Popularni Twórcy pomagają #StanąćNaNogi OnkoMamom. Kampania "Mama Ma Siłę" na In
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
justyna.zalewska|naratunek.org| |justyna.zalewska|naratunek.org
665929699
www.naratunek.org
Instagramowi Twórcy solidaryzują się z mamami, które każdego dnia opiekują się chorymi dziećmi w szpitalach onkologicznych. Na swoich profilach publikują zdjęcia obrócone do góry nogami - na znak wsparcia dla OnkoMam.
Mamy towarzyszące dzieciom w chorobie onkologicznej nie mają czasu myśleć o sobie. Ich życie wywraca się do góry nogami, gdy słyszą diagnozę: "Pani dziecko ma raka". OnkoMamy potrzebują chwili odpoczynku, oddechu, by mogły być silne dla swoich chorych dzieci.
Dlatego Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” zainicjowała w Dniu Mamy kampanię “Mama ma siłę!”. Jej celem jest zebranie środków na roczny program zajęć wellbeingowych dla Mam w klinice "Przylądek Nadziei", w której leczą się dzieci i młodzież chore na nowotwory.
Elementem kampanii jest akcja viralowa na Instagramie. Za koncepcję kreatywną odpowiadaj agencja House of Hype. W ramach promocji kampanii zachęcamy użytkowników do publikacji zdjęcia do góry nogami - na znak wsparcia dla OnkoMam, których życie wywróciło się do góry nogami, oznaczając post hasztagami #StanąćNaNogi i #MamaMaSiłę.
Do akcji na Instagramie dołączyli już znani celebryci i influencerzy - Małgorzata Socha, Katarzyna Zielińska, Agnieszka Sienkiewicz i wielu innych Twórców, których historia OnkoMam chwyciła za serce.
Każdy może okazać solidarność, podziw i uznanie dla OnkoMam poprzez ten symboliczny gest i zamieścić na swoim profilu odwrócone do góry nogami zdjęcie oraz link do zbiórki na rzecz OnkoMam.
Szczegółowe informacje nt. kampanii znajdują się na stronie mamamasile.naratunek.org.
“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat
Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło
Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.