Fundacja Medicover "zdrowo zajęta" w 2023 r. – premiera raportu z działalności
Medicover prezentuje Raport Roczny z działalności Fundacji Medicover w Polsce i stowarzyszenia charytatywnego Asociația Medicover w Rumunii w 2023 roku. Ponad 100 różnych projektów, 550 zaangażowanych wolontariuszy, 110 tys. dzieci uczestniczących w programach – tak można podsumować miniony rok dla Fundacji.
Fundacja Medicover jest organizacją pożytku publicznego (OPP). Powstała w 2007 roku z inicjatywy Medicover, by realizować społeczną misję firmy w obszarze zdrowia i profilaktyki zdrowotnej oraz pomagać potrzebującym. Działalność Fundacji opiera się na globalnym doświadczeniu i wiedzy Medicover z zakresu medycyny oraz zdrowia publicznego, a jednocześnie stanowi uzupełnienie działalności firmy oraz angażuje i integruje pracowników w realizacji wspólnych celów.
Głównym celem Fundacji Medicover jest promowanie zdrowego stylu życia, szczególnie poprzez nowe technologie wdrażane do szkół oraz pracę z dziećmi, kształtowanie prozdrowotnych postaw, promocja profilaktyki.
W 2023 r. Fundacja Medicover zrealizowała ponad 100 różnych projektów realizowanych w Polsce, Rumunii i Ukrainie. Beneficjentami działań ponad pół tysiąca wolontariuszy było ponad 110 tysięcy dzieci.
Wśród kluczowych inicjatyw Fundacji były m.in.:
-
rozwój cyfryzacji medycyny szkolnej (Elektroniczny System Medycyny Szkolnej – ESMS),
-
gotowe i bezpłatne innowacyjne lekcje WF z wirtualnym trenerem (FitSchool),
-
programy profilaktyczne dla samorządów,
-
edukacja zdrowotna (m.in.: akcja dla dzieci "Odżywianie dla Superbohaterów", Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych – organizowane w Rumunii).
-
liczne akcje charytatywne i ponad 100 dni przepracowanych przez wolontariuszy w Polsce.
– Fundacja Medicover od wielu lat jest siłą napędową tworzenia i realizacji – zakrojonych na szeroką skalę – programów zdrowia publicznego, skupionych na potrzebach dzieci, dorosłych i rodzin. U podstaw naszej działalności leży innowacyjność, w tym – wdrażanie także poza Polską interaktywnych narzędzi informatycznych dla samorządów i szkół. Nasz program „FitSchool” zmienia sposób postrzegania aktywności fizycznej w pierwszych latach szkoły podstawowej, a dzięki systemowi „ESMS” jesteśmy ekspertami w zakresie nowoczesnych badań przesiewowych dla uczniów. Mimo że skupiamy się na innowacjach, nigdy nie zapominamy o potrzebach społeczności wokół nas. Poświęcenie, wiedza i pasja naszych wolontariuszy są prawdziwą podporą naszej organizacji, bezcenną dla realizacji jej misji. Dziękujemy za to nieustające wsparcie, czyniące naszą pracę tak skuteczną
– komentuje Marcin Radziwiłł, Prezes Zarządu Fundacji Medicover.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA
Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Zawiązku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.
Prawo
Coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia dzieci. Statystyki mogłoby poprawić ograniczenie dostępu do żłobków i przedszkoli
W ciągu ostatnich kilku lat liczba uchyleń od szczepień obowiązkowych dzieci i młodzieży zwiększyła się prawie dwukrotnie – z 48,6 tys. w 2019 roku do 87,3 tys. w 2023 roku – wynika z danych NIZP PZH-PIB. W efekcie coraz więcej zapomnianych chorób powraca i rośnie liczba zachorowań m.in. na odrę czy krztusiec. Wraz rosnącym odsetkiem odmów powracają pomysły, by uzależnić od szczepień miejsce w żłobku czy przedszkolu, ale eksperci podkreślają, że potrzebna jest przede wszystkim edukacja rodziców.
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.