Atrakcyjność oczami Polaków i Chińczyków
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na polsko-chińskie spotkanie konwersatoryjne 中国文化之夜, tematem najbliższego wydarzenia będzie „Atrakcyjność oczami Polaków i Chińczyków”.
Spotkanie odbędzie się w czwartek 5 maja o godz. 18:30-20:00 w sali 2.01 w siedzibie Instytutu Konfucjusza w Krakowie.
W trakcie spotkania uczestnicy spróbują wspólnie odpowiedzieć na pytanie czym jest atrakcyjność i jak się ją definiuje w Polsce i w Chinach. Porównywane będzie również podejście młodzieży w obydwóch krajach do przedstawianych w mediach kanonów piękna. Uczestnicy zastanowią się jak zarówno kobiety jak i mężczyźni zmieniali swoje podejście do własnego wyglądu na przestrzeni ostatnich lat.
Języki spotkania: polski, chiński, angielski.
Wstęp wolny!
Ilość miejsc ograniczona! Osoby chętne do wzięcia udziału w konwersatorium prosimy o zgłoszenia mailowe pod adresem: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl.
Czas: 5 maja (czwartek) godz. 18:30.
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Oleandry 2A sala 2.01.
Więcej informacji na stronie: www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.