Wirtualna kolacja z Blue Café do wylicytowania na Allegro Charytatywni
Grupa Ingka kontynuuje akcję #wspierajmysię, której celem jest pomoc Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę – nadal trwa licytacja wirtualnej kolacji z zespołem Blue Café. Wylicytowana kwota zostanie przekazana na wsparcie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.
Podczas kolacji zwycięzca licytacji i artyści będą mogli przyrządzić potrawę z tego, co akurat będą mieli w lodówce. Po wspólnym gotowaniu będzie czas na rozmowę o muzyce, planach zespołu na najbliższe miesiące, a także anegdotki zza sceny. Licytacja spotkania w towarzystwie Dominiki Gawędy oraz Pawła Rurak-Sokala na platformie Allegro Charytatywni trwa do 28 maja do godz. 9:45.
Wylicytowana kwota zostanie przekazana na wsparcie Telefonu Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży 116 111 Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Linia pomocowa działa codziennie, 24 godziny na dobę. Jej funkcjonowanie ważne jest szczególnie teraz, gdy dzieci narażone na przemoc w domu, spędzają w nim praktycznie 24 godziny na dobę, odizolowane od szkoły i rówieśników. Jest obsługiwana przez wykwalifikowanych psychologów i pedagogów, którzy potrafią rozmawiać z młodymi ludźmi o ich problemach i są w stanie udzielić im profesjonalnej porady w sytuacjach kryzysowych. W ciągu dnia konsultanci odbierają około 300 telefonów. Każda zebrana złotówka pozwoli na zapewnienie jej ciągłego funkcjonowania.
– Cieszymy się, że możemy zaangażować się w działania wspierające linię pomocową Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zapraszamy wszystkich do licytowania spotkania z nami – mówi Dominika Gawęda, a Paweł Rurak-Sokal dodaje – Spędźmy razem miły wieczór, zjedzmy pyszną kolację, porozmawiajmy, a przy okazji pomóżmy dzieciakom!
W ramach wsparcia Fundacji Grupa Ingka (obejmująca m.in. Ingka Centres oraz IKEA Retail Polska) zorganizowała dwa koncerty online: Roksany Węgiel i zespołu Blue Café. Transmisja odbywała się w serwisie Facebook na kanale centrum handlowego Port Łódź. W akcję włączyły się także inne centra z Grupy Ingka: warszawski Wola Park, wrocławska Aleja Bielany, Park Handlowy Matarnia w Gdańsku oraz SKENDE Shopping w Lublinie. W trakcie koncertów trwała zbiórka środków finansowych na wsparcie telefonu zaufania Fundacji – dotychczas internauci w ramach akcji na rzecz Fundacji przekazali blisko 4,5 tys. zł. Dokonywanie wpłat jest ciągle możliwe. Z kolei, Ingka Centres, IKEA Retail Polska oraz Ikano Bank Oddział w Polsce przeznaczyły na wsparcie Fundacji 175 000 zł.
Poniżej link do licytacji spotkania z grupą Blue Café: https://charytatywni.allegro.pl/kolacja-z-zespolem-blue-cafe-i12094498
“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat
Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło
Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.