Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło
W sobotni wieczór, 7 grudnia, w Aspen Prime Ski & Bike Resort odbyła się kolacja charytatywna, której celem było wsparcie Hospicjum Domowego dla Dzieci w Opolu.
W wydarzeniu wzięło udział blisko 90 gości, w tym przedsiębiorcy z całej Polski, którzy połączyli siły, by pomóc pacjentom w walce o lepszą jakość życia. Efektem było zebranie ponad 212 tysięcy złotych.
Kolacja była prawdziwym świętem kulinarnym, przygotowanym z dbałością o szczegóły.
Za siedmiodaniowe menu odpowiadali szef kuchni Aleksander Czyż i znany kulinarny mistrz Karol Okrasa. Potrawy, które trafiły na stoły, zachwycały nie tylko smakiem, ale również kompozycją. Każde danie było sparowane z winami, a ich dobór i prezentację prowadził Leszek Zięba.
Wśród serwowanych dań znalazł się delikatny śledź w podgrzybkach, podawany z burakiem korzennym, zupa grzybowa z kozim serem czy marynowany jesiotr z frytkami podlaskimi, kawiorem z pstrąga i czosnkiem. Wieczór dopełnił wyjątkowy koncert zespołu Take Style z elektrycznymi skrzypcami Arkadiusza Czyżewskiego.
Centralnym punktem wieczoru była licytacja unikalnych przedmiotów i doświadczeń.
Wśród licytowanych atrakcji znalazły się kolekcje wyjątkowych win, suknia projektu
Doroty Goldpoint, biżuteria, a także koszulka Piotra Zielińskiego, reprezentanta Polski
w piłce nożnej. Absolutnym hitem wieczoru okazał się jednak rejs po Adriatyku
na katamaranie Tomasza Kunstlera, prezesa zarządu Aspen Prime Ski & Bike Resort w towarzystwie Karola Okrasy.
- Największą kwotę uzbieraliśmy za rejs po Adriatyku, który poprowadzę osobiście wraz
z Karolem Okrasą. Ten rejs wylicytowaliśmy za ponad 90 tysięcy złotych. Ku naszemu zaskoczeniu część przedsiębiorców, która nie wygrała tej licytacji, poczuła niedosyt
i zaoferowali, czy jestem w stanie wprowadzić w życie licytację drugiego takiego rejsu
i zadeklarowali, że bezwarunkowo dołożą za niego 50 tysięcy złotych. Ponadto, 10 grudnia na corocznej wigilijnej kolacji Opolskiej Loży - Business Centre Club udało się zebrać od członków BCC dodatkowe 59 500 tys. zł. Ta wspaniała inicjatywa to zasługa Kanclerza Romana Stasia, który również uczestniczył w naszej kolacji w Aspen - mówi Tomasz Kunstler prezes zarządu Aspen Prime Ski & Bike Resort
Cały dochód z licytacji zasilił Hospicjum Domowe dla Dzieci w Opolu, które oferuje bezpłatną opiekę dzieciom w terminalnych stadiach choroby. Zebrane środki pozwolą
na zakup aż czterech generatorów do kamizelek oscylacyjnych, które pomagają w terapii oddechowej. - Dzięki tej pomocy będziemy mogli wesprzeć naszych najmłodszych pacjentów.
Te urządzenia znacząco poprawią komfort ich życia i ułatwią codzienną opiekę – podkreśliła Sylwia Sikorska-Stach, dyrektorka Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu.
Hospicjum, które działa na terenie województwa opolskiego, codziennie wspiera 25 dzieci
w różnym wieku, od niemowląt po młodzież. Jak zaznaczyła dyrektorka hospicjum, potrzeby placówki są ogromne, a środki z Narodowego Funduszu Zdrowia nie pokrywają wszystkich kosztów.

“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat

Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!

Choinkowe LOVE – Magia świąt w Przylądku Nadziei
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.