Co łodzianie widzą na niebie? Niezwykły pokaz w Planetarium EC1

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Czy na niebie wśród gwiezdnych konstelacji możemy dostrzec migawkę, krańcówkę albo żulik? Na łódzkim nieboskłonie na pewno tak! Udowodnimy to w najbliższą sobotę podczas specjalnego pokazu w łódzkim Planetarium w EC1 pt. „Łódzkie Asteryzmy”. Wydarzenie jest bezpłatne.
W sierpniu po raz kolejny spotykamy się na trzecim już z kolei „Spotkaniu w duchu Flow” organizowanym cyklicznie przez firmę Archicom we współpracy z EC1. Tym razem wspólnie z gośćmi odkrywać będziemy tajemnice łódzkiego nieba na wyjątkowym pokazie w Planetarium – „Łódzkie Asteryzmy”. Widzimy się w najbliższą sobotę, 24 sierpnia o godzinie 18:30. Wydarzenie jest bezpłatne jednak na pokazie obowiązuje limit miejsc. Aby mieć pewność udziału w spotkaniu należy zapisać się na pokaz wysyłając zgłoszenie na adres a.kaczorowska@bepr.pl
„Łódzkie Asteryzmy” to specjalne wydarzenie w Planetarium, ponieważ nie jest wpisane do stałego harmonogramu pokazów. Czego możemy się spodziewać? Fantastycznej podróży po ciekawych obiektach astronomicznych, które znajdują się w gwiazdozbiorach oraz opowieści o niesamowitych zjawiskach, które w nich zachodzą. Do tego prowadzący pokaz zaproszą uczestników do wyjątkowej zabawy. Na niebie szukać będziemy gwiazdozbiorów, które możemy nazwać łódzkimi regionalizmami, jak słynna migawka, tramwajowa krańcówka czy pieczywo żulik. Pokaz prowadzony na żywo poza obserwacją lokalnego nieba promować zatem będzie także unikatowe słownictwo, którym posługują się mieszkańcy Łodzi i okolic, a które stanowi dziedzictwo kulturowe, wiążące się z historią oraz tradycjami miasta wielu kultur.
Na wszystkich gości obok Planetarium czekać będzie również poczęstunek przygotowany przez kawiarnię Coffee on Board.
24 sierpnia (sobota)
Godzina 18:30
EC1, ulica Targowa 1/3, Planetarium
Zapisy: a.kaczorowska@bepr.pl
„Spotkania w Duchu Flow”
Spotkania z wybitnymi postaciami ze świata kultury, literatury, natury, sztuki oraz nowych technologii – czyli „Spotkania w duchu Flow” to przedsięwzięcie kulturalne realizowane przez firmę Archicom we współpracy z EC1 – Miastem Kultury. Bezpłatne spotkania odbywają się raz w miesiącu na terenie EC1 z partnerami merytorycznymi, a na każdym z nich poruszana jest inna tematyka reprezentowana przez zaproszonego gościa lub organizację działającą na terenie EC1.
- Idea spotkań z wybitnymi osobistościami, artystami ze świata kultury i sztuki, filmu, teatru, literatury, ale także ze znanymi ekspertami zajmującymi się tematyką nowych technologii czy architektury zrodziła się przy okazji naszej najnowszej łódzkiej inwestycji – Flow, realizowanej w Nowym Centrum Łodzi. Flow to coś więcej niż nowa przestrzeń na mapie miasta, to miejsce, które ze względu na swoją lokalizację, ale też funkcje łączyć będzie wszystkie żywioły Łodzi: nowoczesnego miasta, natury, technologii oraz kultury. Już teraz jeszcze na etapie budowy wcielamy w życie idee, które reprezentuje Flow. Chcemy by spotkania realizowane we współpracy z naszym sąsiadem EC1 stały się swoistym przepływem myśli, wymiany ciekawych doświadczeń, poszerzania horyzontów oraz odkrywania żywiołów, którymi żyje Łódź – mówi Waldemar Olbryk, prezes firmy Archicom.

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.