Hama prezentuje zegar dziecięcy Easy Learning, doskonały do nauki odczytu czasu
Coraz więcej maluchów ma problem z nauką tej abstrakcyjnej czynności. Dlatego niemiecki producent wprowadził do swojej oferty kolorowy zegar z cichym mechanizmem i pełzającym sekundnikiem. Z nim nauka pójdzie błyskawicznie, w dodatku możemy zapomnieć o denerwujących głośnych odgłosach tykania wskazówek!
Wiek wczesnoszkolny to najlepszy moment, by nauczyć naszą pociechę zasad działania zegara. Chyba, że sama zainteresuje się tym wcześniej, wtedy oczywiście nie należy zwlekać. Ćwiczenie odczytywania ruchu wskazówek zegara uczy liczenia i szerzej - myślenia w kategoriach matematycznych. Tak samo jak w logicznych, w dodatku rozwija rozumowanie abstrakcyjne. Warto zdecydować się na różne zabawy i ćwiczenia z udziałem zegara, np. wykonywanie ulubionych przez szkraba czynności ruchowych o każdej pełnej godzinie, a w późniejszym etapie wpół do lub co kwadrans. Pomocne może też okazać się np. samodzielnie zbudowanie prostego zegara.
Poważne w skutkach zaniedbanie
Zaniechanie nauki odczytu czasu w odpowiednim wieku może skutkować problemami z logicznym myśleniem, wyobraźnią, kalkulowaniem, rozwojem ruchowym, a szczególnie motoryki małej - jak chwytanie, układanie przedmiotów, pisanie czy wiązanie sznurówek.
W opanowaniu mechanizmu działania zegara najbardziej pomoże wybór jako przedmiotu nauki dużego, czytelnego, klasycznego, analogowego modelu ze wskazówkami. Cyfrowy to w tym przypadku po prostu… pójcie na łatwiznę.
Kolorowo i bez hałasu
Z taką właśnie myślą marka Hama wprowadziła do sprzedaży swój okrągły zegar Easy Learning. Ma on 30 cm średnicy, 4 cm głębokości i waży 575 g. Jego radosne, dziecięce wzornictwo na pewno przypadnie do gustu najmłodszym milusińskim i pomoże im w nauce odczytywania czasu. Uwagę zwraca duża tarcza z arabskimi cyframi i wskazówkami godzinową, minutową oraz sekundową. Została podzielona na przyjemne dla oka kolorowe sektory. Dodajmy, że na niej znajdują się również nadrukowane cyfry w formacie 12 i 24-godzinnym, dzięki czemu dziecko może nauczyć się obu sposobów zapisywania czasu.
Kolejny wyróżnik to z pewnością pełzający sekundnik. W praktyce oznacza to, że nie rozprasza swoim głośnym tykaniem. Słychać jedynie lekkie szumienie całego mechanizmu. Ta nowość w portoflio niemieckiego producenta idealnie nadaje się więc do dziecięcego pokoju, gdzie powinno być przecież przez cały czas cicho i spokojnie.
Produkt wykonany został z materiału syntetycznego z okładką ze szkła. Dostarczany jest z dwiema bateriami AA i instrukcją obsługi. Podsumowując, opisywany zegar to nie tylko przydatne narzędzie do nauki mierzenia upływu czasu przez szkraby, ale także piękna ozdoba pokoju dziecięcego.
Sugerowana cena zegara dziecięcego Hama Easy Learning wynosi 109 zł.
Więcej na temat produktu znajdziemy na stronie https://pl.hama.com.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Psychologia
Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne
Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.
Problemy społeczne
Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia
Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.