Komunikaty PR

Fundacja Medicover "zdrowo zajęta" w 2023 r. – premiera raportu z działalności

2024-06-12  |  11:00

Medicover prezentuje Raport Roczny z działalności Fundacji Medicover w Polsce i stowarzyszenia charytatywnego Asociația Medicover w Rumunii w 2023 roku. Ponad 100 różnych projektów, 550 zaangażowanych wolontariuszy, 110 tys. dzieci uczestniczących w programach – tak można podsumować miniony rok dla Fundacji.

Fundacja Medicover jest organizacją pożytku publicznego (OPP). Powstała w 2007 roku z inicjatywy Medicover, by realizować społeczną misję firmy w obszarze zdrowia i profilaktyki zdrowotnej oraz pomagać potrzebującym. Działalność Fundacji opiera się na globalnym doświadczeniu i wiedzy Medicover z zakresu medycyny oraz zdrowia publicznego, a jednocześnie stanowi uzupełnienie działalności firmy oraz angażuje i integruje pracowników w realizacji wspólnych celów.

Głównym celem Fundacji Medicover jest promowanie zdrowego stylu życia, szczególnie poprzez nowe technologie wdrażane do szkół oraz pracę z dziećmi, kształtowanie prozdrowotnych postaw, promocja profilaktyki.

W 2023 r. Fundacja Medicover zrealizowała ponad 100 różnych projektów realizowanych w Polsce, Rumunii i Ukrainie. Beneficjentami działań ponad pół tysiąca wolontariuszy było ponad 110 tysięcy dzieci.

Wśród kluczowych inicjatyw Fundacji były m.in.:  

  • rozwój cyfryzacji medycyny szkolnej (Elektroniczny System Medycyny Szkolnej – ESMS),

  • ​gotowe i bezpłatne innowacyjne lekcje WF z wirtualnym trenerem ​(FitSchool),

  • programy profilaktyczne dla samorządów,

  • edukacja zdrowotna (m.in.: akcja dla dzieci "Odżywianie dla Superbohaterów", Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych – organizowane w Rumunii).

  • liczne akcje charytatywne i ponad 100 dni przepracowanych przez wolontariuszy w Polsce.

Fundacja Medicover od wielu lat jest siłą napędową tworzenia i realizacji – zakrojonych na szeroką skalę – programów zdrowia publicznego, skupionych na potrzebach dzieci, dorosłych i rodzin. U podstaw naszej działalności leży innowacyjność, w tym – wdrażanie także poza Polską interaktywnych narzędzi informatycznych dla samorządów i szkół. Nasz program „FitSchool” zmienia sposób postrzegania aktywności fizycznej w pierwszych latach szkoły podstawowej, a dzięki systemowi „ESMS” jesteśmy ekspertami w zakresie nowoczesnych badań przesiewowych dla uczniów. Mimo że skupiamy się na innowacjach, nigdy nie zapominamy o potrzebach społeczności wokół nas. Poświęcenie, wiedza i pasja naszych wolontariuszy są prawdziwą podporą naszej organizacji, bezcenną dla realizacji jej misji. Dziękujemy za to nieustające wsparcie, czyniące naszą pracę tak skuteczną

– komentuje Marcin Radziwiłł, Prezes Zarządu Fundacji Medicover.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Ojcowie powinni mieć więcej urlopu – uważają Polacy [Raport] Biuro prasowe
2024-06-21 | 08:00

Ojcowie powinni mieć więcej urlopu – uważają Polacy [Raport]

„Czy ojcostwo przeszkadza w rozwoju kariery?” – to jedno z pytań zadanych w nowym badaniu autorów serwisu CVeasy.pl. Okazało się, że tylko 28% ankietowanych
Dziecko BRAK ZDJĘCIA
2024-06-20 | 11:45

Wakacyjny relaks z angielskim? To możliwe!

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. To przede wszystkim czas odpoczynku i relaksu, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. To również doskonała okazja, aby poćwiczyć angielski, którego nauczyły się w
Dziecko Wejdź do świata LEGO® Minecraft® i przeżyj niezapomnianą przygodę w CH Targówek!
2024-06-19 | 15:30

Wejdź do świata LEGO® Minecraft® i przeżyj niezapomnianą przygodę w CH Targówek!

Już w najbliższy piątek i sobotę warszawskie centrum handlowe Targówek rozbudzi wyobraźnię wyjątkowym wydarzeniem, a wszystko za sprawą uwielbianych klocków LEGO®

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

Edukacja

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje edukację. Rynek takich rozwiązań będzie rósł w tempie prawie 40 proc. rocznie

Sztuczna inteligencja otwiera nowe horyzonty dla procesu nauczania i uczenia się, rewolucjonizując sektor edukacji. Z badań wynika, że z aplikacji bazujących na AI już w tej chwili korzysta duża grupa uczniów i studentów, jak i nauczycieli, a na rynku pojawia się coraz więcej takich narzędzi. Jak szacuje Grand View Research, do 2030 roku wartość globalnego rynku sztucznej inteligencji w edukacji będzie rosła średniorocznie o blisko 37 proc., przy czym duża część tego rynku będzie zdominowana przez platformy edukacyjne. – Dzięki AI nauczanie staje się bardziej spersonalizowane i interaktywne – mówi Jeff Maggioncalda, dyrektor generalny międzynarodowej platformy edukacyjnej Coursera.

Farmacja

Trwają prace nad zmianami w programie szczepień przeciwko HPV. Na razie zaszczepiła się jedna piąta uprawnionych nastolatków

W ciągu pierwszego roku działania programu bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV dla 12- i 13-latków zaszczepiono tylko ok. 20 proc. uprawnionych. Eksperci wskazują na wiele różnych możliwości poprawy niepokojących statystyk. Pierwszym z nich jest edukacja dzieci i dorosłych na temat roli szczepień oraz zagrożeń, jakie wiążą się z zakażeniem HPV, wirusem odpowiadającym m.in. za nowotwory szyjki macicy, odbytu, krtani czy jamy ustnej. Kolejnym pomysłem jest zwiększenie liczby placówek z dostępnymi szczepieniami o kolejne POZ-y, ale też szkoły. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że pracuje nad niezbędnymi zmianami.