Gala French Touch La Belle Vie! już 15 listopada w Polsacie!
Już 15 listopada o godzinie 22:10 w telewizji Polsat odbędzie się emisja jubileuszowej, 10. gali French Touch La Belle Vie! Widzowie stacji będą mogli zobaczyć największe gwiazdy polskiej i francuskiej estrady, m.in. Carlę Bruni, Andrzeja Piasecznego oraz Margaret, którzy 3 października wystąpili na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.
Na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej wystąpiły największe gwiazdy polskiej i francuskiej sceny muzycznej, a całość wydarzenia poprowadzili dziennikarka Anna Kalczyńska oraz satyryk Robert Górski. Jednymi z największych gwiazd Show byli Carla Bruni – była pierwsza dama Francji, piosenkarka i supermodelka, znana z utworów “Quelqu'un qui m'a dit” oraz “Quelque chose”, a także Florent Pagny, piosenkarz, aktor i autor utworów takich jak „Ma liberte de penser” oraz „Savoir aimer”. Na deskach Teatru wystąpili również wybitni artyści tacy jak Andrzej Piaseczny, Jain, Sarah Schwab, Claude, Margaret, Natalia Nykiel, Alicja Szemplińska, pianistka Nour Ayadi oraz zespół taneczny La Compagnie D'Pendanse.
- Tegoroczna edycja Gali była niezwykła ze względu na jubileusz 10-lecia projektu French Touch La Belle Vie! Patrząc na poprzednie edycje, stale upewniamy się w przekonaniu, że całe wydarzenie zyskuje coraz większą popularność, a Polacy mają coraz więcej okazji do doświadczenia francuskiej kultury w wyjątkowo widowiskowym wydaniu. Taka forma promocji naszej wielowymiarowej, międzynarodowej współpracy z pewnością zachęci widzów telewizji do doświadczenia emocji, jakie towarzyszyły nam na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy podczas przygotowań do tego wielkiego finału akcji – mówi Eric Salvat, prezes projektu French Touch La Belle Vie!
Tegoroczna edycja wydarzenia przybrała wyjątkowy wymiar – w trakcie Gali oddano hołd zmarłemu niedawno Alainowi Delon, wielkiemu francuskiemu aktorowi, będącego ogromną gwiazdą europejskiego kina w latach 60. i 70. XX wieku.
Całość wydarzenia będzie emitowana w telewizji Polsat 15 października o godzinie 22:10.
Wielowymiarowość projektu French Touch La Belle Vie!
French Touch La Belle Vie! to nie tylko wydarzenie kulturalne, ale również handlowe, co dodatkowo poszerza promocję francuskich produktów w polskich domach. Partnerami projektu są m.in. firma Jurajska/Hortex, czyli polska spółka specjalizująca się w produkcji napojów (soków, nektarów oraz wody mineralnej), która bazuje na długoletniej tradycji marki Hortex, Monin, czyli francuska spółka znana na całym świecie z produkcji syropów, likierów i koncentratów smakowych oraz Vincent – polska marka również zajmująca się produkcją syropów oraz dodatków smakowych, chętnie używanych w cukiernictwie. Wśród tego grona znaleźli się również Bonduelle, President, Wyborowa Pernod Ricard, kina Helios, Relay i Inmedio należące do grupy Lagardère Travel Retail.
Więcej informacji na temat French Touch La Belle Vie! można znaleźć na stronie frenchtouchlabellevie.pl.
“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat
Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło
Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.