Gala French Touch La Belle Vie! już 15 listopada w Polsacie!
Już 15 listopada o godzinie 22:10 w telewizji Polsat odbędzie się emisja jubileuszowej, 10. gali French Touch La Belle Vie! Widzowie stacji będą mogli zobaczyć największe gwiazdy polskiej i francuskiej estrady, m.in. Carlę Bruni, Andrzeja Piasecznego oraz Margaret, którzy 3 października wystąpili na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.
Na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej wystąpiły największe gwiazdy polskiej i francuskiej sceny muzycznej, a całość wydarzenia poprowadzili dziennikarka Anna Kalczyńska oraz satyryk Robert Górski. Jednymi z największych gwiazd Show byli Carla Bruni – była pierwsza dama Francji, piosenkarka i supermodelka, znana z utworów “Quelqu'un qui m'a dit” oraz “Quelque chose”, a także Florent Pagny, piosenkarz, aktor i autor utworów takich jak „Ma liberte de penser” oraz „Savoir aimer”. Na deskach Teatru wystąpili również wybitni artyści tacy jak Andrzej Piaseczny, Jain, Sarah Schwab, Claude, Margaret, Natalia Nykiel, Alicja Szemplińska, pianistka Nour Ayadi oraz zespół taneczny La Compagnie D'Pendanse.
- Tegoroczna edycja Gali była niezwykła ze względu na jubileusz 10-lecia projektu French Touch La Belle Vie! Patrząc na poprzednie edycje, stale upewniamy się w przekonaniu, że całe wydarzenie zyskuje coraz większą popularność, a Polacy mają coraz więcej okazji do doświadczenia francuskiej kultury w wyjątkowo widowiskowym wydaniu. Taka forma promocji naszej wielowymiarowej, międzynarodowej współpracy z pewnością zachęci widzów telewizji do doświadczenia emocji, jakie towarzyszyły nam na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy podczas przygotowań do tego wielkiego finału akcji – mówi Eric Salvat, prezes projektu French Touch La Belle Vie!
Tegoroczna edycja wydarzenia przybrała wyjątkowy wymiar – w trakcie Gali oddano hołd zmarłemu niedawno Alainowi Delon, wielkiemu francuskiemu aktorowi, będącego ogromną gwiazdą europejskiego kina w latach 60. i 70. XX wieku.
Całość wydarzenia będzie emitowana w telewizji Polsat 15 października o godzinie 22:10.
Wielowymiarowość projektu French Touch La Belle Vie!
French Touch La Belle Vie! to nie tylko wydarzenie kulturalne, ale również handlowe, co dodatkowo poszerza promocję francuskich produktów w polskich domach. Partnerami projektu są m.in. firma Jurajska/Hortex, czyli polska spółka specjalizująca się w produkcji napojów (soków, nektarów oraz wody mineralnej), która bazuje na długoletniej tradycji marki Hortex, Monin, czyli francuska spółka znana na całym świecie z produkcji syropów, likierów i koncentratów smakowych oraz Vincent – polska marka również zajmująca się produkcją syropów oraz dodatków smakowych, chętnie używanych w cukiernictwie. Wśród tego grona znaleźli się również Bonduelle, President, Wyborowa Pernod Ricard, kina Helios, Relay i Inmedio należące do grupy Lagardère Travel Retail.
Więcej informacji na temat French Touch La Belle Vie! można znaleźć na stronie frenchtouchlabellevie.pl.
“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat
Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło
Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.