Kasia Smutniak w szpilkach od polskiego projektanta wspiera prawa kobiet
Mieszkająca we Włoszech polska aktorka i reżyserka Kasia Smutniak od zawsze kojarzona jest z wyszukanym gustem i klasą. Na czerwonym dywanie lubi odważne stylizacje, które odzwierciedlają jej wyrafinowany styl. Od wielu lat jej stylizacje są szeroko komentowane i kreują nowe trendy, a projektanci z całego świata walczą o to, aby artystka pojawiła się publicznie z akcesoriami z ich kolekcji.
Nic więc dziwnego, że kiedy Smutniak w poście wspierającym Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet pokazała czerwone szpilki – jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli, które przypominają o przemocy wobec kobiet i są używane w wielu krajach jako element instalacji artystycznych oraz manifestacji, w polskiej sieci zawrzało.
Ręcznie robione szpilki, które pokazała Smutniak, pochodzą bowiem z katowickiej Manufaktury Obuwia, która jak twierdzi jej właściciel Adam Warcholiński, produkuje „prawdopodobnie najwygodniejsze szpilki na świecie”.
„Jesteśmy dumni, że Kasia wspiera tak ważną inicjatywę w butach z naszej manufaktury. To dla nas zaszczyt” – mówi Warcholiński.
Wyświetl post Kasi Smutniak
“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat
Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło
Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.