Funkcjonalność i estetyka - wiosenne nowości w ofercie Galeco
Orchidea Creative Group
ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/
Szyte na miarę
Stal to jeden z najczęściej stosowanych surowców wykorzystywanych do produkcji rynien. Wykonane z niego modele są też tymi najchętniej wybieranymi przez projektantów i inwestorów. Odpowiadając na ich oczekiwania, polski producent wprowadza do swojej oferty nowe rozmiary orynnowania w systemach Galeco STAL oraz Galeco STAL2. Pierwszą, a zarazem najistotniejszą zmianą, jaką dostrzegą klienci, są długości dostępnych rynien. Od teraz występują one w dwóch najpopularniejszych formatach: 3 mb i 4 mb. Rozwiązanie z pewnością ułatwi i przyspieszy prace dekarskie, gdyż zmniejszy ilość koniecznych łączeń między elementami. Odbiorcy dostaną je w ramach wybranych rozmiarów systemów Galeco STAL: 120/90, 135/90 oraz 135/100 oraz Galeco STAL2 : 125/80x80. To nie koniec nowości. Podobny zabieg firma zastosowała w stosunku do kilku wymiarów – równie popularnego – systemu Galeco PVC (110x80, 130/80, 130/100, 150/100) – w nim również znajdziemy rynny o długości 3 i 4 mb.
Propozycja dla odważnych
Uzupełnieniem oferty systemów rynnowych Galeco są różnorodne elementy wykończenia dachu. Jednym z nich są podsufitki, które chronią więźbę i krokwie przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także pełnią funkcję estetyczne. Panele wykonane z wysokiej jakości PVC są odporne na odbarwianie się pod wpływem wysokich temperatur oaz wilgoci. Ich zaletą jest także prosty i szybki montaż metodą na tzw. „click”. Kolekcja podsufitek Galeco NOVA dostępna do tej pory w sześciu popularnych odcieniach (ciemny brąz, grafit, biały, złoty dąb, winchester i orzech) pozwalała z łatwością dopasować system do wyglądu budynku. W tym roku kolekcja dekoracyjnych paneli została jednak rozbudowana o kolejny kolor. Czerń, bo o niej mowa, doskonale podkreśli charakter, przede wszystkim tych obiektów, które tworzone są w duchu nowoczesnego, modernistycznego budownictwa. Ich architektura często wykracza poza utarte schematy, a architekci nie boją się odważnych rozwiązań i nieszablonowych połączeń materiałów czy zestawień kolorystycznych. Na dostępne w swojej ofercie podsufitki, firma Galeco udziela aż 10-letniej gwarancji obejmującej uszkodzenia mechaniczne.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.