Marcin Muszyński laureatem statuetki „Najbardziej Wpływowa Osobowość Roku 2022”
Gala „Osobowości i Sukcesy Roku 2022” jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w Polsce. Podczas tego eventu ze środowiska towarzysko-biznesowego wybierane są najbardziej wpływowe osoby. Jednym z laureatów gali został Marcin Muszyński, słynny iluzjonista, twórca największych Magic Show w Polsce, który otrzymał statuetkę w kategorii „Najbardziej Wpływowa Osobowość Roku 2022”.
Marcin Muszyński jest jednym z najlepszych iluzjonistów w Polsce. Tworzy największe i najlepsze Magic Show w tym kraju. Jego występy zawierają widowiskowe elementy takie jak lewitujący fortepian wraz z pianistą czy przecinanie człowieka na dwie części. Jego spektakle przenoszą widza w beztroski świat zabawy i magii, w którym codzienna rzeczywistość przestaje istnieć. Marcin Muszyński brał udział w programie „Mam Talent” i jako pierwszemu iluzjoniście w Polsce udało mu się dojść do ścisłego finału.
Swoją przygodę z iluzją rozpoczął podczas studiów w Paryżu. Choć już od dzieciństwa fascynował go ten magiczny świat, dopiero jako student na poważnie zainteresował się tematem. Podczas studiów aktorskich napotkał na swojej drodze człowieka, który zachęcił go do zgłębienia tajemnic iluzji. Z czasem Marcin Muszyński zupełnie oddał się tej sztuce, tworząc coraz to kreatywniejsze występy. Obecnie razem ze swoją żoną Eweliną, która towarzyszy mu na scenie, jeździ po całym świecie wystawiając spektakle na najwyższym poziomie.
W tym roku Marcin Muszyński został laureatem statuetki „Najbardziej Wpływowa Osobowość Roku 2022”, którą również utrzymały takie persony jak Urszula Dudziak i Marcin Miller. Wyjątkowa statuetka „Osobowość Dekady” została wręczona Pani prezydentowej Jolancie Kwaśniewskiej. Statuetką „Super Sukces Roku 2022” wyróżniono Igę Świątek.
Czym dla Marcina Muszyńskiego jest ta nagroda? - Niezwykle się cieszę z tej nagrody, ponieważ otrzymały ją również osoby, które bardzo szanuję i cenię. Iluzje niejako traktuję jako misję. Chce rozprzestrzeniać tę formę sztuki, aby stała się popularną rozrywką w Polsce. Głęboko wierzę, że moje spektakle są wyjątkowe i potrafią coś zmienić w człowieku. Dla mnie jako twórcy najpiękniejszym uczuciem jest jak moi widzowie wchodzą w pełni w ten bajkowy świat. Dlatego tak bardzo doceniam otrzymaną statuetkę, ponieważ dzięki temu czuję, że moja praca jest doceniana. – komentuje Marcin Muszyński.

“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat

Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło

Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.