Dzień Planszówek w ALFA Centrum Gdańsk – Galerii Alternatywnej już w sobotę
Już w najbliższą sobotę 22 czerwca w Alfa Centrum Gdańsk – Galerii Alternatywnej odbędzie się Dzień Planszówek. To doskonała okazja do spotkania w gronie rodziny czy przyjaciół i wspólnej zabawy przy wciągających grach. Nie zabraknie rozmaitych kultowych planszówek, a także nowości. Czekają również konkursy z nagrodami.
Na sam początek wakacji Alfa Centrum – Galeria Alternatywna wychodzi z propozycją odprężającej rozrywki gwarantującej świetną zabawę i odrobinę rywalizacji. W pierwszy dzień lata, w sobotę 22 czerwca, odbędzie się tu Dzień Planszówek.
Pasaż galerii zamieni się w prawdziwe studio gier. Odwiedzający centrum będą mieli okazję zasiąść
w specjalnie przygotowanej strefie i zagrać w wybrane planszówki. Do dyspozycji graczy będą rozmaite propozycje gier o różnym charakterze, wymagającym np. logicznego myślenia, zręczności czy kooperacji. Wśród nich znajdą się zarówno nieśmiertelne, popularne tytuły, jak i te całkiem nowe. Nie trzeba jednak martwić się o instrukcję, na miejscu dostępni będą animatorzy, którzy pomogą i chętnie wytłumaczą zasady danej gry.
Wydarzenie to dobry pomysł na atrakcyjne spędzenie sobotniego popołudnia w gronie znajomych czy rodziny. To również możliwość przetestowania nowych planszówek dla największych ich miłośników, a także okazja do gry dla tych, którzy sami nie mają w domu swoich własnych kolekcji. Organizatorzy zapewniają, że znajdą tu coś dla siebie zarówno dzieci, jak i dorośli, tak, by każdy mógł dobrze się bawić.
W programie Dnia Planszówek przewidziane są również konkursy. Na chętnych będą czekały różne wyzwania, a zwycięzcy zostaną nagrodzeniu upominkami.
Strefę gier znaleźć będzie można na poziomie 0 galerii. Czynna będzie od godziny 12:00 do 17:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.