Canon głównym partnerem nowego programu TVN 7 o fotografii – „Perfect Picture"
Canon został głównym partnerem „Perfect Picture” – pierwszego w Polsce reality-show poświęconego fotografii, które w październiku zadebiutuje w jesiennej ramówce telewizji TVN 7. Marka dostarczyła produkcji aparaty fotograficzne, obiektywy, drukarki i kamery.
„Perfect Picture” ma przybliżyć widzom świat fotografii i pokazać, że dobre zdjęcia może robić każdy. Bohaterowie programu zmierzą się z zadaniami poświęconymi różnym dziedzinom fotografii, a każda z nich będzie wymagała innych umiejętności na planie. Każdy z ośmiu odcinków to inny temat przewodni, w ramach którego na uczestników czekają dwa zadania. Prace uczestników ocenią uznani eksperci z branży foto, a jury przewodzić będzie doświadczona fotografka, Zosia Promińska. W rolę prowadzącej program wcieli się z kolei aktorka i piosenkarka Patrycja Kazadi.
Marka Canon jest głównym partnerem „Perfect Picture”. W ramach współpracy firma dostarczyła uczestnikom aparaty fotograficzne i obiektywy z wielokrotnie nagradzanego systemu EOS R, które posłużyły do wykonania konkursowych zadań. Canon zapewnił produkcji także wysokiej klasy urządzenia drukujące: domowe drukarki MegaTank - PIXMA G640 oraz drukarkę do profesjonalnego druku fotografii - imagePROGRAF PRO-1000. Dopiero wydrukowane prace oceniać będzie jury, co pozwoli na oddanie pełnej głębi i emocji uchwyconych obrazów.
Ponadto Canon przekaże nagrody dla zwycięzcy programu. To wysokiej klasy sprzęt: aparat EOS R6 z obiektywem RF 24-105 mm, a także drukarka MegaTank PIXMA G640, która oprócz dokumentów drukuje zdjęcia w bardzo dobrej jakości. Dodatkowo każdy uczestnik kończący udział w programie otrzyma sprzęt Canon, który pomoże mu w dalszym rozwoju umiejętności fotograficznych.
W realizacji programu wykorzystywane są z kolei profesjonalne kamery Canon najnowszej generacji, z linii Cinema EOS: EOS C500 Mark II, EOS C300 Mark III oraz EOS C70.
Emisja pierwszego odcinka premierowej edycji „Perfect Picture” odbędzie się 7 października o godz. 19:30, a kolejne odcinki telewizja TVN 7 wyemituje co piątek, o tej samej porze. Polska jest trzecim krajem na świecie, w którym został zrealizowany program „Perfect Picture”.
Działania komunikacyjne projektu realizuje Komunikacja Plus PR. Obejmą bieżące informowanie o projekcie w mediach tradycyjnych oraz mediach społecznościowych.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.