Silver TV rezygnuje z telewizji śniadaniowej
Najchętniej oglądany format Silver TV z nowymi godzinami emisji
Silver TV rezygnuje z emisji programu „Na dobry dzień” w godzinach porannych i przenosi go na niezajęte dotychczas pasmo wieczorne. Od poniedziałku, 18 listopada, format będzie pod nową nazwą „Na dobry wieczór”. Decyzja podyktowana jest zarówno prośbami widzów, jak i analizą czasu oglądalności poszczególnych materiałów zamieszczonych na kanale YouTube. W ramach dopasowywania się do widowni Silver TV wznowiło także nadawanie na platformie Facebook. W ciągu kolejnych miesięcy planowane jest również wprowadzenie na antenę następnych formatów programowych w formule VOD.
Program śniadaniowy „Na dobry dzień’ zmienia godziny emisji. Od poniedziałku 18 listopada, format nadawany będzie wieczorami od 19:19 do 22:00 pod nazwą „Na dobry wieczór”. Koncepcja programu pozostanie taka sama. Nie zmienią się również prowadzący, na których czele stać będzie tak jak wcześniej twórczyni kanału – Beata Borucka. Jak podkreślają władze Silver TV wychodzi z natłoku telewizji śniadaniowych, a wchodzi w mniej zagospodarowane do tej pory pasmo wieczorne.
– Po pierwszym miesiącu nadawania na kanale YT mamy już ponad 8 mln wyświetleń naszych nowych materiałów – to bardzo dobry wynik –niemal zgodny z naszymi założeniami biznesowymi. To również wystarczająco dużo informacji by spojrzeć szerzej na preferencje naszych widzów i wyciągnąć konstruktywne wnioski – mówi Beata Borucka, liderka projektu Mądra Babcia i twórczyni Silver TV. – Zmiana godzin emisji naszego sztandarowego programu to element budowania wysokiej oglądalności – odpowiedź na potrzeby widzów, którzy nasze pasmo śniadaniowe najchętniej oglądali wieczorem. Nic dziwnego – rano panuje duża konkurencja – niemal każda stacja telewizyjna czy kanał You Tube’owy ma śniadaniówkę – uwaga widza jest więc rozproszona. W tygodniu, w godzinach wieczornych, brakuje z kolei atrakcyjnego formatu, takiego na miarę amerykańskiego „The Tonight Show”. Okazało się także, że nasi widzowie są w rzeczywistości nadal aktywni życiowo i przed ekranem chętnie zasiadają dopiero koło godziny 19:00. U nas decyzje zapadają szybko – dodaje.
– Pierwsze wieczorne wydanie „Na dobry wieczór” uzyskało na YT 4,5 tysiąca wyświetleń i 42 tysiące na platformie Facebook. To znacznie więcej niż wcześniej, gdy program emitowany był w godzinach porannych. To potwierdza słuszność naszej decyzji i daje nam zastrzyk energii do dalszego działania – wprowadzania nowości i dokonywania zmian – podkreśla Beata Borucka.
Optymalizacja kluczem do sukcesu
Wysoka oglądalność i informacje zwrotne od widzów pozwalają Silver TV na optymalizację ramówki. Telewizja wróciła do nadawania na platformie Facebook, która według zarządu stacji daje duże możliwości dotarcia do osób 50+. Dodatkowo w programie śniadaniowym kładziony jest coraz większy nacisk na tematy związane ze zdrowiem modą, urodą i kulinariami, które według statystyk oglądalności są najchętniej oglądane przez widzów.
– Chcemy oferować osobom 50+ jak najciekawsze – dopasowane do ich preferencji – programy. Właśnie dlatego uważnie analizujemy statystki związane z oglądalnością poszczególnych formatów i na bieżąco reagujemy na potrzeby naszych widzów. Między innymi z tego powodu wracamy do praktyki montowania krótkich materiałów z programu „Na dobry wieczór” i umieszczania ich na kanale YouTube – mówi Beata Borucka. – Systematycznie poszerzamy także naszą ramówkę. Nagrywamy nowe formaty i dopracowujemy te, już emitowane. Dziś – w połowie listopada – emitujemy już 5 programów zapowiedzianych pod koniec września – „Na dobry wieczór”, „Ruszaj się”, „Pomysł na danie” „Wiecznie młodzi”, oraz „Bezpiecznie przez życie” Kolejne planujemy wprowadzić w następnych miesiącach – zapowiada twórczyni Silver TV.
![“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_325430229,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat
![Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło](/files/_uploaded/glownekonf_1472707839,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło
![Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!](/files/_uploaded/glownekonf_25694522,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.