Festiwal Art in Architecture. Przedłużono termin nadsyłania prac
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
W związku z dużym zainteresowaniem trzecią edycją festiwalu Art in Architecture Festival organizowanego przez Fundację Innowacji Społeczno-Kulturalnych, termin nadsyłania prac konkursowych został przedłużony o 21 dni, czyli do 28 listopada 2021 r. Uroczysta gala z wręczeniem statuetek odbędzie się zaś 7 grudnia br. w budynku Zachęty, Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie.
Obecność sztuki oraz jej rola we wnętrzach to jeden z najchętniej poruszanych tematów w branży architektonicznej. Festiwal Art in Architecture jest inicjatywą mającą na celu promowanie najlepszych projektów wnętrz i przestrzeni publicznych, których integralną częścią są dzieła sztuki. Trwa pierwszy etap festiwalu, obejmujący nadsyłanie zgłoszeń projektów na konkurs w czterech kategoriach: mieszkanie/dom, przestrzeń publiczna, biuro i hotel. Prace mogą zgłaszać zarówno architekci, architekci wnętrz, jak i inwestorzy. W związku z dużym zainteresowaniem konkursem oraz deklaracjami uczestników skłonnych nadsyłać swoje prace w nieco późniejszym terminie, został on przedłużony o 21 dni do dnia 28 listopada 2021 r. Tym samym zmianie uległa także data oficjalnego wręczenia nagród. Uroczysta gala z wręczeniem statuetek odbędzie się 7 grudnia br. w budynku Zachęty, Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie.
Projekty oceni jury w składzie:
Józef Chwedorowicz: doktor psychologii, autor wielu artykułów naukowych i publikacji książkowych, licznych wystąpień na konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych. Wykładowca psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, Akademii Muzycznej w Łodzi i Warszawie, WSM i Collegium Humanum. Wieloletni dyrektor festiwalu filmów edukacyjnych EDUKINO, na którym promował między innymi filmy o sztuce, architekturze i sztuce w architekturze.
Witold Dudek: architekt w biurze APA Wojciechowski Architekci od 1997, partner od roku 2007. Studia wyższe ukończył na Politechnice Warszawskiej na wydziale Architektury i Urbanistyki, uzyskując tytuł magistra inżyniera architekta. Ukończył również roczne studia na wydziale Architektury University of Detroit Mercy w Stanach Zjednoczonych oraz roczne studia zarządzania projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Aleksander Jankowski: architekt, od 2002 wraz z Agatą Opyrchał (absolwentką ASP w Krakowie na Wydziale Grafiki) prowadzi autorską pracownię projektową JIO. Członek Pro Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Specjalizacją jego pracowni są kompleksowe projekty wnętrz i architektury współczesnych rezydencji, domów i apartamentów.
Piotr Kroenke: absolwent Politechniki Warszawskiej, z ponad 20-letnim doświadczeniem pracy na budowach, zarówno w kraju jak i za granicą. Ostatnie 25 lat pracował w firmie deweloperskiej Globe Trade Centre SA. jako dyrektor generalny i członek Zarządu. Realizator licznych projektów przemysłowych, użyteczności publicznej, budownictwa mieszkaniowego i szpitali.
Joanna Kulczyńska: architekt wnętrz, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Zajmuje się projektowaniem wnętrz prywatnych oraz użytkowych. Współprowadzi rodzinną pracownię Kulczyński Architekt. Pomysłodawczyni, autorka koncepcji oraz aranżacji przestrzeni domu handlowego MYSIA 3 w Warszawie.
Katarzyna Kuo Stolarska: architekt, absolwentka Politechniki Łódzkiej. Współzałożycielka i członek PRO Stowarzyszenia Architektów Wnętrz (SAW). Żeńska część duetu fotograficznego KATMATKUO oraz współwłaścicielka MINIMALL.ONE (design concept). Od ponad 20 lat projektuje wnętrza. Obecnie jej autorska pracownia architektoniczna KUOO ARCHITECTS ma swoje oddziały w Warszawie, Łodzi i USA (Nowy York i Connecticut).
Agnieszka Leszczyńska – Mieczkowska: artysta, projektant, historyk sztuki, wystawiennik, absolwentka Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Sztuk Pięknych. Jako wykładowca akademicki stworzyła autorski program w dziedzinie projektowania specjalizacyjnego i sztuki w projektowaniu architektonicznym na Wydziałach Architektury i Architektury Wnętrz. Właścicielka Pracowni artystyczno-projektowej i Galerii Sztuki o Art in Architecture.
Przemo Łukasik: architekt, ukończył wydział architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiował również w Ecole d'Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji. Pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie oraz paryskich biurach Jean Nouvel Architecture i Odile Decq / Benoit Cornette. W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył autorską pracownię architektoniczną medusagroup.
Aleksander Roszkowski: artysta, studiował na ASP w Warszawie na Wydziale Malarstwa (1980–1985) pod kierunkiem Jacka Sienickiego i Zbigniewa Gostomskiego. Uczestniczył w indywidualnych wystawach organizowanych w kraju i za granicą (m.in. w Danii, Japonii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych).
Oskar Zięta: architekt, artysta, rzemieślnik i projektant procesów, założyciel Zieta Studio. Posiada tytuł doktora Eidgenössische Technische Hochschule w Zurychu. Wykłada w School of Form SWPS. Jest autorem ikonicznego stołka PLOPP, a także licznych form użytkowych. Tworzy architektoniczne rzeźby zaprojektowane metodą parametryczną.
Zgłoś swój projekt
Formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 28 listopada 2021 r. do godz. 24.00 (decyduje data dostarczenia). Projekty można składać jedynie w formie elektronicznej: w formacie JPG lub PDF. Zdjęcia łącznie powinny mieć rozmiar do 20MB. Formularz pozwala na wgranie oddzielnie 6 załączników.
Link do formularza:
https://artinarchitecturefestival.com/formularz-zgloszeniowy/
Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone do 7 grudnia 2021 r. w trakcie uroczystej Gali, która odbędzie się w budynku Zachęty, Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, przy pl. Małachowskiego 3 o godzinie 11.30. Laureaci konkursu: inwestorzy i architekci najlepszych projektów otrzymają Złotego Leonarda – statuetkę z wizerunkiem Leonarda da Vinci. Gala odbędzie się przy zachowaniu wszystkich obowiązujących w tym czasie obostrzeń związanych z COVID-19.
Dodatkowe informacje: https://artinarchitecturefestival.com
Mecenas konkursu: Cosentino
Instytucje wspierające: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, SAW
Patronat medialny: Elle Decoration, LABEL, WhiteMAD, Architektura & Biznes, artinfo.pl, Architektura Murator, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, Point of Design, MAGAZIF, M jak mieszkanie, urządzamy.pl, designteka.pl, OKK! PR
Efektowne połączenie kolorystyczne w aranżacji wnętrz
Design w kolorze. Artu na PTAK EXPO Warsaw Home
Szybka i efektywna budowa przegród z H+H TEMPO PRO
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.