Aktywność fizyczna na zdrowy sen
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Odpowiednia długość wpływa na jakość snu, który jest podstawą dla dobrego funkcjonowania naszego organizmu. Jeśli jesteśmy wyspani i odprężeni z łatwością możemy w ciągu dnia realizować wyznaczone zadania. Regularna aktywność fizyczna pomoże nam lepiej przespać noc i nie budzić się w nocy. Zatem co ćwiczyć i jak ćwiczyć by podnieść komfort naszego snu?
Istotnym elementem higieny snu jest aktywność fizyczna, taka jak np. spacerowanie, praca w ogrodzie czy gimnastyka wieczorna*. Teraz jest najlepszy moment by przesiąść się na rower, odszukać w szafie buty do biegania czy wyjąć piłkę do gry. Zależność między nocnym odpoczynkiem a uprawianiem sportu widoczna jest w codziennym życiu. Dzięki regularnemu wysiłkowi fizycznemu jest on głębszy i dłuższy, a poranki rześkie. Pamiętajmy, że sport może być odstresowujący, rozluźnia mięśnie a także uczy poprawnej techniki oddychania, co pomaga w zasypianiu i efektywnym wysypianiu się.
Ćwiczenia wpływające na dobrej jakości sen
Jeśli chcemy poprawić jakość swojego funkcjonowania w ciągu dnia, a przede wszystkim efektywność swojego snu należy wziąć pod uwagę porę, podczas której wykonujemy ćwiczenia, a także wybrać ich rodzaj oraz długość.
- jazdę na rowerze czy spacer uprawiaj rano lub późnym popołudniem. Aktywności na świeżym powietrzu pozwolą na dotlenienie organizmu
- poranne bieganie dodaje energii w ciągu dnia, a wieczorem pozwala na ujście zmęczeniu
i gwarantuje zdrowy sen
- aktywności siłowe należy wykonywać rano lub po południu. Takie ćwiczenia poprawiają wydolność układu krążenia, który odpowiedzialny jest za jakościowy nocny odpoczynek
- joga, łagodna gimnastyka i spokojniejsze ćwiczenia można wykonywać wieczorową porą. Uspokajają umysł i rozluźniają ciało, co ma pozytywny wpływ na nasz sen.
Pamiętajmy by ćwiczyć systematycznie i by nie było to później niż 3 godziny przed planowanym snem. Tylko regularna aktywność fizyczna poprawi jego jakość. Trzy sesje w tygodniu lub krótsze, ale codzienne treningi wpłyną pozytywnie na nasz nocny odpoczynek.
Sen a odpowiednie produkty
Niedobór snu to brak właściwej regeneracji naszego organizmu i spadek formy. Dorosły człowiek potrzebuje go ok 7-8 godzin. Aby dobrze się wyspać należy zadbać o jego higienę, czyli należy przestrzegać zasad poprawiających jakość naszego odpoczynku.
Po wyczerpującym, aktywnym dniu, dobrze jest się położyć do wygodnego łóżka, przykryć kołdrą i zapaść w głęboki sen. Jego efektywność możemy również poprawić dzięki odpowiednim produktom, to pod czym śpimy ma bardzo duże znaczenie. Marka Wendre stworzyła linię kołder i poduszek ANTIBACTERIAL, które są wykonane ze specjalnie opracowanych włókien ANTIBACT™. Włókna te działają przeciwbakteryjnie, redukują rozwój roztoczy oraz produkowanych przez nie alergenów. Ważne jest również, że kołdra ANTIBACTERIAL jest po prostu wygodna. Puszyste wypełnienie i gładka mikrofibra zadbają o nasz nocny komfort.
Aktywność fizyczna wspomaga jakościowy, nocny odpoczynek, a efektywny sen poprawia nasze samopoczucie, odporność, możliwość skupienia w ciągu dnia czy sportowe rezultaty.
*Szachiński M. „Zaburzenia snu”
Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.
***
Wendre Poland należy do Grupy Wendre, która jest jednym z największych europejskich producentów artykułów pościelowych z siedzibą w Szwecji. Wendre posiada własne zakłady produkcyjne w Estonii i Polsce a jej roczna zdolność produkcyjna to 12 milionów kołder i poduszek. Biura sprzedaży firmy w Polsce, Szwecji, Finlandii i Niemczech wspierają współpracę z klientami Grupy, wśród których znajdują się wiodące lokalne i międzynarodowe sieci handlowe. Obroty ze sprzedaży wynoszą 120 mln Euro, a liczba zatrudnionych kształtuje się na poziomie 1200 osób. Dwa filary działalności Wendre to marki prywatne klientów i marki własne Grupy tj. Familon i Wendre. W DNA firmy wpisane są takie uniwersalne wartości jak partnerska współpraca, solidność i zaufanie. To one każdego dnia inspirują pracowników Wendre w dostarczaniu klientom najlepszych w swojej kategorii produktów do spania. Wendre stawia na trwałość i jakość produktów przy utrzymaniu przywództwa kosztowego i cenowego. Kierując się hasłem „Pomagamy światu spać lepiej” firma za cel obrała poprawę dobrostanu najszerszej grupy potencjalnych użytkowników. Kołdry i poduszki Wendre są certyfikowanymi wyrobami medycznymi i zarazem produktami ekologicznymi. Priorytetem dla Wendre jest ochrona środowiska: „Redukujemy do minimum ilości odpadów produkcyjnych oraz wykorzystujemy zrównoważone technologie. Kierując się dobrem planety, nieustannie podnosimy sobie poprzeczkę, wyznaczając przy tym coraz to wyższe standardy.” - mówi Witold Zając.
Więcej informacji na: www.wendre.pl
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.