Atrium Copernicus przystankiem na roztańczonej trasie Virtual Dancer
Przed nami roztańczony tydzień w Toruniu! Energetyzująca zabawa, dziesiątki układów tanecznych do największych hitów muzycznych i do tego rytmiczna choreografia – to wszystko czeka na uczestników Virtual Dancer, największego maratonu tanecznego! Przystankiem na roztańczonej trasie Virtual Dancer jest toruńskie Atrium Copernicus, w którym w dniach 7-12 listopada odbędą się emocjonujące rozgrywki, a towarzyszyć im będzie wiele atrakcji, w tym konkursy z nagrodami. W sobotę z kolei, na finał imprezy zaplanowano spotkania na żywo z influencerami znanymi z TikTok’a.
Virtual Dancer to taneczne road show, w ramach którego, w największych miastach w Polsce, odbywają się turnieje w oparciu o grę Just Dance, polegającą na jak najwierniejszym odwzorowaniu ruchów z teledysków popularnych piosenek. Już od 2009 roku ta forma rozrywki angażuje w zabawę kobiety i mężczyzn, młodych i starszych, na całym świecie. Wydarzenie skupia nie tylko miłośników tańca, ale także użytkowników globalnej platformy rozrywkowej tik-tok. W tym roku centra Atrium, będące partnerem wydarzenia, udostępniają przestrzenie swoich galerii do ogólnopolskich rozgrywek w ramach festiwalu. Jednym z przystanków na roztańczonej trasie Virtual Dancer jest także Atrium Copernicus, w którym muzyczne road show zagości w dniach 7-12 listopada br.
Przez cały tydzień, od poniedziałku do piątku, z myślą o pasjonatach tańca w toruńskiej galerii staną małe strefy Virtual Dancer z kioskami tanecznymi i grą Just Dance, challengami i konkursami. Do wygrania będą cenne nagrody rzeczowe i pieniężne. W sobotę z kolei strefy weekendowe powiększone zostaną o scenę, a główną atrakcją będzie możliwość spotkania popularnych twórców z platformy Tik-Tok – Marię Jeleniewską, Wicia, Adę Krysian i Wanesę Stefaniak. W strefie meet&greet każdy będzie mógł spotkać się z idolem, zrobić sobie z nim zdjęcie, nagrać wspólnego tik-toka, wziąć autograf czy zadać mu kilka pytań.
W ramach tygodniowego eventu odbędą się taneczne mistrzostwa miast w realu oraz mistrzostwa Polski w warunkach wirtualnych. Rozgrywki offline wyłonią zwycięzców z Torunia, którzy następnie wezmą udział w weekendowych rywalizacjach z TikTokowymi idolami. Część online to rywalizacja, w której udział może wziąć każdy, a wygrywa ten, kto zdobędzie największą ilość polubień społeczności w ramach platformy TikTok. Zawody taneczne odbędą się w dwóch kategoriach wiekowych – Junior (0-14 lat) oraz Virtual Dancer (15+ lat).
Rozgrywki w Atrium Copernicus odbywać się będą od poniedziałku do soboty w godzinach 12:00-20:00, spotkanie z infuencerami w sobotę w godz. 14:00-18:00 Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Virutal Dancer 2022 odbywa się w sześciu obiektach Atrium, w największych miastach w Polsce. Oprócz Atrium Copernicus, w event zaangażowały się warszawska Reduta, Galeria Dominikańska we Wrocławiu, CH Focus w Bydgoszczy, Atrium Molo w Szczecinie oraz Atrium Targówek w Warszawie.
Więcej informacji: https://atrium-copernicus.pl/.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.