Wirtualny koncert Viki Gabor
WE!RE Fantasy
Ksawerego Liskego 7
50-345 Wrocław
justyna.oracz|werefantasy.com| |justyna.oracz|werefantasy.com
602277329
werefantasy.com
Laureatka 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci wystąpi na wyjątkowym koncercie w grze Minecraft RTX. Wydarzenie odbędzie się 30 lipca 2021 roku o 19:00 na specjalnie przygotowanej estradzie. Publiczność zgromadzi się przed wirtualną sceną, a transmisję w serwisie Twitch poprowadzi na swoim kanale firma NVIDIA.
Wirtualny koncert z rzeczywistą gwiazdą
Pomimo zniesienia części obowiązujących dotąd obostrzeń organizacja koncertów nadal jest obwarowana szeregiem ograniczeń. Wychodząc naprzeciw potrzebom, szczególnie młodszej widowni, NVIDIA wraz z marką x-kom organizują koncert… wirtualny! Viki Gabor, zwyciężczyni 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, wystąpi ze swoim zespołem 30 lipca o 19:00 na prawdziwej scenie, a ich awatary razem z całą choreografią będą odzwierciedlone w grze Minecraft RTX. Publiczność stanowić będą zaproszeni gracze, którzy będą mogli obejrzeć koncert z perspektywy wirtualnej widowni oraz obserwatorzy relacji na żywo na kanale NVIDIA Polska w serwisie Twitch. Po występie artystka spotka się z fanami w grze i rozda autografy, a ich fizyczne kopie zostaną rozesłane do uczestników koncertu.
Jest to pierwsza taka inicjatywa w naszym kraju, skierowana bezpośrednio do rodzimej społeczności. Międzynarodowo szlaki na tym polu zostały przetarte koncertami organizowanymi w grze Fortnite. Każdy cieszył się ogromną popularnością - występ rapera Travisa Scotta obejrzało ponad 12 milionów widzów, a podczas koncertu Marshmello na serwerach pojawiło się ponad 10 milionów graczy.
Minecraft błyszczy jak nigdy dotąd
Minecraft od lat utrzymuje się na szczytach list popularności gier wideo. Pokolenie, które przed dekadą zachwyciło się wirtualną piaskownicą w większości jest już dorosła, lecz nie oznacza to, że serwery produkcji stworzonej przez Mojang Studios świecą pustkami. Wręcz przeciwnie. W ubiegłym roku Microsoft pochwalił się łączną sprzedażą ponad 200 milionów kopii gry na wszystkich platformach oraz 126 milionami aktywnych graczy każdego miesiąca. Produkcja zaciera różnice wiekowe gwarantując świetną zabawę zarówno najmłodszym graczom, nastolatkom, jak i dorosłym.
Dzięki współpracy firm NVIDIA, Mojang Studios oraz Microsoft wszyscy gracze posiadający karty graficzne GeForce RTX i korzystający z wersji Minecraft dla systemu Windows 10 od grudnia 2020 roku mogą cieszyć się wyjątkową oprawą gry. Minecraft RTX wykorzystuje path tracing, co oznacza że całe oświetlenie w grze jest śledzone promieniami. Efektem jest niesamowita grafika, która powoduje zachwyt nawet wśród graczy, którzy znają świat Minecrafta od podszewki. Minecraft RTX lśni dzięki grze świateł, cieniom, a także specjalnym teksturom umożliwiającym tworzenie wyjątkowych elementów gry, które będą wykorzystane podczas tworzenia wirtualnej sceny podczas koncertu Viki Gabor. Minecraft RTX wykorzystuje także wyjątkową technikę NVIDIA DLSS, która pozwala w niektórych przypadkach podwoić liczbę wyświetlanych klatek na sekundę!
Co stoi za fenomenem Minecrafta? Społeczności graczy przypadła do gustu pełna swoboda, nieograniczony świat oraz wyzwania trybu survival, których trudność możemy dostosować do swoich umiejętności. Kluczowym elementem jest również fakt, że tym wszystkim możemy cieszyć się ze swoimi znajomymi po drugiej stronie monitora. Właśnie ten aspekt sprawił, że Minecraft dawał młodzieży namiastkę normalności w czasach pandemii. Ale przede wszystkim to wspaniała zabawa!
Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/minecraft-live-concert/
“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat
Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło
Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.