Bezpłatna zabawa w Adventure Roomie – zgłoszenia tylko do 6 lutego br.
Do 6 lutego br. będzie można zgłaszać rodziny z Małopolski do bezpłatnej zabawy w ramach akcji „Nominuj Rodzinę do Adventure Room w ferie”.
Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wyłonionych 10 rodzin, które będą mogły skorzystać z bezpłatnego wejścia do pokoju zagadek w Krakowie. Darmowa rozrywka w Adventure Roomie będzie możliwa od 10 lutego do końca marca br. Organizatorem akcji jest Gamescape z Krakowa.
„W trakcie moich rozmów z organizatorami przedświątecznych zbiórek często pojawiał się temat wdzięczności i poczucia, że zrobiło się coś dobrego dla innych. Okazuje się, że by taka pomoc się udała, osoby zaangażowane muszą mieć niesamowite wsparcie rodziny – muszą w tym być razem. A to bywa już sporym wyrzeczeniem. Uznaliśmy, że nagrodą za ich pracę i jednocześnie sposobem na wspólnie spędzenie czasu właśnie z rodziną, bez której nie mogliby tyle dać innym, może być zabawa. Dlatego udostępniamy to, co mamy najlepsze – nasze Adventure Rooms. A podziękować za ich aktywność może każdy z Was –wystarczy wysłać zgłoszenie.” – powiedziała Patrycja Curyło, współwłaścicielka Gamescape.
Zgłosić można osoby – wolontariuszy, społeczników, osoby zaangażowane w pomoc starszym, w szkole, w gminie, w parafii czy wśród lokalnej społeczności. Nominację można przesłać poprzez wypełnienie formularza na stronie: https://nominuj-rodzine.gamescape.pl/. Finaliści będą mogli zabrać swoich najbliższych na bezpłatną zabawę do jednego z przygodowych pokoi zagadek. Lista 10 zwycięzców zostanie opublikowana 9 lutego br. na stronie www.gamescape.pl i na profilach społecznościowych.
![Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1291175053,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
![Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów](/files/_uploaded/glownekonf_140070401,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
![Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn](/files/_uploaded/glownekonf_1099985276,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.