Komunikaty PR

Liderzy przyszłości szykują się do spotkania

2022-02-05  |  17:00
Biuro prasowe

1 kwietnia 2022 roku w luksusowych wnętrzach warszawskiego Hotelu Bristol, a Luxury Collection Hotel, Warsaw rozpocznie się IV Gala „Liderzy Przyszłości i Firmy Rodzinne”. Swoją obecność na wydarzeniu organizowanym przez redakcję międzynarodowego magazynu CEOWORLD pod patronatem medialnym Forbes Polska zapowiedziało wiele znakomitych gwiazd i znanych osobistości świata biznesu. Gali będzie również towarzyszył cykl spotkań Business Forum Club oraz konferencja Business Forum we wrześniu.  

 

Kwietniową galę poprowadzi znany prezenter telewizyjny Zygmunt Chajzer wraz z redaktor naczelną magazynu CEOWorld dr Mileną Gołdą. Gośćmi specjalnymi będą m.in. Ewa Chodakowska, Agustin Egurrola, Liroy i Alex Przetakiewicz, którzy wystąpią w zaplanowanych tego wieczoru panelach dyskusyjnych. Goście honorowi to Joanna Przetakiewicz oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Zaszczyci nas także swoją obecnością Paweł Korzeniowski – polski pływak, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, wielokrotny mistrz Europy. Potwierdzili swój udział również: Dominika Zamara z Roberto Cresca, którzy uświetnią uroczystość występem wokalnym, a znana skrzypaczka Kamila Malik zagra kilka swoich utworów. Organizatorzy wydarzenia zaplanowali na Gali premierę książki „Liderzy przyszłości”, nad którą  wraz z uczestnikami wydarzenia  obecnie pracują.  

Jak co roku redakcja CEOWorld w ramach Gali Biznesu pomaga młodym spełniać marzenia i organizuje licytacje giftów podarowanych przez partnerów wydarzenia oraz licytowanych przez znamienitych gości tego wieczoru. W ten sposób wszyscy o wielkich sercach wspomagają rozwój młodych mistrzów w pływaniu Krzysia i Zbysia Walerych oraz rehabilitację Leosia Freja. Już dzisiaj swoje prace zadeklarowali przekazać artyści z MAG Modern Art Gallery Warsaw: Maja Aleksandra Gackowska, Magdalena Głodek, Magdalena Lenartowicz, Agata "LaFarba" Lewandowska i Maja Jagodzińska.  

To będzie wieczór pełen motywacji i inspiracji biznesowej. Liderzy biznesu podzielą się doświadczeniami, jakie zdobyli, prowadząc przedsięwzięcia w czasie pandemii i kryzysu gospodarki. Rozmowy będą też próbą odpowiedzi na pytania: Jakie cechy powinien mieć lider przyszłości?, Przed jakimi wyzwaniami i szansami stoją firmy rodzinne? 

Z perspektywy około 10 000 wywiadów, jakie dr Milena Gołda – redaktor naczelna CEOWORLD, organizatorka Forum Biznesu i IV Gali – przeprowadziła na przestrzeni 20 lat z liderami na 5 kontynentach, w ponad 30 krajach, dla magazynów amerykańskich, takich jak „Fortune” czy „Forbes”, można wyróżnić kilka cech prawdziwego lidera-przywódcy, za którym podążają tłumy. Główną cechą Lidera przed duże L jest charyzma, zaraźliwa energia i determinacja do spełniania swojej wizji. 

