Geberit z prestiżową nagrodą iF Design Award za Geberit Bambini i CleanLine50
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Dwa rozwiązania Geberit, seria łazienkowa Bambini i odpływ liniowy CleanLine50, zdobyły międzynarodową nagrodę iF Design Award 2024. Jury było pod wrażeniem zarówno wzornictwa, jak i przemyślanych detali, które upraszczają codzienne życie użytkowników oraz ułatwiają higienę i czyszczenie.
Od 1954 roku iF Design Award jest jednym z najbardziej prestiżowych i istotnych konkursów projektowych na świecie. Spośród 10 800 zgłoszeń z 72 krajów, jury tegorocznej edycji iF Design Award 2024 nagrodził dwa rozwiązania Geberit – kolekcję łazienkową Geberit Bambini i Geberit CleanLine50.
Geberit Bambini
Geberit stworzył serię łazienkową specjalnie dla maluchów i dzieci w wieku do 14 lat. Produkty z tej kolekcji zachwyciły jury konkursu iF Design Award zarówno przyjaznym dzieciom, jak i nowoczesnym wzornictwem. Wysokość oraz funkcje toalet i umywalek są doskonale dostosowane do potrzeb młodych użytkowników, umożliwiając im łatwy dostęp do toalety i umywalki.
Seria została również zaprojektowana z myślą o opiekunach i personelu sprzątającym. Odpowiedni kształt ceramicznej toalety sprawia, że czyszczenie z zewnątrz jest szybkie i łatwe. Wewnątrz, bezrantowa konstrukcja Geberit Rimfree ułatwia czyszczenie, a kształt deski sedesowej z krawędzią ociekową zapobiega rozpryskiwaniu się płynów z ceramiki. Te sprytne szczegóły serii łazienkowej przekonały jury.
Geberit CleanLine50
Odpływ liniowy Geberit CleanLine50 przekonał jury iF Design Award trzema argumentami: designem, aspektem ekologicznym i łatwością instalacji. Dzięki szerokości wynoszącej zaledwie trzy centymetry i asymetrycznemu odpływowi, produkt zapewnia wizualną różnorodność w nowoczesnej łazience. Jury doceniło również dwie opcje kolorystyczne odpływu liniowego: szczotkowaną stal nierdzewną i czarny chrom.
Jury było również pod wrażeniem faktu, że do produkcji Geberit CleanLine50 użyto mniej materiału. Nowy odpływ liniowy wymaga znacznie mniej metalu i dlatego jest o około 50 procent lżejszy niż jego poprzednik.
Fakt, że odpływ liniowy jest łatwy w montażu był również decydującym czynnikiem w przyznaniu międzynarodowej nagrody za wzornictwo. Na przykład Geberit CleanLine50 ma zintegrowany spadek, który optymalnie prowadzi wodę z prysznica do odpływu, co znacznie ułatwia instalację. Produkt można również łatwo dostosować do szerokości strefy prysznica. Kanał prysznicowy ułatwia również codzienne życie użytkownika, dzięki praktycznej wkładce grzebieniowej w odpływie, którą można łatwo wyjąć i szybko wypłukać. Zmniejsza to czas wymaganego czyszczenia, jak podkreśliło jury.
www.geberit.pl
Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Damian Janikowski: Radosław Majdan to jest superkompan na wyprawy, na zakupy i megagość do pogadania
Były zapaśnik podkreśla, że udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” nie był dla niego szczególnie trudnym wyzwaniem, ponieważ wiele z konkurencji przypominało mu codzienne treningi. Mimo to Damian Janikowski nie czuł się pewnie, gdyż rywalizował z utalentowanymi sportowcami, takimi jak Adam Kszczot czy Jakub Rzeźniczak. Zauważył też, że Radosław Majdan, a prywatnie jego sąsiad, nie był groźnym przeciwnikiem, ale raczej świetnym towarzyszem wyprawy.
Zdrowie
Eksperci: e-papierosy to poważny problem wśród dzieci. Nowe przepisy to dobry krok, ale absolutnie niewystarczający
Konsumpcja e-papierosów wśród młodzieży rośnie alarmująco: statystyki pokazują, że sięga po nie już ponad 20 proc. nastolatków w wieku 13–15 lat. Eksperci alarmują, że takie produkty są specjalnie zaprojektowane pod młodych użytkowników, oferując atrakcyjne smaki, opakowania i marketing. Rząd skierował do Sejmu projekt nowelizacji przepisów, który wprowadza zakaz sprzedaży wszystkich e-papierosów i woreczków nikotynowych nieletnim oraz ogranicza możliwość ich używania w miejscach publicznych. Jednak specjaliści podkreślają, że konieczne jest dalsze uszczelnienie przepisów, zwłaszcza w zakresie sprzedaży internetowej. Konsultant krajowy ds. zdrowia publicznego, prof. Łukasz Balwicki, mówi wprost, że należy wyeliminować z obrotu jednorazowe e-papierosy, jako produkty najbardziej atrakcyjne dla dzieci i młodzieży.
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.