Grudniowe atrakcje w Atrium Kasztanowa
Przygotowania do świąt idą pełną parą, a najbardziej zapracowani w grudniu są Święty Mikołaj i jego pomocnicy. Dzielne i pracowite elfy znajdą jednak czas, aby odwiedzić Atrium Kasztanowa w dniach 16 i 17 grudnia. Jakie aktywności przygotowały i czym Was zaskoczą? Wpadnijcie do galerii i przekonajcie się sami, bo program atrakcji pęka w szwach! Będą twórcze warsztaty, gry i zabawy, malowanie buziek i tatuaży, słodkości, wspólne pisanie listów do Świętego Mikołaja… i można by tak wymieniać aż zabraknie tchu! Dlatego nastawcie się na dwa dni fantastycznej zabawy!
Ze świąteczną misją, wprost spod koła podbiegunowego, do Atrium Kasztanowa spieszą pomocnicy Mikołaja! Pilska galeria zaprasza wszystkie dzieci w dniach 16 i 17 grudnia do wspólnej zabawy w magicznym klimacie. Odwiedźcie niezwykłą Wioskę Elfów!
Święty Mikołaj uwielbia łakocie, dlatego nie mogło ich także zabraknąć podczas spotkania z najmłodszymi w centrum handlowym. To tutaj czekać na nie będzie elf rozdający cukierki. Dzieci będą mogły wejść do ogromnej dmuchanej kuli wypełnionej płatkami śniegu i poczuć się jak w lodowej krainie Świętego Mikołaja.
Dla tych wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, ekipa elfów pomoże im we wspólnym pisaniu listów do Świętego Mikołaja, a na specjalnie zaaranżowanej ściance dostępne będą skrzyneczki, w których dzieci będą mogły umieścić liściki do wysyłki.
Mali goście będą mieli do dyspozycji ściankę magnetyczną przeznaczoną do układania Wioski Elfów. Każdy będzie mógł dołączyć do tworzenia gigantycznej kolorowanki czy uczestniczyć w interaktywnych grach i zabawach.
Na miejscu będzie można również wziąć udział w warsztatach kreatywnych tworzenia ozdób choinkowych. Elfinki zaplanowały także malowanie buziek i tatuaży brokatowych. A zabawę wszystkim uczestnikom osłodzi wata cukrowa!
Atrium Kasztanowa zaprasza dzieci do Wioski Elfów w dniach 16-17 grudnia, w godzinach 12.00-18.00. Wydarzenie zlokalizowane będzie na głównym holu centrum. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.
– Postać Świętego Mikołaja to część magii bożonarodzeniowej dla dzieci. Chcemy najmłodszym umilić ten czas okołoświąteczny, związany z nadejściem długo wyczekiwanego przybysza z Bieguna Północnego, przynoszącego gwiazdkowe prezenty. Dlatego z myślą o rodzinach z dziećmi postanowiliśmy zadbać o magiczny, przedświąteczny nastrój, urozmaicając im wizyty w galerii ciekawymi warsztatami i bogatym programem atrakcji. Weekendowe wydarzenie z okazji świąt Bożego Narodzenia to także nasz ukłon w stronę świątecznych zwyczajów, które dają wiele radości i zbliżają do siebie ludzi – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor centrum handlowego Atrium Kasztanowa.
Więcej informacji na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu www.facebook.com/AtriumKasztanowa.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.