Empik zaprasza na kolejne spotkania autorskie online
Jesienne wieczory zachęcają do zgłębiania swoich pasji w domowym zaciszu. Inspiracji dostarczą spotkania autorskie z cyklu #premieraonline, których gośćmi będą legendarny piłkarz i obecny prezes PZPN Zbiegniew Boniek wraz z Januszem Basałajem oraz Dziewczyny z wypiekami – Agata Stankiewicz i Małgorzata Nagat, specjalistki od cukierniczych przysmaków.
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.
Zbigniew Boniek, Janusz Basałaj – wtorek, 27 października, godz. 18:00
Z okazji premiery książki „Zbigniew Boniek. Mecze mojego życia”(Wydawnictwo SQN) autorzy Zbigniew Boniek i Janusz Basałaj zawitają do wirtualnego studia Empiku, aby podzielić się z fanami piłki nożnej jeszcze większą liczbą ciekawostek.
Od chłopaka z bydgoskich ulic, nieśmiało stawiającego pierwsze kroki w świecie dorosłej piłki, przez „Bello di Notte”, po selekcjonera kadry i prezesa PZPN. Zbigniew Boniek zdradza kulisy zdarzeń, które wciąż wywołują wśród kibiców gorące dyskusje. Jaka atmosfera panowała w szatni przed legendarnym meczem z Niemcami w 2014 roku? I jak zmieniła się po spektakularnej wygranej? Co działo się wewnątrz prowadzonej przez Bońka reprezentacji i dlaczego jego przygoda z kadrą w tej roli zakończyła się tak szybko? Dlaczego, już jako prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, postawił na selekcjonera Adama Nawałkę? O tym wszystkim czytelnicy dowiedzą się z pierwszej ręki. Będą mieli okazję przekonać się, jakie emocje towarzyszyły legendarnemu piłkarzowi w najważniejszych momentach piłkarskiego życia, a jednocześnie – jednych z najważniejszych w historii polskiej piłki.
Agata Stankiewicz i Małgorzata Nagat (Dziewczyny z wypiekami) – środa, 28 października, godz. 18:00
Każdy pragnie skosztować la dolce vita – słodkiego życia, pełnego wyrafinowanych smaków. Kolejna książka kucharska Agaty Stankiewicz i Małgorzaty Nagat – „Dziewczyny z wypiekami na 4 pory roku” (Wydawnictwo Burda) – otwiera przed wielbicielami łakoci świat najpopularniejszych deserów. Podczas spotkania online autorki zdradzą, jak dopracowywały receptury i jak zagwarantować sobie cukierniczy sukces.
Agata, prowadząca popularny kanał Sugarlady oraz Małgorzata, właścicielka pracowni cukierniczej „Candy Gold”, żonglują pomysłami i przepisami, które poznały podczas licznych podróży po świecie. Każda z receptur, jakimi się dzielą, to mieszanka bogatego doświadczenia pasjonatek cukiernictwa, autorskiej fantazji i profesjonalnych zasad pieczenia.
W książce znalazły się przepisy na inspirowane włoską radością życia panna cottę czy „Ferrero Rocher”, a także lekkie, rozpływające się w ustach, przenoszące do Hiszpanii serniczki o smaku pinacolady. Nie zabraknie także smaków, dzięki którym znowu, jak w dzieciństwie, trafiamy do babcinej kuchni – polskich pączków, szarlotki czy faworków.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.