Dzień Mężczyzn - pomysły na prezent
DZIEŃ MĘŻCZYZN – POMYSŁY NA ORYGINALNE PREZENTY
Marzec, choć najczęściej kojarzony ze świętem kobiet, jest miesiącem, w którym należy pamiętać również o panach – w końcu 10 marca obchodzą oni swoje święto. Z tej okazji warto obdarować ich wyjątkowymi upominkami. Co wybrać, aby prezent okazał się trafiony? Marka Victorinox przedstawia sprawdzone pomysły na udane podarunki na Dzień Mężczyzn.
Mąż, partner, brat, tata, przyjaciel… W życiu większości z nas jest jakiś wyjątkowy mężczyzna, zasługujący na prezent. Kolejna para skarpetek, kolorowy krawat czy ramka ze zdjęciem… to już było. Zastanówmy się nad podarunkiem bardziej funkcjonalnym i praktycznym w codziennym zastosowaniu. Mężczyźni lubią gadżety, które nie tylko ładnie wyglądają, ale także te, które podkreślają ich siłę, odwagę i zaradność.
Prezentujemy pomysły na prezenty, które sprawdzą się w przypadku każdego pana.
Scyzoryk Huntsman od Victorinox
Ten scyzoryk stanowi kontynuację legendarnych Szwajcarskich Noży Oficerskich. Wyposażony w 15 narzędzi, m.in. duże ostrze, małe ostrze, śrubokręt 3 mm, śrubokręt 6 mm czy nożyczki. Model Huntsman sprawdzi się zarówno w trakcie plenerowej przygody, jak również w domowych warunkach.
Cena: 178 PLN
Scyzoryk Alpineer od Victorinox
Idealny towarzysz na wypady w góry. Dzięki jego wielofunkcyjności, możesz polegać na nim w każdej sytuacji. Jest niezwykle lekki, posiada łatwy w obsłudze mechanizm blokowania oraz ostrze z prostą krawędzią. Jego narzędzia to: duże ostrze, korkociąg, kółko do kluczy, wykałaczka i pęseta, czyli podstawowy zestaw do górskich podróży.
Cena: 142 PLN
Swiss Card Classic od Victorinox
Te narzędzie stanowi funkcjonalny dodatek, który z łatwością zmieści się do męskiego portfela. W niewielkiej obudowie zmieszczono 9 narzędzi, w tym m.in.: śrubokręt 2,5 mm, długopis z wkładem napełnianym pod ciśnieniem, linijka czy nożyczki. Wszystko razem tworzy zestaw, z którym ciężko się rozstać.
Cena: 151 PLN
Męska kosmetyczka Overnight Essentials Kit
Akcesorium w kompaktowym rozmiarze, z przemyślanym układem kieszeni z siateczki. Wyposażone w łatwą do mycia, antybakteryjną wyściółkę. Natomiast pojedynczy, solidny zamek zapewni szybki dostęp do zawartości kosmetyczki.
Cena: 182 PLN
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.