HARDE LIVE: spotkanie z Aleksandrą Konieczną
2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska
Fałata 3
43-300 Bielsko-Biała
dwacreo|dwacreo.pl| |dwacreo|dwacreo.pl
600206009
www.dwacreo.pl
15 kwietnia o godzinie 17.00 na profilu instagramowym Wydawnictwa Harde odbędzie się spotkanie autorskie online z Aleksandrą Konieczną, reżyserką teatralną, aktorką znaną z takich filmów jak ,,Ostatnia rodzina", ,,Jak pies z kotem” czy „Boże ciało", i autorką książki "Anyżowe dropsy".
„Anyżowe dropsy” to poetyckie notatki Aleksandry Koniecznej, dokonywane na marginesie codziennych zdarzeń. Autorka przekłada fakty ze swojego życia i spotkania z całą galerią popularnych postaci z polskiego i międzynarodowego świata filmu, teatru, mody i mediów na obrazy, skojarzenia i metafory.
Jej myśli biegną od wrażenia do wrażenia. Nastroje przeplatają się. Żart sąsiaduje z filozoficzną refleksją. Jest śmiech i powaga. Ironia i zaduma. Kpina i czułość. W „Anyżowych dropsach” Aleksandra Konieczna przygląda się światu i sobie przenikliwie i z ciekawością - na różnym tle i z różnych perspektyw. Z tej różnorodności powstaje portret kobiety świadomej siebie, wielowymiarowej, nieprzewidywalnej… w pewnym wieku.
Lektura „Anyżowych dropsów” wymaga skupienia i spokoju. Tej książce trzeba oddać się we władanie. A ona zaskoczy wzruszeniem, inteligencją, urodą. Obrazy namalowane przez Aleksandrę Konieczną w „Anyżowych dropsach” zostaną na długo w pamięci. Pięknym dopełnieniem tekstu są zdjęcia, wykonane na potrzeby książki przez Liubov Gorobiuk
Aleksandra Konieczna występowała na deskach teatrów: Współczesnego, Dramatycznego i Rozmaitości w Warszawie. Od lat związana jest też z Teatrem Telewizji. Za poruszającą kreację Zofii Beksińskiej w filmowym obrazie Jana P. Matuszyńskiego ,,Ostatnia rodzina" otrzymała Orła Polskiej Akademii Filmowej oraz Złotego Lwa na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Rola Igi Cembrzyńskiej w filmie ,,Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka oraz kościelnej Lidii w nominowanym do Oscara filmie Jana Komasy „Boże Ciało” przyniosła jej kolejne Orły. Kinowa kariera aktorki nabiera rozpędu. Niedługo zobaczymy Aleksandrę Konieczną w kolejnych rolach.
Aleksandra Konieczna i Wydawnictwo Harde zapraszają do lektury! „Anyżowe dropsy” w formie tradycyjnej i ebook będą dostępne od 15 kwietnia 2020 w dobrych księgarniach internetowych oraz na sklep.grupazpr.pl z dostawą do domu.
Oto link do wydarzenia>https://www.facebook.com/hardewydawnictwo/photos/a.447517415676095/898885703872595/?type=3&theater
“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat
Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło
Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.