Komunikaty PR

Fundacja Kultury bez Barier organizuje edukacyjne spacery po Warszawie

2021-07-22  |  14:00
Biuro prasowe

W wakacje kontynuowany będzie cykl spacerów dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami, którego inicjatorem jest Fundacja Kultury bez Barier. W lipcu odbędą się dwa spotkania, z czego najbliższe już w ten weekend. W sobotę w warszawskiej Królikarni osoby słabosłyszące będą mogły wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem tłumaczonej na polski język migowy. Tydzień później, w tym samym miejscu, zaplanowano spacer z audiodeskrypcją dla osób niewidomych. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy. Szczegóły i harmonogram kolejnych spotkań poniżej.

W ramach cyklu dostępnych spacerów zaplanowano wycieczki z przewodnikiem po najciekawszych miejscach w Warszawie. W wydarzeniach będą mogły wziąć osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Dla niewidomych uczestników Fundacja Kultury bez Barier zapewni audiodeskrypcję trasy, a osoby słabosłyszące będą mogły skorzystać z tłumaczenia na polski język migowy oraz - zgłaszając wcześniej taką potrzebę - z systemu FM z naszyjnymi pętlami indukcyjnymi. Co więcej – każda z zaplanowanych tras jest dostosowana do osób poruszających się na wózku.

 „Spacery dostępne dla osób z niepełnosprawnościami to wydarzenie obok którego Warszawiacy nie powinni przejść obojętnie. Fakt, że może wziąć w nich udział każdy to ogromna wartość – w końcu kultura nie zna ograniczeń! Tego typu wycieczki to również świetna szansa na poznanie nowych osób czy po prostu możliwość aktywnego spędzenia czasu” – zachęca Michalina Adamska z Fundacji Kultury bez Barier.

Lipcowe weekendy w Królikarni

Mokotów to jedna z najbardziej rozpoznawalnych dzielnic Warszawy. Nic w tym dziwnego – piękne krajobrazy, parkowa zieleń i niezwykłej klasy zabytki łączą się tutaj ze współczesną, nowoczesną zabudową. W lipcu, podczas wycieczek w towarzystwie przewodnika – Marcina Strachoty z biura Skarby Warszawy, zwiedzający będą mogli zapoznać się bliżej z urokami tej części stolicy. Spotkania organizowane przez Fundację Kultury bez Barier to nie tylko świetny sposób aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. To również olbrzymia dawka edukacji. Podczas spaceru, uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in.: skąd wzięła się nazwa Królikarnia, jaką rzeźbę Dunikowski stworzył dla fryzjera oraz co wspólnego ma kuchnia z grobowcem. Uczestnicy znajdą też odpowiedzi na pytania o skocznię narciarską na Mokotowie, a także jakie były losy Królikarni w trakcie II wojny światowej.

Najbliższy spacer po Królikarni wraz z tłumaczeniem na PJM odbędzie się już w najbliższą sobotę (24 lipca) o godz. 10:00. Przewidywany czas wycieczki to dwie godziny. Miejscem zbiórki jest wejście do Parku Królikarnia, ul. Puławska 113a (przy skrzyżowaniu z ul. Woronicza). Królikarnia zapewnia miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Spacer jest bezpłatny. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz na stronie: https://forms.gle/2w2KWDvD8TgN5g2Y7. Zapisy obowiązują do 23 lipca.

Harmonogram przyszłych dostępnych spacerów

24 lipca

Spacer po Królikarni z tłumaczeniem na Polski Język Migowy

31 lipca

Spacer po Królikarni z audiodeskrypcją

7 sierpnia

Spacer „Praskie murale” z tłumaczeniem na Polski Język Migowy

14 sierpnia

Spacer „Praskie murale” z audiodeksrypcją

21 sierpnia

Spacer po Parku Skaryszewskim z tłumaczeniem na Polski Język Migowy

28 sierpnia

Spacer po Parku Skaryszewskim z audiodeskrypcją

Więcej informacji nt. dostępnych spacerów uzyskać można pod adresem mailowym: rezerwacje@kulturabezbarier.org. Organizatorem spacerów jest Fundacja Kultury bez Barier, od lat działająca na rzecz dostępności miejsc użytku publicznego dla osób z niepełnosprawnościami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże W maju czekają nas aż dwa długie weekendy! Biuro prasowe
2024-04-17 | 12:00

W maju czekają nas aż dwa długie weekendy!

Przed nami dwa długie weekendy i obydwa przypadają na maj - początek i koniec miesiąca. Majówka to dla wielu rozpoczęcie sezonu podróżniczego. W przypadku pierwszego weekendu,
Podróże Prawdziwe włoskie wakacje w regionie Emilia Romania
2024-04-12 | 13:00

Prawdziwe włoskie wakacje w regionie Emilia Romania

Z Polski do Emilii Romanii bardzo łatwo można dostać się samolotem z Warszawy, Wrocławia, Katowic i Krakowa lub samochodem. Co roku region odwiedza ponad 14 milionów turystów:
Podróże Pokémon GO Fest: 7 miejsc, które musisz zobaczyć w Madrycie!
2024-04-12 | 10:15

Pokémon GO Fest: 7 miejsc, które musisz zobaczyć w Madrycie!

Madryt, stolica Hiszpanii, znana ze swojej żywej kultury, sztuki i zielonych oaz, w tym roku staje się gospodarzem największego wydarzenia Pokémon GO – Pokémon GO Fest 2024.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Prawie 60 proc. Polaków podejmowało próby odchudzania. U większości efekty były krótkotrwałe i powodowały problemy zdrowotne

Trzech na pięciu Polaków ma za sobą próby odchudzania, a w tej grupie więcej jest kobiet – wynika z raportu Centrum Respo. Odchudzamy się z różnym skutkiem, najczęściej osiągamy efekty, ale okazują się one krótkotrwałe. Może o tym świadczyć informacja, że 54 proc. odchudzających się Polaków w ostatnich pięciu latach podchodziło do diety między dwa a pięć razy, a co 10. nawet częściej. Jak podkreślają autorzy raportu, to, że wielu Polaków się odchudza, nie jest niczym niepokojącym, ale jest kilka czynników, które czynią kulturę dietetyczną toksyczną. Jednym z nich jest wczesny wiek rozpoczynania odchudzania, ale też negatywne skutki diet, również dla zdrowia psychicznego.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.