Główka Pracuje! Port Łódź uruchamia interaktywne przestrzenie umysłowej siłki.

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Port Łódź, razem z innymi obiektami handlowymi zarządzanymi przez Ingka Centres, rozpoczyna kampanię pod nazwą Główka Pracuje, w ramach której w centrum przy Pabianickiej powstanie nowa interaktywna przestrzeń ‒ Umysłowa Siłka. Siłka oferuje różnorodne aktywności poprawiające sprawność umysłową, by efektywniej przyswajać wiedzę oraz przetwarzać i zapamiętywać informacje. Umysłowa Siłka otwiera się w Porcie Łódź 13 maja i funkcjonować będzie do 18 maja włącznie. Program skierowany jest do całych rodzin, aby inspirować wszystkie pokolenia do podejmowania aktywności intelektualnej i prowadzenia zdrowego stylu życia, sprzyjającego zachowaniu wysokiej sprawności umysłowej.
Umysłowa Siłka zaprasza gości do bezpłatnej przestrzeni przez cały tydzień od 13 maja do 18 maja w godzinach 10:00-21:00. Strefa zapewni gościom przede wszystkim angażujące wrażenia oraz pokaże różne sposoby na podniesienie sprawności umysłowej – od gier poprawiających pamięć po aktywności wymagające kreatywnego myślenia. Program jest odpowiedzią na współczesne wyzwania dotyczące kondycji mózgu związane z wiekiem czy chorobą Alzheimera. Według badań przeprowadzonych przez dr Roberta Wilsona i innych badaczy, opublikowanych w czasopiśmie „Neurology”, będąc aktywnym poznawczo np. grając w gry logiczne, warcaby, karty, rozwiązując łamigłówki czy pisząc listy, zmiany można opóźnić nawet o 5 lat.
Umysłowa Siłka w Porcie Łódź to „plac zabaw” dla umysłów w każdym wieku. W przestrzeni dostępne będą zadania i łamigłówki angażujące mózg oraz zmysły. Zabawa „Pomysłowe łamigłówki” pozwala odkrywać, jak działają zmysły i jakie komunikaty wysyłają do mózgu. Zabawa „Trenujemy zmysły i umysły” to podchwytliwe zadanie dotyczące zapachu, które zmyli niejedną osobę. W ofercie znalazła się także zabawa „Paluszek i główka”, gdzie - używając różnych narzędzi - należy stworzyć drogę umożliwiającą poruszanie się piłki. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.
‒ Poprzez Umysłową Siłkę chcieliśmy stworzyć dostępną i kreatywną przestrzeń oferującą ciekawe doświadczenia, które spodobają się osobom w różnym wieku. Zapraszamy do wspólnej zabawy całe rodziny: dzieci, rodziców oraz dziadków, a także ich przyjaciół. Warto wspólnie spędzić czas i jednocześnie zatroszczyć się o swoją sprawność umysłową. Gry przynoszą wiele korzyści dla funkcjonowania mózgu, dlatego wybraliśmy trzy ciekawe aktywności, specjalnie po to, aby zapewnić dobrą zabawę. Nigdy nie było lepszego czasu na trening mózgu ‒ mówi Maria Szwed, Customer Experience Leader w Porcie Łódź
Poprzez interaktywne zabawy Umysłowa Siłka pokazuje, że w parze z aktywnością fizyczną, gwarantującą dobrą kondycję ciała, powinno iść utrzymywanie w jak najlepszej formie umysłu. Wyniki badań pokazują, że u osób wykonujących czynności stymulujące umysł, ryzyko pogorszenia funkcji poznawczych i wystąpienia demencji jest mniejsze. Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zaleca regularne ćwiczenia umysłu, by zapobiegać demencji. Niezależnie od tego, czy osoba jest młodsza, czy starsza, nie ma lepszego czasu niż teraz, aby poprawić swoją sprawność umysłową np. korzystając z propozycji Umysłowej Siłki. Kreatywni poszukiwacze przygód, ciekawscy, dociekliwi oraz spragnione wiedzy rodziny ‒ każdy znajdzie w ofercie coś dla siebie. Korzystając z aktywności programu można, bawiąc się, zadbać o kondycję swojego umysłu, czerpać pomysły na konstruktywne spędzanie czasu z rodziną i zainspirować się do wdrażania zmian w stylu życia, które będą pozytywnie wpływać na kondycję mózgu. Będzie to pierwszy krok w stronę zachowania zdrowia umysłu na długie lata i zapobiegania chorobom neurodegeneracyjnym m.in. chorobie Alzheimera.
Więcej informacji: https://www.portlodz.pl/pl/wydarzenia/glowka-pracuje/

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.