Polskie gwiazdy grają koncerty online dla podopiecznych Fundacji
Dotychczasowe koncerty, które organizowała fundacja, zostały przeniesione do sieci. Wielu artystów mimo ciężkiej osobistej sytuacji daje wspaniałe występy, które udostępniane są na kanałach Social Media organizacji. To ogromny gest ze strony wokalistów i muzyków, którzy pragną się dzielić dobrem, nawet gdy sami są w ciężkiej sytuacji.
Wśród dotychczasowych artystów na scenie pojawiły się takie gwiazdy jak Artur Chamski, Marcin Czyżewski czy Iwona Węgrowska oraz wielu innych wspaniałych wokalistów. Niebawem odbędzie się koncert Magdy Beredy, która podbiła serca zwłaszcza wśród młodszej polskiej publiczności. Bezpłatne występy można obejrzeć na fanpage fundacji https://www.facebook.com/spelnionychmarzen.
– To ukłon w stronę naszych podopiecznych i darczyńców. Swoje działania zostaliśmy zmuszeni przenieść do sieci. Nie dziwi nas ogromne zainteresowanie artystów. Nie ma nic wspanialszego niż dzielić się muzyką. Wszystkich chętnych artystów, nie tylko muzyków, zapraszamy na naszą scenę – mówi Justyna Sypka, prezes fundacji.
Tempo pracy Fundacji nie zmieniło charakteru w obliczu pandemii. Wciąż nieprzerwanie wspiera dzieci i ich rodziców w walce z chorobą. Bez względu na sytuację stara się również spełniać marzenia wszystkich podopiecznych. Organizacja, tak samo jak przedsiębiorcy, jest bardzo elastyczna i przeniosła działania w tryb on-line. Warto wspomóc Fundacje, by mogła kontynuować ona swoje działania. By wesprzeć organizację należy skorzystać z poniższego linka:
https://zrzutka.pl/gnx57t?utm_medium=mail&utm_source=postmark&utm_campaign=payment_notification&fbclid=IwAR14-u58E2dPfrXz2QOGhWNWZ9KWCxM7LrdsSFbK0JExdYFnbjtvyEl9R-0
Głównym działaniem Fundacji Spełnionych Marzeń im. Tomka Osucha jest otoczenie opieką chorych dzieci oraz ich rodzin od momentu zdiagnozowania choroby poprzez cały proces leczenia. Organizacja opiekuje się na stałe pięcioma dziecięcymi onkologicznymi ośrodkami w Polsce, a także dedykuje swoje wsparcie dzieciom i młodzieży ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce i zaprzyjaźnionych ośrodków zagranicznych: na Słowacji, w Rumuni, Turcji, oraz na Ukrainie i Litwie.
Fundacja Spełnionych Marzeń im. Tomka Osucha – fundacja mająca status organizacji pożytku publicznego, powstała w sierpniu 2002 z inicjatywy Małgorzaty i Tomasza Osuchów. Fundacja opiekuje się dziećmi z chorobami nowotworowymi leczącymi się w dwóch specjalistycznych ośrodkach w Warszawie: w Instytucie Matki i Dziecka oraz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. M. Michałowicza. Fundacja jest członkiem Polskiej Unii Onkologii. Otrzymała liczne nagrody, m.in. nagrodę im. Św. Kamila w kategorii "organizacje najbardziej zasłużone w zakresie onkologii dziecięcej" – za miłość do bliźniego, ofiarne zaangażowanie w służbie chorym dzieciom i godną naśladowania – szlachetną postawę osób pracujących w Fundacji. Jej założyciele w 2009 roku zostali uhonorowani przez Prezydenta RP Złotymi Krzyżami Zasługi za działalność na rzecz chorych dzieci.
Kontakt dla mediów:
Inga Ryfka, agencja Face it!, Tel. 790 393 471, e-mail: i.ryfka@agencjafaceit.pl
“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat
Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło
Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.