Komunikaty PR

Firma SOFTSWISS aktywnie wspiera schroniska dla zwierząt

2024-08-23  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Daryna Mihdal
SmartContent

ul. Walecznych 5
50-341 Wrocław
press|smart-content.pro| |press|smart-content.pro
726127344
https://smart-content.pro/
Do pobrania Komunikat ( 0.01 MB )

Międzynarodowa firma technologiczna SOFTWISS, posiadająca główne centra rozwoju Warszawie i Poznaniu, zorganizowała projekt wolontariacki, mający na celu wsparcie schronisk dla zwierząt. Przedsiębiorstwo aktywnie angażuje się w rozwiązywanie zarówno lokalnych, jak i globalnych problemów, a ta inicjatywa była ważną częścią szerszej strategii rozwoju projektów odpowiedzialnych społecznie (ESG).

W ramach organizacji wolontariatu na rzecz zwierząt firma umieściła w swoim warszawskim i poznańskim biurze specjalne koszyki do zbierania karmy i różnych artykułów potrzebnych schroniskom. Na przestrzeni pierwszych miesięcy trwania projektu pracownicy zebrali już ponad 60 kg karmy, którą następnie przekazali schroniskom w okolicach Warszawy i Poznania. Wielu pracowników SOFTSWISS osobiście odwiedziło schroniska, aby zapewnić ich samotnym pupilom towarzystwo, uwagę i opiekę. Wolontariusze spędzili czas ze swoimi nowymi czworonożnymi przyjaciółmi, bawili się z nimi i zabierali je na spacery. Jeden z pracowników w Poznaniu adoptował ze schroniska kota, któremu przywiózł karmę.

 


Katarzyna Shved, jedna z pracownic SOFTSWISS, która wzięła udział w akcji w Warszawie, podzieliła się swoimi wrażeniami:

„Była to dla mnie świetna okazja, aby pomóc tym, którzy naprawdę tego potrzebują, czyli bezdomnym zwierzętom. Cieszę się, że nasza firma aktywnie wspiera entuzjazm pracowników i organizuje podobne akcje, gdyż nie tylko pomaga to zwierzakom, ale również jednoczy nasz zespół wokół celów ważnych dla społeczeństwa, w którym żyjemy”.


 

Wolontariat spotkał się z aktywnym odzewem ze strony pracowników i będzie realizowany we wszystkich lokalizacjach, w których SOFTSWISS ma swoje biura. Firma jest przekonana, że zaangażowanie pracowników w takie inicjatywy stanowi integralną część biznesu odpowiedzialnego społecznie, który pomaga rozwiązywać pilne problemy obywatelskie.

W Polsce SOFTSWISS rozwija duże centra rozwojowe w Warszawie i Poznaniu. W poprzednim roku liczba zatrudnionych w nich specjalistów wzrosła o 98% i wynosi obecnie ponad 450 osób. W ostatnich latach na liście działalności ESG firmy pojawiło się wspieranie globalnych i lokalnych inicjatyw w zakresie ochrony środowiska i zdrowia, a także projekty charytatywne i obywatelskie. Przykładowo, w tym roku zainicjowano zakrojoną na szeroką skalę kampanię charytatywną, mającą na celu pomoc dotkniętym powodzią mieszkańcom Brazylii. Z kolei z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska SOFTSWISS wraz z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy zorganizował akcję zazieleniania parku Morskie Oko na Mokotowie, sądząc tam około 800 roślin.

 

O FIRMIE

SOFTSWISS to międzynarodowa firma technologiczna, która w 2024 roku świętuje 15-lecie istnienia. Firma posiada pięć centrów rozwoju w Polsce, na Malcie i w Gruzji. Zatrudnia ponad 2000 pracowników biurowych i zdalnych. SOFTSWISS jako pierwszy na świecie stworzył rozwiązanie kryptowalutowe dla rozrywki online. W 2024 r. firma otrzymała certyfikat Great Place to Work® in Poland, nagrodę Crypto Company of the Year i ponad 10 innych wyróżnień.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: SmartContent
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami Biuro prasowe
2025-05-28 | 12:00

Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami

Codzienne sytuacje pokazują, że proszenie o opiekę nad zwierzakiem wiąże się często z czymś więcej niż wdzięcznością. Znajoma dokarmia kota podczas urlopu, sąsiad
Zwierzęta Bezpieczne święta i sylwester z pupilem
2024-12-18 | 11:00

Bezpieczne święta i sylwester z pupilem

Okres świąteczno-noworoczny to czas radości i wspólnych chwil z bliskimi. Niestety, dla naszych pupili może to być również czas stresu i zagrożeń.
Zwierzęta „Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
2024-12-17 | 07:00

„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!

Ponad 1 300 000 zł – tyle pieniędzy jest potrzebnych, aby bezdomne psy z województw dolnośląskiego i opolskiego mogły wrócić do schronisk, które

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.