Komunikaty PR

Finał sezonu NASCAR Cup Series na żywo tylko w Motowizji!

2023-11-02  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Już w tę niedzielę 5 listopada poznamy mistrza NASCAR Cup Series. W ostatnich tygodniach wyłoniono czwórkę finalistów, która zmierzy się na milowym owalu Phoenix Raceway. Ten, który ukończy wyścig najwyżej, zostanie nowym mistrzem.

Seria 36 rund NASCAR Cup Series, które widzowie Motowizji mogli śledzić na antenie od lutego tego roku, dobiegnie końca w nadchodzący weekend. Za nami wiele spektakularnych wyścigów, bolesnych porażek, pięknych wygranych i mrożących krew w żyłach wypadków. Ta paleta emocji była prawdziwym ukoronowaniem kilkudziesięciu ostatnich weekendów.

 

Phoenix Raceway

Wielki finał już po raz kolejny odbędzie się na torze Phoenix Raceway. Obiekt położony jest w Avondale na przedmieściach Phoenix - największego miasta Arizony. Zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych było odwiedzane przez cykl już kilka razy na przestrzeni roku. Sam obiekt Phoenix Raceway także pojawił się już w kalendarzu i było to w marcu tego roku. Najszybszy okazał się wówczas William Byron, a więc jeden z tegorocznych finalistów. Obiekt jest stosunkowo nietypowy w porównaniu z innymi milowymi owalami pojawiającymi się w kalendarzu. Oba łuki mają zupełnie różne promienie oraz nachylenia, co czyni obiekt mocno asymetrycznym, dodatkowo jedna z prostych złamana jest w połowie dodatkowym niezwykle szerokim łukiem. Na uwagę zasługuje także fakt nietypowo usytuowanej linii start-meta, która znajduje się zaraz za wyjściem z jednego z zakrętów.


Finaliści

Wspomniany już William Byron to kierowca, który w finale sezonu serii pucharowej pojawia się po raz pierwszy. Najczęściej wygrywający kierowca sezonu miał jednak problem w ostatniej części fazy playoff i aż do końca wyścigu w Martinsville nie mógł być pewny udziału w pojedynku o mistrzostwo. Byron przystępuje do wyścigu w Phoenix ze współczynnikiem driver rating na poziomie 103.7. Driver rating to wskaźnik obliczany na podstawie specjalnej formuły biorącej pod uwagę wiele zmiennych dotyczących występów danego kierowcy na konkretnym torze. Te zmienne to na przykład ilość manewrów wyprzedzania pod zielonymi flagami, średnia pozycja na mecie czy na starcie wyścigu i wiele podobnych.

Ryan Blaney także pojawia się w finale po raz pierwszy. Kierowca Team Penske zaliczył fenomenalną rundę ośmiu, zwieńczoną zwycięstwem w Martinsville. Końcówka sezonu przypomina u Blaney’a ubiegłoroczny występ Joey’a Logano, który na przestrzeni sezonu nie brylował w stawce, a w ostatniej fazie złapał wiatr w żagle i zdobył mistrzostwo serii. Blaney zawsze czuł się dobrze na torze w Arizonie, w ubiegłym roku dojechał na drugiej pozycji. Do wyścigu przystępuje z najwyższym driver rating - 115.8.

Christopher Bell zapewnił sobie awans do finału dwa tygodnie temu. Jest jedynym kierowcą, który był w finale w ubiegłym roku i ponownie dotarł do tego etapu walki o mistrzostwo. Phoenix nigdy nie było dla niego dobrym obiektem. Rok temu zakończył rywalizację na dziesiątym miejscu - przegrywając pojedynek o mistrzostwo. Jego driver rating jest na najniższym poziomie wśród wszystkich kierowców pozostających w walce o mistrzostwo - 91.1.

Ostatnim z finalistów będzie jedyny kierowca, który ma na swoim koncie już jedno mistrzostwo. Ponowną walkę o tytuł przypuści Kyle Larson. Triumfator z 2021 roku zawsze lubił obiekty, gdzie optymalna linia jazdy wiedzie tuż przy bandzie, a właśnie takim torem jest owal w Arizonie. Jego driver rating na poziomie 110.1 stawia go na drugim miejscu, tuż za Ryanem Blaney’em.

 

Czekają nas wielkie emocje

Przez cały rok widzieliśmy niezwykle ostrą i wyrównaną walkę o zwycięstwo podczas każdego wyścigu. Czwórka, która zawalczy o tytuł, udowodniła na przestrzeni roku, że to miejsce się im należy. Co tu dodawać - niech wygra najlepszy! – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Rywalizacja w Phoenix będzie stała na najwyższym poziomie. W finałowej czwórce nie ma przypadkowych kierowców, każdy z nich zapracował sobie udział w finale. Niektórzy może i nie mają zbyt wielu zwycięstw wywalczonych na przestrzeni całego roku, ale znaleźli formę we właściwym momencie i byli w stanie pokonać tych, którzy brylowali raptem przez chwilę - mówi Szymon Tworz, dziennikarz MotowizjiNie mogę doczekać się zwieńczenia tego wspaniałego sezonu! Wierzę, że po wyścigu przez długi czas będziemy mówić o wydarzeniach z Arizony i temat nie umilknie aż do początku kolejnego sezonu, który rozpocznie się już w lutym przyszłego roku na antenie Motowizji –dodaje komentator zawodów.