Na pytanie dr Mileny Gołdy: Kim jest lider jutra?, Joanna Przetakiewicz odpowiedziała: „LIDER PRZYSZŁOŚCI przede wszystkim buduje swoje plemię. Umie i chce słuchać, rozmawiać, rozumieć i wspierać ludzi. Docenia i szanuje talenty innych. Nie boi się lepszych od siebie ani tego, że uczeń przerośnie mistrza. Stawia na współpracę, nie na rywalizację. Dobry lider uczy, rozwija, wspiera i motywuje. Nie okazjonalnie, a na co dzień. Ta czujność i obecność sprawiają, że jego zespół czuje się bezpiecznie. Lider troszczy się o przejrzyste zasady, uczciwość, wzajemny szacunek. „Ryba psuje się od głowy, a przykład idzie z góry.”  - bazując na doświadczeniu wiem, że dokładnie tak jest. Dobry lider bierze porażkę na siebie, sukces oddaje zespołowi. Tylko tak jest uczciwie. Wiem też, jaką siłę mają docenianie i komplementy. To one zwiększają wydajność zespołu i wszyscy liderzy nowej ery zaczęli zdawać sobie z tego sprawę. Stara era to krytyka, która podcina skrzydła. Nowa wcale nie wyklucza krytyki, ale sprawia, że ludzie stają się lepsi.”  

Prezes La Mania Alex Przetakiewicz dodaje: “Liderowi przyszłości nie chodzi o dominację, ale o odpowiedzialność. Nie zależy mu na władzy, ale na efekcie finalnym – produkcie, usłudze czy gwarancji deklarowanej propozycji wartości. Pamięta o „miękkiej” stronie funkcjonowania firmy. Gromadzi wokół siebie jak najwięcej mądrych i kompetentnych ludzi, a angażując ich w proces decyzyjny, zawsze zaprasza do jednego stołu tych, którzy z nim się nie zgadzają. Działamy wedle utartych schematów, mamy swoje przyzwyczajenia, sprawdzone sposoby – z pozoru tak jest łatwiej, szybciej, bezpieczniej. Jednak lider przyszłości widzi w tym duże ograniczenie dla zespołu i firmy. Dlatego kwestionuje rzeczywistość, zadaje niewygodne pytania, zmusza do myślenia, szukania nowych dróg. I tym sposobem trafia na lepsze, skuteczniejsze rozwiązania. Lider przyszłości stale poszukuje wiedzy i zauważa szanse. To urodzony sprzedawca – pewny siebie, z darem przekonywania. Wie, że potrzebuje pomocy i zaangażowania innych w dotarciu do celu. Samotność na szczycie przestała być modna. Przywódca potrafi przekonać ludzi do swojej wizji, zainspirować ich, zasłużyć na zaufanie. A w czasach, kiedy nic nie jest pewne, a zmiany zachodzą niezwykle szybko, bardzo często nie ma żadnych dowodów na poparcie swoich twierdzeń. Lider przyszłości to przywódca z silnym genem adaptacyjnym i gotowością akceptacji ryzyka. Widzi więcej, przewiduje więcej, szybko kalkuluje zyski i straty. Dlatego u jego boku trzeba być gotowym na nagłe zwroty akcji i - wydawałoby się niespodziewaną - zmianę kierunku. Jednak zespół, który mu zaufał, na końcu spotka nagrodę w postaci ogromnej satysfakcji z pracy i własnych dokonań. Wiele mówi się o korzyściach płynących ze zwinnego działania. Z doświadczenia wynika, że prawdziwe zaangażowanie uzyskuje się wtedy, kiedy zespół jest świadomy wyzwań i kosztów związanych z wprowadzaniem tej metodyki pracy. Hamulcem zmian w organizacji często są przestarzałe systemy i narzędzia. Dlatego lider przyszłości nie skupia się wyłącznie na zmianie postaw ludzi, ale równolegle inwestuje w technologię.” 

 

Na podobne pytania i szereg innych odpowiedzą goście zaproszeni do dyskusji podczas zaplanowanych paneli oraz wszyscy uczestnicy Gali, zgromadzeni tego wieczoru w warszawskim hotelu.  

Dr Milena Gołda, redaktor naczelna magazynu, podkreśla, że wraz z zespołem redakcji codziennie stara się promować polską przedsiębiorczość, firmy rodzinne, sukcesję, topowe marki i biznesmenów, którzy mają aspiracje międzynarodowe. Dlatego podczas IV Gali Biznesu zostaną wręczone statuetki w czterech kategoriach konkursu CEOWORLD: „Firma rodzinna roku”, „Top Polish Brands”, Top Global Brands” i „Lider Biznesu 2022”.  

