Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło
W sobotni wieczór, 7 grudnia, w Aspen Prime Ski & Bike Resort odbyła się kolacja charytatywna, której celem było wsparcie Hospicjum Domowego dla Dzieci w Opolu.
W wydarzeniu wzięło udział blisko 90 gości, w tym przedsiębiorcy z całej Polski, którzy połączyli siły, by pomóc pacjentom w walce o lepszą jakość życia. Efektem było zebranie ponad 212 tysięcy złotych.
Kolacja była prawdziwym świętem kulinarnym, przygotowanym z dbałością o szczegóły.
Za siedmiodaniowe menu odpowiadali szef kuchni Aleksander Czyż i znany kulinarny mistrz Karol Okrasa. Potrawy, które trafiły na stoły, zachwycały nie tylko smakiem, ale również kompozycją. Każde danie było sparowane z winami, a ich dobór i prezentację prowadził Leszek Zięba.
Wśród serwowanych dań znalazł się delikatny śledź w podgrzybkach, podawany z burakiem korzennym, zupa grzybowa z kozim serem czy marynowany jesiotr z frytkami podlaskimi, kawiorem z pstrąga i czosnkiem. Wieczór dopełnił wyjątkowy koncert zespołu Take Style z elektrycznymi skrzypcami Arkadiusza Czyżewskiego.
Centralnym punktem wieczoru była licytacja unikalnych przedmiotów i doświadczeń.
Wśród licytowanych atrakcji znalazły się kolekcje wyjątkowych win, suknia projektu
Doroty Goldpoint, biżuteria, a także koszulka Piotra Zielińskiego, reprezentanta Polski
w piłce nożnej. Absolutnym hitem wieczoru okazał się jednak rejs po Adriatyku
na katamaranie Tomasza Kunstlera, prezesa zarządu Aspen Prime Ski & Bike Resort w towarzystwie Karola Okrasy.
- Największą kwotę uzbieraliśmy za rejs po Adriatyku, który poprowadzę osobiście wraz
z Karolem Okrasą. Ten rejs wylicytowaliśmy za ponad 90 tysięcy złotych. Ku naszemu zaskoczeniu część przedsiębiorców, która nie wygrała tej licytacji, poczuła niedosyt
i zaoferowali, czy jestem w stanie wprowadzić w życie licytację drugiego takiego rejsu
i zadeklarowali, że bezwarunkowo dołożą za niego 50 tysięcy złotych. Ponadto, 10 grudnia na corocznej wigilijnej kolacji Opolskiej Loży - Business Centre Club udało się zebrać od członków BCC dodatkowe 59 500 tys. zł. Ta wspaniała inicjatywa to zasługa Kanclerza Romana Stasia, który również uczestniczył w naszej kolacji w Aspen - mówi Tomasz Kunstler prezes zarządu Aspen Prime Ski & Bike Resort
Cały dochód z licytacji zasilił Hospicjum Domowe dla Dzieci w Opolu, które oferuje bezpłatną opiekę dzieciom w terminalnych stadiach choroby. Zebrane środki pozwolą
na zakup aż czterech generatorów do kamizelek oscylacyjnych, które pomagają w terapii oddechowej. - Dzięki tej pomocy będziemy mogli wesprzeć naszych najmłodszych pacjentów.
Te urządzenia znacząco poprawią komfort ich życia i ułatwią codzienną opiekę – podkreśliła Sylwia Sikorska-Stach, dyrektorka Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu.
Hospicjum, które działa na terenie województwa opolskiego, codziennie wspiera 25 dzieci
w różnym wieku, od niemowląt po młodzież. Jak zaznaczyła dyrektorka hospicjum, potrzeby placówki są ogromne, a środki z Narodowego Funduszu Zdrowia nie pokrywają wszystkich kosztów.

“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat

Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!

Choinkowe LOVE – Magia świąt w Przylądku Nadziei
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.