Finał sezonu NASCAR Cup Series na żywo wyłącznie na antenie Motowizji już w niedziele 5 listopada o godzinie 21:00. Zawody skomentują Michał Budziak, Szymon Tworz i Krzysztof Woźniak.

 

Transmisje NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Phoenix Raceway – transmisja wyścigu – niedziela, 5 listopada, godz. 21:00

Podsumowania NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Phoenix Raceway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 7 listopada, godz. 22:20

Retransmisje wyścigów:

  • NASCAR Cup Series 2023 Circuit of the Americas – powtórka wyścigu – niedziela, 26 listopada, godz. 20:50

 

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma kilkanaście produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami (Motoikony, Moto Archiwum Wojtka Majewskiego). Motowizja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, program Na Osi, prezentujący ciężką motoryzację, Autoportret Ostrego – stały format Aleksandra Ostrowskiego, Kamperowizja – nowości ze świata samochodów turystycznych) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander "Ostry" Ostrowski). Z kolei programy: Motorsportwizja, Inmotorsport.tv originals czy RMSP Raport dostarczają widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie, a osobowości związane z rynkiem motoryzacyjnym można spotkać u boku Joanny Zientarskiej w jej autorskim programie Zientarowe Motolove.

Motowizja to także wielkie sportowe emocje na żywo. Od początku sezonu 2023, w ramach Rally.TV kanał pokazuje transmisje wszystkich rund Rajdowych Mistrzostw Świata oraz Rajdowych Mistrzostw Europy, w całości, na żywo, z polskim komentarzem min. Mikołaja Sokoła, Grzegorza Gaca, Sławomira Szymczaka i Michała Adamiuka, a także relacje i transmisje z rund Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Wśród transmisji są również liczne zawody żużlowe oraz najpopularniejsza amerykańska seria wyścigowa NASCAR Cup Series. Antenę Motowizji wypełniają też liczne podsumowania międzynarodowych serii w tym: DTM, FIA Formula European Championship, Porsche Carrera Cup Germany, Ferrari Challenge Europe czy wyścigów motocyklowych Isle of Man,Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków, osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na Platformie Canal+ na pozycji 190, w Orange TV – pozycja 128, w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572,  Vectra – pozycja 215, Multimedia Polska – pozycja 127, TOYA - pozycja 34 oraz w Inea na kanale 532 oraz 150 (Hiway) jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport, w player.pl – pakiet Moto oraz WP Pilot, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

 

WWW: https://www.motowizja.pl

FACEBOOK: www.facebook.com/motowizja

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/motowizja/

TWITTER: https://twitter.com/motowizja

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Średni wiek samochodu w Polsce jest o 3,6 roku większy niż średnia dla UE Biuro prasowe
2024-07-09 | 01:00

Średni wiek samochodu w Polsce jest o 3,6 roku większy niż średnia dla UE

W tym roku prawdopodobny jest najwyższy od lat import indywidualny używanych samochodów. To często starsze auta – średnio ponad 12-letnie. Średnia wieku samochodu
Motoryzacja Rzeź średnich firm transportowych
2024-07-09 | 01:00

Rzeź średnich firm transportowych

Średnie firmy transportowe, które rozwinęły firmy do kilkunastu pojazdów, teraz wyprzedają park maszynowy. Właściciel, jeżdżąc na 2 auta „ze szwagrem”, ma
Motoryzacja Krynica-Zdrój na trasie Wielkiej Wyprawy Maluchów
2024-07-05 | 08:53

Krynica-Zdrój na trasie Wielkiej Wyprawy Maluchów

Wielka Wyprawa Maluchów to wyjątkowa akcja społeczna w formie podróży charytatywnej Fiatami 126p z Warszawy aż do Monte Cassino. Celem przedsięwzięcia, w które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Rafał Zawierucha: Trzeba być do zawodu aktora w jakimś stopniu powołanym. Nie można jednak mówić ludziom, jak mają żyć, na kogo głosować i co jeść

Zdaniem Rafała Zawieruchy, żeby zostać aktorem, trzeba poczuć w sobie powołanie do wykonywania tego zawodu, mieć talent i charyzmę, ale też być świadomym tego, że niesie on ze sobą wiele trudności i niełatwych decyzji. Na dobrą rolę i na sukces trzeba ciężko zapracować, ale sława jest ulotna, konkurencja duża i szybko można zostać zapomnianym. Artysta sądzi też, że nawet zdobywając dużą popularność i będąc na szczycie, nie wolno się wywyższać, uważać się za wyrocznię i dyktować innym, co mają robić i jak żyć.

Nauka

Sztuczna inteligencja wspiera lekarzy przy leczeniu niepłodności. Z rozwiązań polskiej firmy korzystają kliniki na całym świecie

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia niepłodność może dotyczyć ok. 17,5 proc. dorosłej populacji. To oznacza, że średnio jedna osoba na sześć doświadcza problemów z niepłodnością. W Polsce to może być ok. 1,5 mln par, z których część decyduje się na procedurę in vitro. Z pomocą lekarzom w jej trakcie przychodzi sztuczna inteligencja. Polska firma MIM Fertility opracowała aplikacje, które optymalizują pracę embriologów i lekarzy. – Sztuczna inteligencja nie zastąpi lekarzy, ale wspiera ich w podejmowaniu decyzji – mówi ich współtwórca prof. Piotr Sankowski.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.