Harry Potter i królowa Elżbieta II uczą angielskiego w szkole dla dzieci
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-402 Warszawa
karolina.kapusta|goodonepr.pl| |karolina.kapusta|goodonepr.pl
+ 48 796 996 211
www.goodonepr.pl
Harry Potter i królowa Elżbieta II uczą angielskiego w szkole dla dzieci
Brytyjska królowa Elżbieta II, aktor Keanu Reeves, czarodzieje Harry Potter i Hermiona Granger zostali profesjonalnymi lektorami języka angielskiego. Wyjątkowe lekcje ze znanymi i lubianymi postaciami odbędą się w dn. 1-4.04. W ten sposób nauczyciele międzynarodowej, internetowej szkoły języka angielskiego Novakid zapraszają najmłodszych do wspólnego świętowania Prima Aprilis.
Politycy, celebryci i osobistości ze świata książek zostali profesjonalnymi pedagogami: aktor Keanu Reeves pomaga zrozumieć uczniom anglojęzyczne filmy bez napisów i lektora, Harry i Hermiona prowadzą lekcje magicznego angielskiego, a Królowa Wielkiej Brytanii wspiera najmłodszych, by odnieśli sukces dzięki bezbłędnej wymowie i brytyjskiemu, arystokratycznemu akcentowi. Między 1 a 4 kwietnia, lektorzy Novakid - native speakerzy i certyfikowani pedagogowie z różnych krajów - wcielą się w słynne postaci, zarówno prawdziwe, jak i fikcyjne. Nauczyciele przygotowali dla wszystkich dzieci edukacyjne gry, ekscytujące zabawy, interaktywne ćwiczenia, żarty i niespodzianki.
– Dzieci to nasza przyszłość. Na to, jaka ona będzie, mają wpływ dzisiaj podejmowane decyzje. W Novakid uczymy najmłodszych otwartości, pokazujemy, że angielski jest prosty w nauce, a kontakt z ludźmi odmiennych narodowości przynosi wiele radości. Podczas primaaprilisowej akcji chcemy podkreślić rolę angielskiego jako języka komunikacji międzynarodowej i zapewnić naszym uczniom ekscytującą zabawę – wyjaśnia założyciel Novakid, Max Azarov.
Wyjątkowe lekcje angielskiego odbędą się między 1 a 4 kwietnia. Szczegóły akcji znajdują się na stronie www.april.novakid.pl. Kampania będzie prowadzona we wszystkich krajach, w których działa Novakid, i promowana w kanałach social mediach marki.
Novakid to internetowa platforma edukacyjna ESL (English as a Second Language – angielski jako drugi język), oferująca dzieciom w wieku 4-12 lat indywidualne lekcje z certyfikowanymi native speakerami. Szkoła Novakid jest zarejestrowana w USA i posiada uczniów na całym świecie. Podstawą edukacji na platformie jest komunikacja i metoda pełnego fizycznego reagowania (tzw. total physical response), polegająca na użyciu gestów i mimiki i odpowiadająca tym samym przyswajaniu języka ojczystego. Proces edukacji jest prowadzony w formie zabawy i wzbogacają go takie rozwiązania, jak: wirtualna rzeczywistość, interakcja i grywalizacja, by jak najbardziej uatrakcyjnić najmłodszym naukę języka. Mali uczniowie mają do dyspozycji ponad 150 anglojęzycznych nauczycieli z całego świata.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.