Kamila Urzędowska współpracuje z projektantką Izabelą Łapińską
Wcielającą się w postać Jagny w ,,Chłopach” Kamilę Urzędowską doceniają widzowie oraz branża filmowa w Polsce i za granicą. Podczas 74. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie odebrała prestiżową nagrodę European Shooting Stars, którą otrzymała najbardziej obiecująca dziesiątka europejskich aktorów i aktorek. Ekranizacja powieści Władysława Reymonta była polskim kandydatem do Oscarów 2024, a sama aktorka za rolę otrzymała m.in. Polską Nagrodę Filmową Orły w kategorii odkrycie roku oraz Kryształową Gwiazdę Elle podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Kamila Urzędowska na ważne wydarzenia branżowe oraz wyjścia na czerwony dywan wybiera unikatowe kreacje od polskiej projektantki Izabeli Łapińskiej. Współpraca rozpoczęła się w styczniu 2024 roku.
Kamila nie potrzebuje krzykliwych kolorów czy epatowania ciałem, aby być zauważoną. Błyszczy naturalnym światłem i trudno przejść obok niej obojętnie. Jest kwintesencją kobiecości, a szlachetność i delikatność jej urody jest niezwykle inspirująca - mówi o aktorce Izabela Łapińska.
Kreacja aktorki z festiwalu w Berlinie została zauważona przez znawców mody. Prosta, długa suknia ze zdobieniem na dekolcie w formie delikatnej francuskiej koronki w stylowy i naturalny sposób podkreślała urodę Kamili.
Aktorkę w projektach Izabeli Łapińskiej można było zobaczyć również podczas Gali Bestsellery Empiku 2023 w minimalistycznej, czarnej sukni z ozdobnym, różowym kołnierzem czy podczas gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych ORŁY, gdzie pojawiła się w eleganckiej sukni z odkrytymi ramionami.
Efekty współpracy i nowej, wzajemnej fascynacji projektantki i aktorki można podziwiać nie tylko podczas ważnych branżowych wydarzeń, ale również w mediach społecznościowych Izabeli Łapińskiej oraz Kamili Urzędowskiej.
O Izabeli Łapińskiej
Izabela Łapińska zadebiutowała w 2004 roku. W swoich kreacjach wykorzystuje najszlachetniejsze tkaniny, piękne wykończenia i ręcznie tworzone zdobienia, co sprawia, że jej prace mają wyrafinowany, a zarazem pełen smaku i prostoty charakter. Unikatowy styl został szybko doceniony nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Projektantka od piętnastu lat wyróżnia się na tle polskiej sceny modowej niezrównaną jakością, ponadczasową elegancją oraz pełnymi smaku wykończeniami, w których znajdziemy odwołania do klasycznego rękodzieła. Wierzy w siłę klasycznej kobiecości. I udowadnia, że Polska jest doskonałym miejscem do kreowania mody, która może zainspirować i oczarować cały świat.

“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat

Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło

Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.