Centrum Praskie Koneser zaprasza na wystawę klasycznej motoryzacji
Już w najbliższą sobotę (4 lipca) w centrum kulturalno-rozrywkowym na warszawskiej Pradze będzie można podziwiać klasyczną motoryzację. Wśród atrakcji zaplanowano rajd zabytkowych pojazdów po miejscach związanych z praską motoryzacją, próbę sprawnościową oraz konkurs elegancji. Wydarzenie odbędzie się w zrewitalizowanej dawnej wytwórni wódek Koneser - wstęp wolny.
4 lipca od godziny 11.00 rozpoczyna się wystawa „Klasyczny Koneser” organizowana przez Drive Cup i Centrum Praskie Koneser. Impreza przeznaczona jest przede wszystkich dla fanów motoryzacji, którzy będą mogli podziwiać m.in. pojazdy produkowane przed wojną w Warszawie oraz inne wiekowe maszyny. Wszystko odbędzie się w niesamowitej atmosferze zrewitalizowanego, industrialnego miejsca na historycznej mapie Warszawy – dawnej wytwórni wódek Koneser.
Plan imprezy:
11.00 – otwarcie bramy wjazdowej dla uczestników imprezy (od strony Ząbkowskiej).
13.01 – start pierwszego zawodnika w Rajdzie po Pradze.
15.01 – meta pierwszego zawodnika w Rajdzie po Pradze.
16.30 – ogłoszenie wyników
18.00 – zamknięcie imprezy
Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie: http://drivecup.pl/rajd_klasyczny-koneser/
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: Bombaj Masala, Zoni, WuWu Bistro, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill by Butchery & Wine, Bar Hotel Moxy, ¾ Koneser Bar, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, niedostępne w galeriach handlowych, tworzone przez rodzimych producentów, jak MUSCAT, Minty dot, Mydlarnia Cztery Szpaki czy Domkove. Centrum Praskie Koneser to laureat nagrody „Wdechy 2020” za próby pokazywania w miejscu komercyjnym sztuki niekomercyjnej.
Więcej informacji na www.koneser.eu.
Kontakt dla mediów:
Piotr Artymowski
kom.: 600 285 233
email: p.artymowski@cecpolska.pl
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.