Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu już 1 marca
1 marca w hotelu Hilton w Warszawie odbędzie się Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu oraz finał XXXII edycji konkursu Lider Polskiego Biznesu. Nagrodę specjalną BCC odbierze prof. Ewa Łętowska oraz Jerzy Owsiak.
Business Centre Club organizuje konkurs Lider Polskiego Biznesu od 1991 roku. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz polskich przedsiębiorców. Podczas marcowej gali BCC nagrodzi polskie firmy, które mają szczególny wkład w rozwój polskiej gospodarki. Dodatkowo, jak co roku, przyznane zostaną nagrody specjalne.
- Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu to nie tylko prestiżowe wyróżnienia, ale także spotkanie wyjątkowych ludzi, którzy kształtują przyszłość polskiej gospodarki. To wieczór sukcesu, inspiracji i wspólnego świętowania. Szczególnym momentem Gali będzie wręczenie nagród specjalnych BCC, które honorują wybitne osiągnięcia oraz wkład w rozwój biznesu i społeczeństwa. – mówi dr Jacek Goliszewski, prezes Business Centre Club.
W latach ubiegłych BCC wyróżniło Nagrodą Specjalną Lidera Polskiego Biznesu m.in.: ambasadora Marka Brzezińskiego, prof. Adama Bodnara, Lecha Wałęsę i Jerzego Buzka.
W tym roku nagrody specjalne otrzymają Jerzy Owsiak - za wieloletnie, odważne i konsekwentne zaangażowanie w działalność charytatywną i społeczną, niesienie pomocy potrzebującym i nieoceniony wkład w rozwój systemu ochrony zdrowia w Polsce oraz prof. Ewa Łętowska, w uznaniu wybitnych zasług za działalność w obszarze prawa cywilnego, konstytucyjnego, administracyjnego, znaczący wkład w ochronę praw człowieka i budowanie społeczeństwa obywatelskiego oraz za umacnianie zasad państwa prawa i warunków niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania i rozwoju polskiej przedsiębiorczości.
Głównym punktem Gali jest uroczyste wręczenie Nominacji, a następnie Złotych Statuetek Lidera Polskiego Biznesu, które trafiają do firm i osób wyróżniających się innowacyjnością, etyką biznesową oraz wkładem w rozwój polskiej gospodarki. Dodatkowo przyznawane są Diamenty do Złotych Statuetek, a także Platynowe Statuetki Lidera Polskiego Biznesu honorujące firmy, które kontynuują swój dynamiczny rozwój.
Galę poprowadzi Joanna Racewicz. Część artystyczną rozpocznie koncert Kasi Cerekwickiej.
- Organizowana przez Business Centre Club Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu to prestiżowe wydarzenie, które przyciąga przedstawicieli różnych branż, liderów firm oraz kluczowe osobistości ze świata gospodarki i polityki. Dzisiejszy lider to osoba, która potrafi sprostać wyzwaniom, nie boi się zmian, a jednocześnie stawia na rozwój ludzi, innowacje oraz odpowiedzialność społeczną. Jestem pełen uznania dla wizji, odwagi i osiągnięć tegorocznych laureatów i serdecznie im gratuluję. - mówi Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego
- Bycie częścią środowiska BCC jest dla nas wymiernym znakiem naszego profesjonalizmu.Jesteśmy firmą z wizją, którą tworzy zespół zaangażowanych współpracowników skupionych na innowacyjnych rozwiązaniach inżynieryjnych wspólnie budując przyszłość - twierdzi Marcin Grubek, prezes Zarządu TG Plus.
- Jestem zaszczycony możliwością udziału w Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu. Future Group wspiera rozwój polskiego rynku, oferując innowacyjne rozwiązania HR, które pomagają w sukcesie biznesów. - dodaje Krzysztof Akonom, prezes Zarządu Future Group.
Patronat honorowy nad tegoroczną, 32. edycją konkursu Lider Polskiego Biznesu objęli: Minister Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Minister do spraw Unii Europejskiej, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Prezydent miasta stołecznego Warszawy.
Partnerami Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu są: Samorząd Województwa Mazowieckiego, TG Plus, Future Goup, BAT Poland, Imperial Tobacco, JTI, Bank Pekao S.A., REMA TIP TOP, INTOP, LEXUS Warszawa-Wola, ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, RTC Rapala Travel, Scotwork, Euvic oraz KPK Legal.
Historia konkursu Lider Polskiego Biznesu
Konkurs powstał w 1991 roku z inicjatywy założyciela i ówczesnego prezesa Business Centre Club - Marka Goliszewskiego. W tym roku BCC przyzna swoje nagrody już po raz 32. W konkursie udział biorą firmy członkowskie, niezależnie od profilu działalności, rodzaju oraz struktury własności.
Nominacje do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu otrzymały firmy wyłonione przez Jury w procesie konkursowym. Spośród tych firm Jury Konkursu wyłoni Laureatów. Diamenty do Złotej Statuetki otrzymają Laureaci poprzednich edycji konkursu, którzy utrzymali bądź poprawili swoją pozycję na rynku. Podczas tegorocznej edycji po raz drugi przyznane zostaną Platynowe Statuetki Lidera Polskiego Biznesu za wyjątkowe osiągnięcia biznesowe.
O statuetce Lidera Polskiego Biznesu
Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu zaprojektował rzeźbiarz Tadeusz Tchórzewski. Inspiracją dla artysty była rzeźba nieznanego autora z okresu międzywojennego. Statuetka odlana jest w brązie, ręcznie cyzelowana i polerowana.
Więcej informacji: www.bcc.org.pl
Kontakt dla mediów:
Piotr Onikki-Górski piotr.onikki-gorski|bcc.pl| style="color: rgb(20, 110, 172);"|piotr.onikki-gorski|bcc.pl
Renata Stefanowska (BCC): renata.stefanowska|bcc.pl| style="color: rgb(20, 110, 172);"|renata.stefanowska|bcc.pl
Źródło: Business Centre Club

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Ponad 60% kobiet prowadzących biznes doświadczyło kryzysu psychicznego

Wakacje składkowe dla przedsiębiorców
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.