Filmowy powrót do szkoły w CH Focus

Bydgoskie centrum handlowe zaprasza wszystkich przyszłych uczniów do wspólnego świętowania rozpoczęcia roku szkolnego. Już 3 września br. w CH Focus odbędzie się filmowe wydarzenie z udziałem największych gwiazd bajek wytwórni Dreamworks Animation. Do wspólnej zabawy dołączą Krudowie oraz rozśpiewane Trolle.
Z pewnością każdy młody rodzic oraz niejedno dziecko wychowywało się na największych animowanych hitach, takich jak „Shrek”, „Madagaskar” czy „Rybki z ferajny”. Młodsze pokolenia uwielbiają animacje z wesołymi, rozśpiewanymi i bajecznie kolorowymi Trollami czy lekko nieporadnymi Krudami. Specjalnie dla małych fanów, już w najbliższą sobotę (3 września), odbędzie się pełne atrakcji wydarzenie z udziałem ich ulubionych bohaterów.
Podczas filmowego powrotu do szkoły, w CH Focus w Bydgoszczy przez cały dzień będzie można zwiedzać wystawę „Krudowie” przedstawiającą najsławniejszych bohaterów animacji. Ponadto, najmłodsi będą mieli okazję do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia przy drzewie z leniwcami oraz z wielkim tygrysem. Nie lada atrakcją będą niespodzianki przygotowane przez Trolle! W Trollowym Boomboxie, z pomocą zdolnych wizażystek, dzieci przemienią się w prawdziwe gwiazdy srebrnego ekranu i zapozują przy Poppy i Mruku. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zrobienia spersonalizowanej przypinki z ulubioną postacią z bajki Trolle.
- Powroty do szkoły bywają słodko-gorzkie. Aby umilić ten czas wszystkim dzieciom, przygotowaliśmy szereg niespodzianek i atrakcji z udziałem z ich ulubionymi bohaterami bajek Trolle i Krudowie. Z pewnością wydarzenie przyniesie także odrobinę relaksu oraz odprężenia dorosłym i rodzicom. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy, która naładuje nas wszystkich pozytywną energią na nadchodzące, jesienne miesiące – mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.
To nie koniec atrakcji! Co godzinę zaplanowano konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla najmłodszych. Natomiast, o godzinach: 12.00, 14.00, 16.00 i 18.00 odbędzie się muzyczna Bajkowa Parada ze wszystkimi bohaterami animacji Dreamworks Animation.
Filmowy powrót do szkoły odbędzie się 3 września br. w godzinach 11.00-19.00 w centrum handlowym Focus w Bydgoszczy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Więcej informacji na stronie www.focusbydgoszcz.pl.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.