Aktywne lato w Atrium Biała
Białystok to miasto z wakacyjnym klimatem. Doceń jego uroki i niezależnie od pogody weź udział w letnich atrakcjach zaplanowanych przez białostockie centrum handlowe. Od 1 lipca w Atrium Biała rusza „Lato w mieście”, w ramach którego najmłodsi oraz dorośli podczas wakacji będą mogli skorzystać z różnych form rozrywki i wypoczynku w wolnym czasie. Wzorem ubiegłych lat, także w tym roku uruchomiona zostanie strefa plażowo-rekreacyjna z placem zabaw dla dzieci i bezpłatną wrotkarnią, do której zdążyli przyzwyczaić się już mieszkańcy Białegostoku.
Od 1 lipca Atrium Biała zaprasza na trzecią odsłonę akcji „Lato w mieście”. Na czas wakacji przy centrum handlowym, od strony molo, powstanie piaszczysta plaża z palmami. W zaaranżowanej strefie plażowo-rekreacyjnej do dyspozycji gości będą leżaki, a dla dzieci – plac zabaw. W lipcu i sierpniu czynna będzie także bezpłatna wrotkarnia z wypożyczalnią sprzętu (wrotek, kasków, ochraniaczy). Wrotkarnia wraz z wypożyczalnią czynne będą w godzinach 11:00 – 19:00. Jednocześnie na terenie galerii przez cały czas dostępny jest zewnętrzny ogródek gastronomiczny.
W ramach „Plaży pełnej atrakcji” w lipcowe i sierpniowe piątki i soboty zaplanowano dla dzieci i dorosłych mnóstwo atrakcji. W każdy piątek lipca i sierpnia, w godz. 18.00-19.00, odbywać się będą warsztaty tańca dla dorosłych, a tuż po nich muzyczne wieczory na plaży.
W piątki, w dniach 2, 16 i 30 lipca, dobry nastrój zapewni gościom DJ -Chillout przy muzyce na żywo, natomiast wieczory 9 lipca i 23 lipca umilą występy kwartetu smyczkowego na żywo.
Równie ciekawie wygląda program sobotnich atrakcji w pierwszym miesiącu wakacji. W każdą sobotę odbywać się będą warsztaty tańca dla dzieci, zajęcia jogi, animacje i warsztaty dla najmłodszych, szkolenie psów oraz ekowarsztaty dla dorosłych. Natomiast w pierwszą i ostatnią sobotę lipca, w ramach letniej szkoły pomagania, prowadzone będą dla chętnych porady na temat pierwszej pomocy i ewakuacji. Również w tych dniach, w ramach programu każda osoba rozważająca adopcję psa, będzie mogła wziąć udział w spotkaniu z czworonogami ze schroniska, odbywającym się pod hasłem „Psyjaciel od zaraz”.
Wszystkie atrakcje i zajęcia w ramach „Lata w mieście” są bezpłatne. Szczegółowy program „Plaży pełnej atrakcji” w lipcu znajduje się na stronie: https://atrium-biala.pl/akcje/plaza-pelna-atrakcji-w-atrium-biala/ .
Dla stałych bywalców letnich aktywności przygotowano upominki. Za udział w zajęciach będzie można otrzymać retro torby wielokrotnego użytku, które sprawdzą się idealnie zarówno na plaży, jak i na zakupach. Zebranie 5 pieczątek za uczestnictwo w warsztatach i zajęciach uprawnia do odebrania torby po uprzednim zapisaniu się do newslettera w punkcie Informacyjnym w Atrium Biała, znajdującym się naprzeciwko Media Markt.
- Serdecznie zapraszamy mieszkańców, jak również turystów do odwiedzenia urokliwej części Białegostoku. Jak co roku udowodnimy, że lato w mieście nie musi być nudne. Chcemy urozmaicić mieszkańcom letni czas różnymi aktywnościami, m.in. dobrą rozrywką. Tegoroczny program prezentuje szeroki wachlarz tematyczny – od zajęć plastycznych, przez aktywności ruchowo-sportowe, zabawę czy muzykę, aż po praktyczne porady związane z udzielaniem pierwszej pomocy czy wychowywaniem swojego pupila. Nowością w programie w tym roku jest „Psyjaciel od zaraz” – specjalny projekt adopcyjny, który pomaga psom ze schroniska znaleźć swój nowy dom. Wierzymy w to, że wśród naszych mieszkańców nie brakuje sympatyków czterech łap - mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.
W związku z aktualnymi obostrzeniami, organizator zadba o bezpieczeństwo gości oraz o zachowanie procedur chroniących ich zdrowie, aby mogli bezpiecznie uczestniczyć w wydarzeniu.
Wakacyjna akcja w Atrium Biała odbywa się już po raz trzeci, a patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Białystok. „Lato w mieście” to jeden z projektów realizowanych przez białostockie centrum handlowe w ramach wdrażanego sukcesywnie programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) i strategii grupy Atrium Poland, która jest realizowana w latach 2020-2025.
Więcej szczegółów na temat aktualności oraz oferty centrum handlowego można znaleźć na stronie: http://atrium-biala.pl/https://www.facebook.com/AtriumBiala.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.