Budujemy domki dla dzikich pszczół – Port Łódź zaprasza na kolejne eko warsztaty
![](/files/_uploaded/wiz_zdjeciekonf_1166971042,w_170,h_95,wo_170,ho_95,_small.jpg)
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Łódzkie Centrum Handlowe przy Pabianickiej 245 zaprasza na kolejne bezpłatne warsztaty w ramach rodzinnego cyklu zajęć edukacyjnych wspierających bioróżnorodność – Projekt Rośnij Dziko! W sierpniu, wspólnie z pasjonatem dzikiej przyrody, Piotrem "Sosną" Sosnowskim, uczestnicy zbudują domki dla dzikich pszczół. Warsztaty odbędą się w sobotę, 10 sierpnia o godz. 11:00 - tradycjnie w Sport Stacji.
Projekt Rośnij Dziko, organizowany przez Port Łódź, to inicjatywa skierowana do rodzin, które chcą aktywnie wspierać bioróżnorodność. Na najbliższych warsztatach, które odbędą się 10 sierpnia w godzinach 11:00-13:00, uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie zbudować domki dla dzikich pszczół. Te wyjątkowe konstrukcje, wypełnione rurkami trzcinowymi i nawierconymi kawałkami drewna jabłoniowego, staną się domem dla samotnych pszczół różnych gatunków.
Warsztaty poprowadzi Piotr Sosnowski, znany w sieci jako Sosna, który z pasją opowiada o dzikiej przyrodzie i jej ochronie. Uczestnicy będą mogli nie tylko nauczyć się budować domki dla pszczół, ale również później obserwować, jak te fascynujące owady zalepiają otwory w swoich nowych domach, używając do tego materiałów takich jak glina czy liście kwiatów.
Spotkanie odbędzie się w Sport Stacji, a liczba miejsc jest ograniczona do 20 osób (rodzic + dziecko liczą się jako jedna osoba). Aby wziąć udział w warsztatach, należy wcześniej zapisać się, wysyłając zgłoszenie na adres: sosnaisadzonki@gmail.com.
To doskonała okazja, aby w ciekawy sposób spędzić czas z rodziną i jednocześnie przyczynić się do ochrony dzikiej przyrody. Projekt Rośnij Dziko to wyjątkowa inicjatywa, która łączy edukację przyrodniczą z praktycznymi działaniami na rzecz środowiska. Zapraszamy do udziału i pomocy naszym latającym przyjaciołom!
![Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1291175053,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
![Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów](/files/_uploaded/glownekonf_140070401,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
![Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn](/files/_uploaded/glownekonf_1099985276,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.