Finałowy odcinek „Równi sobie”- porządek nie tylko w domu, ale i w głowie!
12 kwietnia o 21:30 zostanie wyemitowany ostatni odcinek aktualnego sezonu reality show, który zyskał sympatię widzów w całej Polsce. W programie „Równi sobie” mogli oni co tydzień oglądać spotkanie dwóch rodzin z różnych światów. W finałowym odcinku rodzinie potrzebującej wsparcia pomocy udzieliła wraz z mężem Lea M. Pyć-Leszczuk. Bohaterka jest autorką książki „Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą”. Według niej kluczem do pozytywnych zmian w życiu rodziny, której pomogła, nie były zakupy przez nią sfinansowane, ale zrozumienie, w czym tkwi źródło jej niepowodzenia i obecnej trudnej sytuacji.
Gdyby ktoś znał i zdradził przepis na szczęście, każdy wiódłby wspaniałe życie. Niestety los nie sprzyja wszystkim osobom na świecie. Często mimo wysiłków członków rodziny spadają na nich pasma niepowodzeń, które odciskają piętno na sytuacji materialnej. Z kolei inni mogą cieszyć się sukcesami w różnych sferach życia. „Równi sobie” wykorzystał potencjał tych drugich. Dlatego widzowie nie są świadkami jedynie doraźnej, ale realnej pomocy, która nie jest jedynie chwilowa. Ostatni odcinek tego programu z Leą M. Pyć-Leszczuk to doskonały przykład na niesienie bezcennego wsparcia. Bohaterka przeprowadzi zjawiskową transformację nie tylko wnętrza domu, ale i sporo namieszała w umysłach drugiej rodziny.
– Remont łazienki, zakup sprzętu dla chorej córeczki czy nowych akcesoriów do mieszkania to tylko materialne rzeczy, które za chwilę mogą się zniszczyć czy popsuć. By zbudować wokół siebie przyjazną przestrzeń, potrzebny jest solidny fundament. Rozpoczynamy go od uporządkowania naszych myśli czy przekonań. Głęboka więź między nami, długie rozmowy, często żywe dyskusje doprowadziły do tego, że Monika i Jan, którym pomogliśmy, mogli zrozumieć przyczyny ich problemów. Ich rodzina to wspaniali ludzie, dlatego z całych sił pragnęłam wesprzeć ich tak, by oni dalej sami potrafili zmieniać swój świat. Mam nadzieję, że poczuli to duchowe wsparcie ode mnie i od moich bliskich. Naszym zadaniem nie jest tylko dostarczenie środków finansowych, ale podzielenie się energią. Jej często braknie przez różne problemy, z którymi trudno sobie poradzić – mówi Lea M. Pyć-Leszczuk, autorka książki „Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą”.
Co wiemy o bohaterach finałowego odcinka „Równi sobie”? Lea z mężem i dziećmi mieszkają w Warszawie. Oboje prowadzą dobrze prosperujące firmy. Pragnąc podziękować za szczodrość chcą pomóc osobom, które nie zostały tak hojnie obdarowane przez los. Poznają Monikę, Jana oraz ich trzy córki. Ich trudna sytuacja rodzinna spowodowała, że borykają się z problemami finansowymi. Cztery lata temu kobieta zrezygnowała z pracy, by poświęcić się opiece nad niepełnosprawną córeczką. Dzięki zawarciu nowej znajomości Monika i Jan zyskują siłę do wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim życiu. Lea zaraża ich swoim pozytywnym nastawieniem do życia, ale również gotowością do zmian, które prędzej czy później przynoszą zaplanowane efekty.
„Równi sobie” emitowany jest w stacji TVN. To pierwsze tego rodzaju reality show w Polsce. Widzowie podczas programu mają okazję zobaczyć prawdziwych bohaterów. Nie potrzebują oni nadprzyrodzonych mocy, by podać potrzebującym pomocną dłoń. Każdy odcinek to pełna wzruszeń historia rodzących się przyjaźni. Zapraszamy na finałowy odcinek tej serii w poniedziałek 12 kwietnia o 21:30!
Kontakt dla mediów:
Inga Ryfka
Account Executive
+48 790 393 471
i.ryfka@agencjafaceit.pl
LEA MAGDALENA PYĆ-LESZCZUK
Autorka książki i projektu "Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą" oraz mocno stąpająca po ziemi kobieta biznesu. Na co dzień właścicielka firmy poligraficznej Best Factory w Warszawie. Jest spełnioną rodzinnie, biznesowo i twórczo kobietą. Jest dumna z tego, że harmonijnie łączy życie prywatne i zawodowe. Odniosła sukces w każdej dziedzinie życia. Projekt „Świadoma Bogini” to nowa odsłona działalności, również tej biznesowej i dowód, że można spełniać misję w najlepszym wydaniu.
Potrafi zainspirować i zmotywować do skutecznej przemiany. W książce „Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą” pokazuje, że każda kobieta może osiągnąć, co zechce, pod warunkiem, że umiejętnie po to sięgnie. Dzieli się w niej nie tylko swoją drogą, ale też mapami, z których korzystała. Lea potrafi zainspirować i zmotywować do skutecznej przemiany. Jej efektem będzie poczucie spełnienia w każdym obszarze życia oraz osadzenia w kobiecości.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.