przestrzeń na kreatywną twórczość dla najmłodszych. Ale dziecięcy pokój to niejedyne miejsce, gdzie sprawdzi się to rozwiązanie. Z farbą Tikkurila Liitu możesz stworzyć kolorowe miejsce na notatki dla całej rodziny np. w kuchni, w domowym biurze czy w holu. A przy okazji oryginalnie udekorować wnętrze własnoręcznymi zapiskami i rysunkami.
Planujesz zrobić pyszne ciasteczka na podwieczorek, ale nie za dobrze pamiętasz składniki? Już nie musisz wertować książki kucharskiej ubrudzonymi w mące rękami. Po prostu spisz wcześniej przepis na ścianie w kuchni i zabierz się do działania. A może cały czas gubisz się w rozkładzie dnia domowników? Wystarczy przenieść go na ścianę w przedpokoju, a już nie umkną Ci żadne spotkania i zajęcia. Powierzchnia tablicowa przy drzwiach będzie też pomysłowym miejscem na notatki, które przypomną o ważnych wydarzeniach, zadaniach czy telefonach tuż przed wyjściem z domu. W dodatku głęboki odcień farby Y497 Toro nada wnętrzu eleganckiego uroku, a odręczne zapiski zapewnią efekt wow.
Wbrew pozorom ściana, po której można pisać kredą, to nie tylko standardowy czarny, a pełna gama pięknych tonacji. Farbę Tikkurila Liitu można bowiem zabarwić na ponad 13 tysięcy odcieni, dopasowując tablicę kolorystycznie do stylu całego wnętrza.
Malowanie ścian tablicówką to już klasyka, ale to zaledwie ułamek możliwości. Tak naprawdę funkcję tablicy w domu mogą pełnić różnorodne elementy domowego wyposażenia. Taca śniadaniowa pokryta czarną farbą Tikkurila Liitu będzie jedyną w swoim rodzaju ozdobą stołu, a komoda w odcieniu szarości posłuży za oryginalny notes w czasie nauki.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.