Baked Games z Grupy PlayWay ogłasza nowy tytuł – Security Guard
Baked Games SA, producent i wydawca gier mobilnych i PC z Grupy PlayWay, ogłasza nowy tytuł z portfolio produkcyjnego o nazwie Security Guard. Spółka zmierza do jak najszybszej premiery symulatora profesjonalnej Agencji Ochrony. Obecnie Studio pracuje także nad innym autorskim projektem, osadzonym w tematyce Security – Prison Simulator. Wkrótce Baked Games S.A. udostępni darmowy prolog gry. Jeszcze w tym roku Spółka planuje debiut na rynku NewConnect.
- Na platformie Steam są już dostępne materiały z naszej najnowszej pre-produkcji, pt. Security Guard. Właśnie udostępniliśmy graczom kartę gry oraz trailer. Security Guard to nasz drugi tytuł - po symulatorze strażnika więziennego - który dedykujemy fanom gier akcji. Produkcja pozwala użytkownikom wcielić się w rolę ochroniarzy i strażników. Chcemy specjalizować się w tego typu projektach. Konsekwentnie realizujemy rozbudowę portfolio produkcyjnego, przez co umacniamy obecność Baked Games na rynku gamingowym. – informuje Przemysław Bieniek, prezes zarządu Baked Games SA.
Security Guard to jednoosobowa gra typu symulator odzwierciedlająca pracę w branży ochroniarskiej. Gracz może wcielić się w rolę szeregowego ochroniarza lub przejąć obowiązki właściciela w zarządzanej przez siebie profesjonalnej firmie ochroniarskiej. Rolą grającego jest wypełnianie zleceń o różnym poziomie trudności. Do najbardziej wymagających należą misje związane m.in. z ochroną celebrytów, czy transportem pieniędzy do skarbca.
Obecnie Baked Games finalizuje prace nad prologiem swojego flagowego tytułu – Prison Simulator. Produkcja pozwala wcielić się w rolę strażnika fikcyjnego więzienia, który stanie przed licznymi wyborami moralnymi, co w konsekwencji przełoży się na konkretne etapy rozgrywki. Budżet produkcyjny autorskiego projektu studia wyniesie około 1 mln PLN. – Wkrótce udostępnimy prolog tytułu. Premiera pełnej wersji gry zaplanowana została na Q3 br. Projekt docelowo pojawi się w wersji na konsole Sony i Microsoft oraz na platformy VR-owe. Liczymy na sukces sprzedażowy tytułu. Już teraz obserwujemy duże zainteresowanie grą – komentuje prezes zarządu Baked Games SA.
Współwydawcą obu produkcji jest PlayWay, jednocześnie większościowy udziałowiec Baked Games.
- Równolegle pracujemy nad innymi pre-produkcjami. Niebawem udostępnimy graczom trailery tych projektów. Zachęcam do śledzenia naszej strony internetowej – dodaje Przemysław Bieniek.
Baked Games planuje debiut na rynku NewConnect w I połowie br. – W lutym złożyliśmy do GPW Dokument Informacyjny Baked Games.. Jesteśmy gotowi na dołączenie do grona spółek publicznych – komentuje prezes zarządu Baked Games.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.