Galeria Humanosh w Humanosh House, Gołkowska 7, Warszawa
Warto odwiedzić warszawską galerię prowadzoną przez Fundację Humanosh. Znajdziecie tam dzieła sztuki, wyroby rzemiosła artystycznego, domowe przetwory. Robiąc zakupy w naszej galerii wesprzecie artystów, z których wielu znajduje się w trudnej sytuacji, a także schroniska, które prowadzi Fundacja.
Fundacja Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich wspomaga uchodźców z różnych krajów. Pomoc polega nie tylko na zaoferowaniu im bezpłatnego noclegu przez kilka miesięcy, ale również na wspieraniu ich integracji z nowym środowiskiem. Fundacja pomaga w nauce języka, znalezieniu pracy, szkoły dla dzieci, generalnie w usamodzielnieniu się w nowym kraju. Humanosh jest również bardzo aktywna na Ukrainie, tam nasi wolontariusze jeżdżą regularnie z pomocą humanitarną i medyczną, często w drodze powrotnej zabierając do Polski osoby chore lub w podeszłym wieku, czy rodziny wielodzietne, które nie mają środków do życia.
Wszystkie te działania wymagają funduszy, które staramy się zdobywać na wiele sposobów. Jednym z nich jest współpraca z artystami i lokalnymi rzemieślnikami. Zaczęliśmy od pomagania artystom białoruskim, którzy zazwyczaj żyją na emigracji i są w trudnej sytuacji. Ich dzieła znajdziecie w naszej galerii, oprócz nich są też obrazy twórców z Ukrainy i Polski.
Mamy piękne ikony pisane przez artystkę z Łemkowszczyzny, biżuterię robiona ręcznie przez artystki ludowe. Znajdziecie u nas także wyroby z drewna, donice, łyżki, wieszaki. Jest wiele rzeczy do dekoracji wnętrz, takich jak obrusy, poduszki, ramki, pojemniki. Wszystkie przedmioty są zrobione ręcznie. Wiele z nich świetnie sprawdzi się jako oryginalny prezent dla kogoś „kto ma wszystko”. Ceny są oczywiście bardzo atrakcyjne.
Jeśli macie ochotę wybrać się na zakupy lub po prostu na oglądanie ładnych rzeczy, skontaktujcie się z nami wcześniej, aby umówić się na dogodny termin.
Tel: 500 369 035 lub mail – kontakt@humanosh.org

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.