Komunikaty PR

ŻYCIE ARTYSTY KABARETOWEGO NA EMIGRACJI

2023-02-27  |  13:07
Biuro prasowe
Kontakt

Andrzej Bromski
Bromo

ul. Płowiecka 4/189
00-585 Warszawa
materialy.prasowedszkodowania|gmail.com| |materialy.prasowedszkodowania|gmail.com
510 139 576
www.bromo.pl

Artysta kabaretowy, to ktoś, kto dostarcza widzom niesamowitej rozrywki, ogromnej ilości endorfin, natomiast życie kabareciarza na emigracji jest niewątpliwie inne pod wieloma względami.

 

Różni się m. in. humorem publiczności, kulturą, językiem. O życiu twórcy kabaretowego za granicą naszego kraju opowie nam Pan Wojtek Gawenda, aktor, konferansjer, autor tekstów, kabareciarz.

 

Początki twórczości kabaretowej w Kanadzie

Początki dla każdego są bardzo trudne. Wiąże się to z nowymi rzeczami, wyzwaniami i czekaniem na nowe. Wojtek Gawenda po przylocie do Kanady chciał wrócić do swojego wyuczonego zawodu, czyli aktorstwa, chociaż rozrywka kabaretowa od zawsze była w kręgu jego zainteresowań. W Toronto, w tamtym okresie powstał polski kabaret ,,Pod Bańką”, gdzie artysta zainteresował swoimi autorskimi tekstami założycieli tego kabaretu i został jednym członków zespołu, by po dwóch latach zostać współprowadzącym. Kabaret  działa na rynku już prawie 30 lat  bawiąc  tamtejszą polonijną publiczność.

Cieszę się, że swoją karierę zacząłem w Kanadzie wraz z kabaretem ,,Pod Bańką”. Początki były trudne, ponieważ kabaret był nieznany, musieliśmy przekonać do siebie publiczność, aby zaczęli przychodzić na nasze występy, natomiast teraz, kiedy jesteśmy znani wśród polonijnej publiczności, działamy na rynku już prawie trzy dekady. Cieszymy się każdą chwilą spędzoną na scenie i chcemy ciągle tworzyć nowe rzeczy, aby dawać radość naszym widzom – mówi Wojtek Gawenda, aktor, konferansjer, autor tekstów, kabareciarz.

 

Największe osiągnięcia artystyczne

Największym osiągnięciem dla każdego artysty jest pełna sala widzów podczas występów, kiedy widać uśmiechy na twarzach oglądających oraz wspaniała interakcja z nimi. Wojtek Gawenda ma na swoim koncie szereg artystycznych sukcesów. Do takich możemy zaliczyć:

  • Udział w Kabaretowym Klubie Dwójki, jako jedyny kabaret z zagranicy
  • Występy w Teatrze Kwadrat w Warszawie
  • Występy w ,,Piwnicy pod Baranami” w Krakowie
  • Udział w Kabaretonie w Sali Kongresowej w Warszawie
  • Liczne nagrody na festiwalach w Polsce

 

Jednak największym sukcesem dla Wojtka Gawendy był występ wraz z kabaretem ,,Pod Bańką” na zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver w 2012r.  Występowali jako jedyny w historii polski kabaret na tak wielkiej imprezie. U ich boku występowały takie gwiazdy, jak Jacek Wójcicki oraz Katarzyna Skrzynecka.

Dla mnie był to wyjątkowy występ i ogromne wyróżnienie. Występować z takimi gwiazdami i dla takiej publiczności, to wielka duma i radość. Towarzyszyły mi wielkie emocje, od ekscytacji po strach i stres, ponieważ bycie częścią takiego wydarzenia jest czymś nie do opisania – podkreśla Wojtek Gawenda.

 

Rady dla przyszłych twórców chcących występować za granicą

Osoby, które chcą zacząć swoją przygodę z twórczością kabaretową za granicą muszą wykazać się wielką cierpliwością. Trzeba się bowiem nastawić na przygotowanie większej ilości materiałów do większej ilości premierowych przedstawień. Po prostu publiczności jest kilka milionów mniej niż w Polsce, więc aby przyciągnąć ją na swoje przedstawienia trzeba częściej zaproponować coś nowego, nowy repertuar.

Ważne jest to, żeby robić zawsze to co w duszy gra i co przede wszystkim się kocha. Wtedy wszystko pójdzie według naszych życzeń – dodaje Wojtek Gawenda.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gwiazdy Konkurs Mrs. Poland International po raz pierwszy w Polsce Biuro prasowe
2023-03-17 | 14:10

Konkurs Mrs. Poland International po raz pierwszy w Polsce

Już 20 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się po raz pierwszy konkurs Mrs. Poland International. Prestiżowy, międzynarodowy projekt stworzony ponad 30 lat temu w USA skierowany do kobiet,
Gwiazdy Kacper Mikos podbija Gruzję! Batumi skradło serce influencera
2023-03-15 | 16:30

Kacper Mikos podbija Gruzję! Batumi skradło serce influencera

Kacper Mikos podgrzał atmosferę na swoim Instagramowym profilu, publikując zdjęcia z Gruzji, gdzie wybrał się przy okazji odwiedzin nowych inwestycji nad Morzem Czarnym. Razem
Gwiazdy FORUM i GALA WOMAN POWER 2023 - kobiety wizjonerki
2023-03-07 | 11:00

FORUM i GALA WOMAN POWER 2023 - kobiety wizjonerki

28 kwietnia 2023 r. Hotel Hilton, Warszawa    Mamy przyjemność poinformować, że redakcja międzynarodowego magazynu CEOWORLD zdecydowała się zorganizować dn. 28 kwietnia

Więcej ważnych informacji

roche_banner

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Farmacja

Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.

Edukacja

Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.