Gwiazdy kina i leżaki wracają pod wieżę na Jeżycach
Plenerowe seanse cieszyły się w zeszłym roku dużym powodzeniem, a więc Archicom powraca do sprawdzonego pomysłu. „Kino na leżakach pod wieżą” to bezpłatne projekcje, nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale też wszystkich poznaniaków.
Tym razem zaplanowano dwa pokazy filmowe, a premierowy seans już 15 maja. Na dużym ekranie w ramach cyklu „Spotkania pod wieżą” zagości kultowa postać światowej popkultury. „Barbie” to ubiegłoroczny hit, który podbił serca i młodszych, i starszych. Produkcja w reżyserii Grety Gerwig zdobyła jednego Oskara oraz dwa Złote Globy, a już w najbliższą środę będzie można ją obejrzeć pod chmurką na terenie realizowanego przez Archicom osiedla Wieża Jeżyce. Początek seansu przy ulicy Janickiego o godzinie 20.30. Wstęp na teren kina plenerowego jest bezpłatny, ale trzeba zabrać ze sobą dobry humor i chęć spędzenia miło czasu na świeżym powietrzu. Widownia zasiądzie na leżakach rozłożonych przy ulicy Klemensa Janickiego 23/25, gdzie będzie mieć do dyspozycji smaczny popcorn i gaszącą pragnienie lemoniadę.
Tworzymy w tej części wielkopolskiej stolicy osiedle, które będzie otwarte na całą dzielnicę oraz wszystkich mieszkańców miasta. Jednocześnie szanując niemal 100-letnią historię działającej w tym miejscu fabryki wodomierzy patrzymy w obiecującą przyszłość Jeżyc. Z tego powodu stworzyliśmy zakochanym w tej części miasta poznaniakom, możliwość wspólnego spędzenia czasu na rodzinnych i przyjacielskich wydarzeniach takich jak np. kino plenerowe – mówi Marta Politowicz, regionalny kierownik sprzedaży mieszkań w Archicom.
Druga projekcja odbędzie się w czerwcu. Archicom zapewni wygodne leżaki, ale nie ma wpływu na aurę. W razie niekorzystnych warunków pogodowych seans będzie przełożony, o czym deweloper poinformuje poprzez firmowe social media: https://www.facebook.com/events/3234063363396156/?ref=newsfeed
Projekcje w ramach „Kina na leżakach pod wieżą” odbędą się na terenie realizowanego przez Archicom projektu Wieża Jeżyce. Pod koniec zeszłego roku ogólnopolski deweloper rozpoczął przy ulicy Klemensa Janickiego 23/25 przekazywanie kluczy do mieszkań z pierwszego etapu wybudowanych na rewitalizowanym terenie dawnej fabryki Apator-Powogaz. Deweloper buduje kompleks w formacie samowystarczalnego miasta w mieście, a sercem inwestycji stanie się Plac pod Wieżą, czyli przestrzeń wokół dawnej wieży ciśnień.
O nas
Od 37 lat realizujemy marzenia o idealnym mieszkaniu. Nasze korzenie wywodzą się z wrocławskiego studia projektowego, w którym od początku żywa była idea dbałości o ludzki wymiar architektury, jej współistnienie z naturą i kontekstem miejsca. Rozumiemy swoją rolę jako urbanisty, inżyniera i wizjonera. Myślimy szeroko, biorąc pełną odpowiedzialność za tworzenie fragmentów miast dla kolejnych pokoleń. We Wrocławiu zrealizowaliśmy do tej pory ponad 220 obiektów, w tym wieloetapowe osiedla m.in. Olimpia Port, a także zrewitalizowane Browary Wrocławskie. Od 1 sierpnia 2023 roku jesteśmy ogólnopolskim deweloperem obecnym również w Warszawie, Łodzi, Poznaniu oraz Krakowie. Tworzymy przyjazne miejsca, w których można zdrowo żyć, mieszkać, odpoczywać, korzystać z rozrywek. Patrzymy na miasto jak na żywą tkankę, która powinna dopasowywać się do współczesnych odbiorców. Cel jest niezmienny – dostarczać mieszkańcom nowy standard mieszkania.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.