Główka Pracuje! Port Łódź uruchamia interaktywne przestrzenie umysłowej siłki.
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Port Łódź, razem z innymi obiektami handlowymi zarządzanymi przez Ingka Centres, rozpoczyna kampanię pod nazwą Główka Pracuje, w ramach której w centrum przy Pabianickiej powstanie nowa interaktywna przestrzeń ‒ Umysłowa Siłka. Siłka oferuje różnorodne aktywności poprawiające sprawność umysłową, by efektywniej przyswajać wiedzę oraz przetwarzać i zapamiętywać informacje. Umysłowa Siłka otwiera się w Porcie Łódź 13 maja i funkcjonować będzie do 18 maja włącznie. Program skierowany jest do całych rodzin, aby inspirować wszystkie pokolenia do podejmowania aktywności intelektualnej i prowadzenia zdrowego stylu życia, sprzyjającego zachowaniu wysokiej sprawności umysłowej.
Umysłowa Siłka zaprasza gości do bezpłatnej przestrzeni przez cały tydzień od 13 maja do 18 maja w godzinach 10:00-21:00. Strefa zapewni gościom przede wszystkim angażujące wrażenia oraz pokaże różne sposoby na podniesienie sprawności umysłowej – od gier poprawiających pamięć po aktywności wymagające kreatywnego myślenia. Program jest odpowiedzią na współczesne wyzwania dotyczące kondycji mózgu związane z wiekiem czy chorobą Alzheimera. Według badań przeprowadzonych przez dr Roberta Wilsona i innych badaczy, opublikowanych w czasopiśmie „Neurology”, będąc aktywnym poznawczo np. grając w gry logiczne, warcaby, karty, rozwiązując łamigłówki czy pisząc listy, zmiany można opóźnić nawet o 5 lat.
Umysłowa Siłka w Porcie Łódź to „plac zabaw” dla umysłów w każdym wieku. W przestrzeni dostępne będą zadania i łamigłówki angażujące mózg oraz zmysły. Zabawa „Pomysłowe łamigłówki” pozwala odkrywać, jak działają zmysły i jakie komunikaty wysyłają do mózgu. Zabawa „Trenujemy zmysły i umysły” to podchwytliwe zadanie dotyczące zapachu, które zmyli niejedną osobę. W ofercie znalazła się także zabawa „Paluszek i główka”, gdzie - używając różnych narzędzi - należy stworzyć drogę umożliwiającą poruszanie się piłki. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.
‒ Poprzez Umysłową Siłkę chcieliśmy stworzyć dostępną i kreatywną przestrzeń oferującą ciekawe doświadczenia, które spodobają się osobom w różnym wieku. Zapraszamy do wspólnej zabawy całe rodziny: dzieci, rodziców oraz dziadków, a także ich przyjaciół. Warto wspólnie spędzić czas i jednocześnie zatroszczyć się o swoją sprawność umysłową. Gry przynoszą wiele korzyści dla funkcjonowania mózgu, dlatego wybraliśmy trzy ciekawe aktywności, specjalnie po to, aby zapewnić dobrą zabawę. Nigdy nie było lepszego czasu na trening mózgu ‒ mówi Maria Szwed, Customer Experience Leader w Porcie Łódź
Poprzez interaktywne zabawy Umysłowa Siłka pokazuje, że w parze z aktywnością fizyczną, gwarantującą dobrą kondycję ciała, powinno iść utrzymywanie w jak najlepszej formie umysłu. Wyniki badań pokazują, że u osób wykonujących czynności stymulujące umysł, ryzyko pogorszenia funkcji poznawczych i wystąpienia demencji jest mniejsze. Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zaleca regularne ćwiczenia umysłu, by zapobiegać demencji. Niezależnie od tego, czy osoba jest młodsza, czy starsza, nie ma lepszego czasu niż teraz, aby poprawić swoją sprawność umysłową np. korzystając z propozycji Umysłowej Siłki. Kreatywni poszukiwacze przygód, ciekawscy, dociekliwi oraz spragnione wiedzy rodziny ‒ każdy znajdzie w ofercie coś dla siebie. Korzystając z aktywności programu można, bawiąc się, zadbać o kondycję swojego umysłu, czerpać pomysły na konstruktywne spędzanie czasu z rodziną i zainspirować się do wdrażania zmian w stylu życia, które będą pozytywnie wpływać na kondycję mózgu. Będzie to pierwszy krok w stronę zachowania zdrowia umysłu na długie lata i zapobiegania chorobom neurodegeneracyjnym m.in. chorobie Alzheimera.
Więcej informacji: https://www.portlodz.pl/pl/wydarzenia/glowka-pracuje/
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.