Znani i lubiani na Gali Sukces Pisany Szminką. Nagrodzono Małgorzatę Rozenek
![](/files/_uploaded/wiz_zdjeciekonf_793077636,w_170,h_95,wo_170,ho_95,_small.jpg)
Ewa Malicka
Rocket Science
Pływacka 3/2
02-633 Warszawa
ewa.malicka|rocketscience.com.pl| |ewa.malicka|rocketscience.com.pl
781453815
https://www.rocketscience.com.pl/
13 maja w Teatrze 6. Piętro odbyła się Gala Finałowa XV edycji konkursu Sukces Pisany Szminką. W gronie najważniejszych liderów i liderek polskiego biznesu pojawili się znani i lubiani, m.in. Alina Adamowicz, Anna Karwan, Martyna Kondratowicz, Joanna Przetakiewicz, Małgorzata Rozenek-Majdan, Magdalena Sobkowiak-Czarnecka, Beata Tadla, Katarzyna Zdanowicz oraz Ambasador USA Mark Brzezinski i Olga Leonowicz, a także prezeska Sukcesu Pisanego Szminką – Olga Kozierowska.
Organizacja już od 15 lat wspiera przedsiębiorczość Polek. Jako najstarsza i największa tego typu inicjatywa wyróżnia także liderki i liderów, będących wzorem włączania i równości w biznesie. Dotychczas w konkursie wręczono już ponad 140 nagród. Podczas Gali poznaliśmy laureatki i laureatów XV edycji konkursu. Wieczorną Galę poprowadzili Katarzyna Zdanowicz, Beata Tadla oraz Marcin Dobrowolski.
– Polskie przedsiębiorczynie nie obawiają się ryzyka. Odważnie sięgają po marzenia i próbują swoich sił w różnych dziedzinach. Nie poddają się w przedbiegach i śmiało dążą do sukcesu – tego możemy się od nich uczyć. Bez względu, czym ten sukces dla nas jest, bo to już bardzo indywidualna sprawa – mówi Olga Kozierowska, pomysłodawczyni konkursu Sukces Pisany Szminką.
Małgorzata Rozenek-Majdan została wyróżniona Nagrodą Specjalną. Sukces Pisany Szminką docenił to, jak doświadczenie medialne oraz rozpoznawalność wykorzystuje do podnoszenia w debacie publicznej ważnych społecznie tematów, przede wszystkim z zakresu niepłodności oraz in vitro.
Laureatki i laureaci XV edycji konkursu Sukces Pisany Szminką:
Kategoria: Biznes Roku – przychód powyżej 10 mln zł – Małgorzata Miśkiewicz – prezeska Abedik.
Kategoria: Biznes Roku – przychód poniżej 10 mln zł – Katarzyna Zasiadły – CEO Ul&Ka.
Kategoria: Mikrobiznes – Martyna Brzozowska – właścicielka Zrób mi mamo.
Kategoria: Start-up roku – Katarzyna Goch – CEO firmy LIFEBITE SP. Z O.O.
Kategoria: Liderka w nowych technologiach – Noemi Zabari – CEO Astrotectonic Sp. z o.o.
Kategoria: Organizacja przyjazna rodzicom – Ekoenergetyka Polska S.A.
Kategoria: Pracodawca równych szans – Fundacja Znacznie Więcej
Kategoria: Female Champion of Change – Aleksandra Włodarczyk – Senior Fixed Income CEE Trader w ING oraz współzałożycielka 30% Club Poland.
Kategoria: Male Champion of Change – Paweł Jakubik – do niedawna dyrektor ds. transformacji cyfrowej w chmurze Microsoft, obecnie Technology Sales Leader w EY. Przewodniczący prezydium Forum Technologii Bankowych.
Kategoria: Edukatorka Młodego Pokolenia – prof. Marlena Plebańska – prezeska Fundacji STEAM.
Kategoria: Liderka w branży HoReCa – Monika Walecka – właścicielka rzemieślniczej piekarni Cała w mące, cukierni Tonka oraz kanapkowni Focca.
Kategoria: Wpływowy Głos – Anna Wiatrowska – autorka profilu na Instagramie Queerowy Feminizm.
Kategoria: Inspiratorka Roku – Agnieszka Święch – współzałożycielka i członkini zarządu Fundacji OFF School. Inicjatorka Domu Spokojnej Młodości.
Nagroda Specjalna – Małgorzata Rozenek-Majdan – prezeska Fundacji MRM, której celem jest wspieranie leczenia niepłodności i wyrównywanie dostępu do specjalistycznych usług medycznych oraz ambasadorką inicjatywy Tak dla in vitro.
Dokonanie 15-lecia – Olga Adamkiewicz, Katarzyna Rozenfeld i Magdalena Sobkowiak-Czarnecka – pomysłodawczynie kampanii Kobiety na Wybory.
![“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_325430229,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat
![Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło](/files/_uploaded/glownekonf_1472707839,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło
![Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!](/files/_uploaded/glownekonf_25694522,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.