Komunikaty PR

Caravaning, czyli urządzamy wygodny kamper

2024-07-17  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Domy na kółkach cieszą się popularnością za sprawą wolności podróżowania, którą oferują. Obojętnie, czy kupujemy nowy, czy odnawiamy używany pojazd kempingowy, kluczem w aranżacji jest funkcjonalność. Na niewielkiej przestrzeni musimy zmieścić jak najwięcej sprytnych i komfortowych rozwiązań. Podpowiadamy, jak urządzić kamper lub przyczepę kempingową.

Czasy, gdy caravaning oznaczał podróżowanie w ciasnocie i niewygodzie odeszły w niepamięć. Dziś inspiracją dla nowoczesnych pojazdów kempingowych stał się styl życia w wielkich miastach, gdzie maksymalnie wykorzystuje się i stara jak najlepiej zagospodarować przestrzeń do życia.

Funkcjonalność i ergonomia

Najważniejsza jest funkcjonalność i ergonomia, by uzyskać więcej przestrzeni i komfortu na tym samym metrażu. Na rynku meblarskim znajdziemy wiele rozwiązań odpowiadających mobilnemu stylowi życia i podróżowania. – Liczą̨ się̨ przede wszystkim inteligentne koncepcje zaaranżowania wnętrza oraz wielofunkcyjne elementy wyposażenia o optymalnej trwałości przy jak najmniejszej wadze – mówi Maciej Gumiński, manager ds. marketingu produktu Häfele, producenta systemów okuć meblowych. Należy pamiętać, że masa całkowita kampera lub kampervana nie może przekroczyć 3,5 tony (powyżej tej wagi są potrzebne dodatkowe uprawnienia dla kierowcy).

Przestrzeń, mimo że niewielka, powinna mieć wydzielone strefy: część sypialną, mieszkalną, kuchnię i łazienkę lub toaletę. Projekt należy zacząć od rozmieszczenia największych obiektów: łóżka, lodówki, kuchenki (dobrze sprawdzają się modele z pokrywą pozwalającą uzyskać dodatkową przestrzeń roboczą w kuchni), toalety (najczęściej zintegrowanej z kabiną prysznicową) oraz zbiorników na wodę. Duże pojazdy można doposażyć nawet o piekarnik, mikrofalówkę i zmywarkę do naczyń.

Wolną przestrzeń warto uzupełnić szafkami i sprytnymi rozwiązaniami do przechowywania. Upewnijmy się, że wszystkie mają odpowiednie zamknięcia, co zapewni bezpieczeństwo w trakcie jazdy. – Dostępny jest szeroki wybór zatrzasków, rygli zasuwanych i zamków baskwilowych, gałek obrotowych i naciskowych, zapewniających zamkniecie frontu podczas poruszania się̨ pojazdu – wymienia ekspert. – Jeśli stosujemy szuflady, użyjmy prowadnic z hamulcem i wygodną regulacją oraz blokadą pozycji zamkniętej i otwartej – dodaje.

Wybierając dodatkowe sprzęty, takie jak np. czajnik czy ekspres do kawy, sięgnijmy po te zaprojektowane z myślą o użytkowaniu w kamperze – mają możliwość przymocowania do ściany lub blatu.

Niewidoczne ma znaczenie

Warto też poświęcić większą uwagę temu, czego na pierwszy rzut oka nie widać, czyli okuciom meblowym, jak zawiasy do klap szafek – tradycyjnie otwierane szafki zajmują zdecydowanie za dużo miejsca. Drzwiczki nie mogą kolidować z innymi obiektami.  – Zawiasy w kamperze muszą być lekkie, a przy tym wytrzymałe. Wybierzmy takie, których można użyć do otwierania i delikatnego zamykania wszystkich klap w przyczepie kempingowej niezależnie od ich wysokości, szerokości i ciężaru – proponuje Maciej Gumiński. Zastosowane okucia muszą być stosunkowo lekkie, niezawodne i odporne na korozję.

Kamper można wyposażyć nawet w telewizor. Dobrze, by zamocować go na uchwycie z możliwością obrotu, dostosowanym do różnych wielkości ekranów. –  Zwróćmy uwagę na łatwy montaż, stabilne zamocowanie i regulację pozycji płaskiego telewizora w przyczepie. Przydatne i istotne są funkcje obrotu ekranu o 180° oraz zablokowania go w pozycji pionowej w trakcie jazdy – wymienia ekspert Häfele.

Światło i wentylacja

Nie zapominajmy o dobrze dobranym oświetleniu. Najlepiej sprawdzą się energooszczędne, inteligentne i kompleksowe rozwiązania, umożliwiające łatwe sterowanie, zmianę barw i natężenia oraz jednoczesne ładowanie telefonów komórkowych. – Takim systemem oświetlenia jest Loox5, który za jednym razem pozwala na zrealizowanie zarówno oświetlenia akcentującego, jak i funkcjonalnego wspierającego nasze codzienne czynności, co bywa nieosiągalne w przypadku zastosowania wyłącznie konwencjonalnych źródeł światła – mówi Maciej Gumiński.

W takim pojeździe, zwłaszcza gdy podróżuje nim kilka osób, czasami też zwierzęta, może pojawić się problem z wilgocią. Trzeba zadbać o prawidłową wentylację – wietrzenie pomoże pozbyć się gorącego powietrza, pary wodnej po prysznicu czy zapachów gotowania. – Z pomocą przyjdzie duży wybór kratek wentylacyjnych o różnych kształtach i rozmiarach, wykonanych z tworzywa sztucznego lub aluminium – podpowiada ekspert.

Dobrze urządzony i wyposażony pojazd pozwoli cieszyć się caravaningiem i czerpać radość z podróżowania.

Przy urządzaniu kampera można też zwrócić się do firm, które są otwarte na niestandardowe pomysły i pomogą stworzyć nieszablonowe rozwiązania dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb i wymagań – radzi ekspert Häfele.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery Biuro prasowe
2024-12-19 | 11:30

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Mistrzostwa Świata Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń szachowych na świecie, zadebiutują w
Hobby Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
2024-12-19 | 11:00

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Sukces parków Majaland Momentum Leisure w Polsce to więcej niż rozwój firmy. To symbol ogromnego potencjału branży rekreacyjnej w kraju i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Hobby Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
2024-12-05 | 14:00

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn

Już w najbliższą sobotę, 7 grudnia, w godzinach 11:00 – 18:00 wspólnie z 33’45’’ recordstore zapraszamy do Galerii Turzy na przedświąteczną Giełdę Winyli!

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.