 

To jednak nie koniec działań, na których skupiła się redakcja CEOWORLD.  

28 stycznia w warszawskiej Galerii Mag odbyło się I spotkanie Business Forum Club, którego członkowie wezmą udział w kwietniowym wydarzeniu Gali. Cykliczne i tematyczne spotkania członków Business Forum Club to czas integracji i rozmów uczestników IV Gali „Liderów Przyszłości & Firm Rodzinnych” oraz Forum Biznesu. To czas wymiany poglądów, inspiracji, nawiązywania nowych relacji, zarówno osobistych, jak i handlowych. To czas doskonalenia i realizacji nowych pomysłów, a wszystko po to, aby ich wprowadzenie było obarczone jak najmniejszym ryzykiem.  

Partnerami głównymi wydarzenia byli: restauracja Tuk Tuk z właścicielką Karoliną Bryś, marka LiRoyal z reprezentantem firmy Maciejem Sagalem, DiWine z właścicielem Marcinem Bancerowskim, House of Glam z właścicielem Robertem Kościelskim, Jacek Kostrzewa właściciel Estrovit oraz Aleksandra Rybak wspólnik z firmy Janavi India.  

„Dziękujemy Tomkowi Wiśniewskiemu, marce Karko, dr Beacie Dethloff, firmie Hrabina Rzewuska z właścicielem Jackiem Harasimczukiem oraz marce Jadwiga za prezenty do loterii upominkowej. Dziękujemy wszystkim za spotkanie i liczymy, że będą z nami na Gali 1 kwietnia wraz z naszymi fotografami: Robertem Kozera i Joanną Wilczak” – mówi dr Milena Gołda. 

Łączymy ludzi, biznesy i budujemy społeczność biznesową, tworzymy sieć wzajemnego wsparcia co jest bardo cenne w tych czasach. 

Dołącz do nas już dziś. Do zobaczenia 1 kwietnia. 

 

Więcej informacji o Gali i zapisy przez stronę: 

 http://forumbiznesu.waw.pl/gala-liderzy-przyszlosci-i-firmy-rodzinna-1-kwietnia-2022   

Filmik z otwarcia Business Forum Club realizacja Robert Kozera: https://www.youtube.com/watch?v=0ez1MJWL3mc 

Zapowiedź Gali 1 kwietnia realizacja Mateusz Kaczmarek i Adrian Bednarczyk: 

https://www.youtube.com/watch?v=vczCzddXuVs 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gwiazdy Skolim i Kubańczyk pierwszymi gwiazdami „Częstochowa Summer Festival” Biuro prasowe
2024-06-20 | 01:00

Skolim i Kubańczyk pierwszymi gwiazdami „Częstochowa Summer Festival”

Już 28 czerwca na Bulwarach Jurajskich po raz pierwszy w mieście zagra „Częstochowa Summer Festival”. Na scenie, która stanie przed Galerią Jurajską, wystąpią Skolim oraz
Gwiazdy Iluzjonista „pojawia” zaginiony samolot!
2024-05-30 | 01:00

Iluzjonista „pojawia” zaginiony samolot!

Marcin Muszyński jest jednym z najlepszych iluzjonistów w Polsce. Tworzy i reżyseruje największe Magic Show. Jego najsłynniejsze sztuczki to lewitujący fortepian wraz z pianistą, czy
Gwiazdy Ćma nad Wisłą całodobowo w Elektrowni Powiśle
2024-05-28 | 15:41

Ćma nad Wisłą całodobowo w Elektrowni Powiśle

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy na Powiślu lubią spędzać długie wieczory i wczesne poranki – od 1 czerwca w Elektrowni Powiśle rusza letni koncept Ćma nad Wisłą.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.