Komunikaty PR

Artyści w służbie dzieciom. Tak gwiazdy angażują się w pomoc najmłodszym

2021-04-19  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Kacprzak
Stowarzyszenie UNICEF Polska

ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/

Co łączy Artura Żmijewskiego, Łukasza Nowickiego i Magdalenę Różczkę z Orlando Bloomem, Davidem Beckhamem i Shakirą? Każdy z nich jest niewątpliwie utalentowany. Są także popularni i lubiani. Przede wszystkim jednak należą do grona Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF. Jako honorowi reprezentanci organizacji na co dzień są gotowi, aby zupełnie bezinteresownie walczyć o prawa najmłodszych.

Ambasadorowie Dobrej Woli: historia i idea

Pierwszym na świecie Ambasadorem Dobrej Woli został niezwykle popularny w latach 50-tych amerykański komik, Danny Kaye. Film z podróży artysty na Bliski Wschód i jego relacja z pomocy, jaka UNICEF niesie dzieciom z Korei, Tajlandii i Indii stał się symbolem działań UNICEF i inspiracją, z której organizacja korzysta po dziś dzień, wysyłając na misje kolejnych swoich Ambasadorów.

Włączenie do grona Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF to staranny i długotrwały proces, zwieńczony uroczystym aktem mianowania. Tytuł ten nadawany jest osobom szczególnie wrażliwym na krzywdę innych, cieszących się społecznym zaufaniem, które konsekwentnie wykorzystują swoją popularność, aby walczyć o prawa najmłodszych. Ambasadorowie Dobrej Woli zawsze działają pro-bono - za uczestnictwo w poszczególnych projektach, wyjazdach pomocowych, kampaniach reklamowych i wszelkich aktywnościach nie otrzymują wynagrodzenia. Paradoksalnie - ich pomoc jest niezwykle cenna – swoją działalnością zwracają oczy całego świata na sytuację mieszkańców najuboższych zakątków globu i gromadzą środki niezbędne do zapewnienia pomocy.

Ambasadorowie w Polsce i na świecie

Jedną z najbardziej znanych na świecie Ambasadorek Dobrej Woli stała się nominowana do tej funkcji w 1989 roku Audrey Hepburn, która jako dziecko sama była beneficjentką działań UNICEF na rzecz powojennej Europy. Obecnie z organizacją współpracuje około 400 Ambasadorów ze 103 krajów. Wśród nich takie sławy jak: Orlando Bloom, David Beckham, Ricky Martin, Leo Messi czy Shakira.

Kameralne, prestiżowe grono polskich Ambasadorów Dobrej Woli tworzą ludzie o ogromnych sercach i ponadprzeciętnej wrażliwości na potrzeby innych. Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, Majka Jeżowska, Magdalena Różczka, Robert Lewandowski, Robert Korzeniowski, Łukasz Nowicki i Agnieszka Radwańska - to niezwykła ósemka, rodzimi liderzy opinii, którzy od lat niosą bezinteresowną pomoc osobom nie będącym w stanie samodzielnie zadbać o swój byt.

- Jako Ambasador Dobrej Woli byłem świadkiem wielu zatrważających sytuacji, w wyniku których cierpieli najmłodsi. Niedożywienie, brak dostępu do czystej wody czy edukacji to jedynie niewielka część problemów, jakie na co dzień utrudniają funkcjonowanie dzieciom i ich najbliższym. Wierzę, że wielu z nich można uniknąć, jeżeli połączymy siły we wspólnych działaniach – mówi Artur Żmijewski, aktor i Ambasador UNICEF od 2007 roku.

 

Realne efekty działań

Działania UNICEF, które wsparł Artur Żmijewski od początku swojego ambasadorstwa przyniosły łącznie około 10 mln złotych, przeznaczonych m.in. na zakup żywności dla głodujących maluchów w Sudanie. A takich i podobnych akcji UNICEF, w czasie 75-letniej działalności, przeprowadził tysiące. Jedną z polskich akcji jest wciąż trwający projekt „Prezenty bez Pudła”. W ramach inicjatywy internauci mogą ufundować konkretne produkty humanitarne dostępne na stronie UNICEF Polska, począwszy od kosztujących kilkanaście złotych zestawów szczepionek przeciw gruźlicy czy moskitier, poprzez plecaki i pomoce szkolne, aż po pompy wodne i namioty. Pomóc można w każdej chwili, a lista potrzebnych artykułów jest cały czas aktualizowana na stronie prezentybezpudla.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Stowarzyszenie UNICEF Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gwiazdy “25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat Biuro prasowe
2024-12-27 | 12:30

“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat

Już od ćwierć wieku Teatr Sabat, założony przez Małgorzatę Potocką – wybitną tancerkę, choreografkę i reżyserkę – zachwyca widzów w centrum Warszawy. To miejsce,
Gwiazdy Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło
2024-12-16 | 10:00

Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło

W sobotni wieczór, 7 grudnia, w Aspen Prime Ski & Bike Resort odbyła się kolacja charytatywna, której celem było wsparcie Hospicjum Domowego dla Dzieci w Opolu. W wydarzeniu
Gwiazdy Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
2024-12-09 | 16:00

Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!

Od 2 do 22 grudnia już po raz 11. wylicytować można kolację z gwiazdą i dzięki temu wesprzeć podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Projekt organizowany jest wspólnie z Allegro i w tym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.