Komunikaty PR

ŻYCIE ARTYSTY KABARETOWEGO NA EMIGRACJI

2023-02-27  |  13:07
Biuro prasowe
Kontakt

Andrzej Bromski
Bromo

ul. Płowiecka 4/189
00-585 Warszawa
materialy.prasowedszkodowania|gmail.com| |materialy.prasowedszkodowania|gmail.com
510 139 576
www.bromo.pl

Artysta kabaretowy, to ktoś, kto dostarcza widzom niesamowitej rozrywki, ogromnej ilości endorfin, natomiast życie kabareciarza na emigracji jest niewątpliwie inne pod wieloma względami.

 

Różni się m. in. humorem publiczności, kulturą, językiem. O życiu twórcy kabaretowego za granicą naszego kraju opowie nam Pan Wojtek Gawenda, aktor, konferansjer, autor tekstów, kabareciarz.

 

Początki twórczości kabaretowej w Kanadzie

Początki dla każdego są bardzo trudne. Wiąże się to z nowymi rzeczami, wyzwaniami i czekaniem na nowe. Wojtek Gawenda po przylocie do Kanady chciał wrócić do swojego wyuczonego zawodu, czyli aktorstwa, chociaż rozrywka kabaretowa od zawsze była w kręgu jego zainteresowań. W Toronto, w tamtym okresie powstał polski kabaret ,,Pod Bańką”, gdzie artysta zainteresował swoimi autorskimi tekstami założycieli tego kabaretu i został jednym członków zespołu, by po dwóch latach zostać współprowadzącym. Kabaret  działa na rynku już prawie 30 lat  bawiąc  tamtejszą polonijną publiczność.

Cieszę się, że swoją karierę zacząłem w Kanadzie wraz z kabaretem ,,Pod Bańką”. Początki były trudne, ponieważ kabaret był nieznany, musieliśmy przekonać do siebie publiczność, aby zaczęli przychodzić na nasze występy, natomiast teraz, kiedy jesteśmy znani wśród polonijnej publiczności, działamy na rynku już prawie trzy dekady. Cieszymy się każdą chwilą spędzoną na scenie i chcemy ciągle tworzyć nowe rzeczy, aby dawać radość naszym widzom – mówi Wojtek Gawenda, aktor, konferansjer, autor tekstów, kabareciarz.

 

Największe osiągnięcia artystyczne

Największym osiągnięciem dla każdego artysty jest pełna sala widzów podczas występów, kiedy widać uśmiechy na twarzach oglądających oraz wspaniała interakcja z nimi. Wojtek Gawenda ma na swoim koncie szereg artystycznych sukcesów. Do takich możemy zaliczyć:

  • Udział w Kabaretowym Klubie Dwójki, jako jedyny kabaret z zagranicy
  • Występy w Teatrze Kwadrat w Warszawie
  • Występy w ,,Piwnicy pod Baranami” w Krakowie
  • Udział w Kabaretonie w Sali Kongresowej w Warszawie
  • Liczne nagrody na festiwalach w Polsce

 

Jednak największym sukcesem dla Wojtka Gawendy był występ wraz z kabaretem ,,Pod Bańką” na zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver w 2012r.  Występowali jako jedyny w historii polski kabaret na tak wielkiej imprezie. U ich boku występowały takie gwiazdy, jak Jacek Wójcicki oraz Katarzyna Skrzynecka.

Dla mnie był to wyjątkowy występ i ogromne wyróżnienie. Występować z takimi gwiazdami i dla takiej publiczności, to wielka duma i radość. Towarzyszyły mi wielkie emocje, od ekscytacji po strach i stres, ponieważ bycie częścią takiego wydarzenia jest czymś nie do opisania – podkreśla Wojtek Gawenda.

 

Rady dla przyszłych twórców chcących występować za granicą

Osoby, które chcą zacząć swoją przygodę z twórczością kabaretową za granicą muszą wykazać się wielką cierpliwością. Trzeba się bowiem nastawić na przygotowanie większej ilości materiałów do większej ilości premierowych przedstawień. Po prostu publiczności jest kilka milionów mniej niż w Polsce, więc aby przyciągnąć ją na swoje przedstawienia trzeba częściej zaproponować coś nowego, nowy repertuar.

Ważne jest to, żeby robić zawsze to co w duszy gra i co przede wszystkim się kocha. Wtedy wszystko pójdzie według naszych życzeń – dodaje Wojtek Gawenda.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Bromo
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gwiazdy Zapytaliśmy Gardias, Cichopek, Herbuś i innych, skąd czerpią satysfakcję! Biuro prasowe
2024-07-15 | 14:00

Zapytaliśmy Gardias, Cichopek, Herbuś i innych, skąd czerpią satysfakcję!

Czym jest satysfakcja we wnętrzach? Jak ją znaleźć? Gdzie szukać pomysłów, by stworzyć przestrzeń, która nie tylko zachwyca, ale również koi i dodaje energii?
Gwiazdy Co numerologia mówi nam o brytyjskiej rodzinie królewskiej?
2024-07-08 | 01:00

Co numerologia mówi nam o brytyjskiej rodzinie królewskiej?

Brytyjska rodzina królewska od lat wywołuje skrajne emocje – i to nie tylko wśród Brytyjczyków. Cały świat przeżywał śmierć księżnej Diany, celebrował śluby
Gwiazdy BRAK ZDJĘCIA
2024-07-03 | 11:00

Kamila Urzędowska współpracuje z projektantką Izabelą Łapińską

Wcielającą się w postać Jagny w ,,Chłopach” Kamilę Urzędowską doceniają widzowie oraz branża filmowa w Polsce i za granicą. Podczas 74. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maja Sablewska: Musieliśmy przeformatować mój program, bo zmienia się moda i społeczeństwo. Jest więcej tolerancji, a kobiety są bardziej odważne

Stylistka zaznacza, że w swoim programie nie działa pochopnie i na oślep, a wszystkie metamorfozy poprzedzone są szczerą rozmową z bohaterkami. Z obserwacji Mai Sablewskiej wynika, że kobiety są coraz bardziej odważne w kwestii wyglądu i ubioru, nie boją się eksperymentować, chętnie szukają inspiracji i już nie przejmują się tak bardzo krytyką innych osób.  W kolejnej formatu „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską” jego gospodyni musi więc dostosować się do zmieniających się warunków i sprostać wymaganiom uczestniczek.

Uroda

Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga

Prezenterka nie ukrywa, że czasem lubi odpocząć od telewizyjnego looku i jeśli tylko może, to rezygnuje z perfekcyjnego makijażu, jaki jest koniecznością w pracy przed kamerami. W swoich mediach społecznościowych również nie unika zdjęć, na których pokazuje, jak wygląda bez filtrów i make-upu. Paulina Sykut-Jeżyna podkreśla, że bardziej niż na kosmetyki kolorowe stawia na pielęgnacyjne. Szczególnie dba o odpowiednie nawilżenie skóry, by zawsze była gładka i promienna.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.