Kamila Urzędowska współpracuje z projektantką Izabelą Łapińską
Wcielającą się w postać Jagny w ,,Chłopach” Kamilę Urzędowską doceniają widzowie oraz branża filmowa w Polsce i za granicą. Podczas 74. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie odebrała prestiżową nagrodę European Shooting Stars, którą otrzymała najbardziej obiecująca dziesiątka europejskich aktorów i aktorek. Ekranizacja powieści Władysława Reymonta była polskim kandydatem do Oscarów 2024, a sama aktorka za rolę otrzymała m.in. Polską Nagrodę Filmową Orły w kategorii odkrycie roku oraz Kryształową Gwiazdę Elle podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Kamila Urzędowska na ważne wydarzenia branżowe oraz wyjścia na czerwony dywan wybiera unikatowe kreacje od polskiej projektantki Izabeli Łapińskiej. Współpraca rozpoczęła się w styczniu 2024 roku.
Kamila nie potrzebuje krzykliwych kolorów czy epatowania ciałem, aby być zauważoną. Błyszczy naturalnym światłem i trudno przejść obok niej obojętnie. Jest kwintesencją kobiecości, a szlachetność i delikatność jej urody jest niezwykle inspirująca - mówi o aktorce Izabela Łapińska.
Kreacja aktorki z festiwalu w Berlinie została zauważona przez znawców mody. Prosta, długa suknia ze zdobieniem na dekolcie w formie delikatnej francuskiej koronki w stylowy i naturalny sposób podkreślała urodę Kamili.
Aktorkę w projektach Izabeli Łapińskiej można było zobaczyć również podczas Gali Bestsellery Empiku 2023 w minimalistycznej, czarnej sukni z ozdobnym, różowym kołnierzem czy podczas gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych ORŁY, gdzie pojawiła się w eleganckiej sukni z odkrytymi ramionami.
Efekty współpracy i nowej, wzajemnej fascynacji projektantki i aktorki można podziwiać nie tylko podczas ważnych branżowych wydarzeń, ale również w mediach społecznościowych Izabeli Łapińskiej oraz Kamili Urzędowskiej.
O Izabeli Łapińskiej
Izabela Łapińska zadebiutowała w 2004 roku. W swoich kreacjach wykorzystuje najszlachetniejsze tkaniny, piękne wykończenia i ręcznie tworzone zdobienia, co sprawia, że jej prace mają wyrafinowany, a zarazem pełen smaku i prostoty charakter. Unikatowy styl został szybko doceniony nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Projektantka od piętnastu lat wyróżnia się na tle polskiej sceny modowej niezrównaną jakością, ponadczasową elegancją oraz pełnymi smaku wykończeniami, w których znajdziemy odwołania do klasycznego rękodzieła. Wierzy w siłę klasycznej kobiecości. I udowadnia, że Polska jest doskonałym miejscem do kreowania mody, która może zainspirować i oczarować cały świat.

“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat

Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło

Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.