Hama prezentuje ładowarki SuperMini o mocy 20 i 25 W
Trafiły właśnie do oferty niemieckiej marki. Charakteryzują się obecnością złącza USB-C, wyjątkowo kompaktowymi rozmiarami i obsługą przyspieszających ładowanie najnowszych technologii Power Delivery oraz Qualcomm Quick Charge.
Producent nie zwalnia tempa i jeszcze bardziej rozbudowuje i tak szeroki segment swoich akcesoriów GSM. Ładowarki Hama SuperMini, jak sama nazwa wskazuje, powstały z myślą o maksymalnej oszczędności miejsca. Dysponują odpowiednio 20 W i 25 W mocy wyjściowej.
Dzięki zastosowaniu technologii System on Chip (SoC), udało się opracować urządzenia, które nie tylko pozostają małe i lekkie, ale również niezwykle wydajne. Wymiary korpusu obu modeli wynoszą: 2,9 cm głębokości, 2,75 cm szerokości i tyle samo wysokości. Takie gabaryty sprawiają, że każda z nich idealnie nadaje się do podróży, nie zajmując dużo miejsca w bagażu, a dzięki wąskiej wtyczce nie blokują innych gniazd w listwie zasilającej. Te nowości w portfolio firmy Hama utrzymano w stonowanej, białej kolorystyce z obustronnym złączem USB-C, pomalowanym na zielono.
Obie ładowarki Hama SuperMini są kompatybilne z technologiami szybkiego ładowania Power Delivery i Qualcomm Quick Charge 2.0/3.0. Dzięki temu urządzenia obsługujące te technologie mogą być przywrócone do pełnej używalności w mgnieniu oka. Dla przykładu, wystarczy zaledwie 30 minut, aby naładować telefon do stanu 60 proc. baterii.
Producent zadbał o bezpieczeństwo użytkowników. Ładowarki zostały wyposażone w szereg zabezpieczeń przed przeładowaniem, przegrzaniem i spięciem. Wbudowany procesor IC rozpoznaje podłączone urządzenie i dobiera odpowiednie, bezpieczne napięcie prądu ładowania, co chroni akumulator przed uszkodzeniem. Dzięki temu, użytkownik może być pewny, że jego urządzenie jest zasilane energią w sposób bezpieczny i efektywny.
Dzięki technologii Power Delivery, ładowarki mogą współpracować z szeroką gamą urządzeń - od smartfonów po kontrolery do gier i tablety, a także mniejsze gadżety, jak słuchawki czy głośniki mobilne.
Katalogowa cena ładowarki SuperMini o mocy 20 W wynosi 49,90 zł, a jej odpowiednik o mocy 25 W kosztuje 59,90 zł.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą
Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.
Handel
Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Moda
Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.