FABRYKA NORBLINA ZAPRASZA NA RODZINNE ŚWIĘTA
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Największe świąteczne przeboje, baśniowy koncert, kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży,
a do tego goście specjalni - gwiazda polskiego dubbingu Kasia Łaska oraz charyzmatyczny Nick Sinckler, który podczas Christmas Party porwie publiczność do wspólnej zabawy. Wszystko to w klimatycznych wnętrzach Fabryki Norblina, która z okazji zbliżającej się Gwiazdki zaprasza na weekend pełen niezapomnianych świątecznych atrakcji. Nie zabraknie oczywiście Świętego Mikołaja, z którym najmłodsi będą mogli spotkać się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Dodatkowo, w Fabryce Norblina już od 17 grudnia oglądać można wystawę fascynujących samochodów – od kultowych dzieł sprzed kilku dekad po najnowsze auta.
BAJKOWE HITY, CHRISTMAS PARTY I DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI
„Mam tę moc”, „Chcę uwierzyć snom”, “Can you feel the love tonight” czy “I’m a believer” – te przeboje znają wszyscy! Zaśpiewajmy je wspólnie raz jeszcze, tym razem z Kasią Łaską, czyli filmowym głosem Elsy z „Krainy Lodu”. W nagrodzonym Oscarem oraz Złotym Globem filmie Disney’a “Kraina Lodu” Kasia Łaska zaśpiewała jako Elsa piosenkę “Mam tę moc”, a kilka lat później wykonała “Chcę uwierzyć snom” z filmu “Kraina lodu 2”. W 2020 roku zaśpiewała ten utwór podczas Oscarowej Gali. Na bajkowy koncert Kasi Łaskiej w towarzystwie wokalisty Łukasza Talika, Fabryka Norblina zaprasza 18 grudnia (sobota) o godzinie 16:00w Food Town. Wstęp wolny.
To dopiero początek weekendowych muzycznych atrakcji. W sobotni wieczór o godzinie 21:00
w Food Town startuje Christmas Party, podczas którego posłuchać będzie można koncertu Nicka Sincklera,a także piosenek w wykonaniu samej publiczności w świątecznym karaoke. Fabrykę Norblina wypełnią takie hity jak „Jingle Bells”, „Santa Claus is coming to town” czy “Almost home”. Sobotnią, świąteczną imprezę zwieńczy pierwszy w Fabryce Norblina Jam Session, który poprowadzi zespół muzyków instrumentalistów w składzie: Lena Romul – chórek, Tomasz Mądzielewski – perkusja, Artur Twarowski – gitara, Błażej Chochorowski- bass, Michał Jurkiewicz – piano, Jarek Kaczmarczyk – saksofon, Ignacy Wendt - trąbka, Bartek Pająk - instrumenty perkusyjne. Na Jam Session Fabryka Norblina zaprasza o godzinie 22:00. Z kolei w niedzielne popołudnie (19 grudnia) o godzinie 16:00 w Fabryce Norblina zobaczyć będzie można niezwykłe przedstawienie – muzyczną baśń o „Dziewczynce z zapałkami” H.Ch. Andersena w wykonaniu artystów: Natalii Kujawy, Marii Tyszkiewicz i Filipa Karasia. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
TAJNIKI DUBBINGU I PUNCOWANIE BOMBEK
Najbliższy weekend w Fabryce Norblina upłynie także pod znakiem kreatywnych warsztatów. Tych, którzy chcą poznać podstawy pracy aktora dubbingowego, dowiedzieć się, jak przebiega nagranie, jak odczytywać tekst i współpracować z reżyserem i realizatorem dźwięku – zapraszamy na spotkanie. Warsztaty z dubbingu dla dzieci i młodzieży poprowadzi Kasia Łaska, która użyczyła swojego głosu wielu postaciom z filmów i seriali animowanych takich jak: „Frozen”, „Mała Syrenka”, „Wielki Powrót Piotrusia Pana”, „Koko Smoko”, „Kumple Z Dżungli”, „Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska”, czy „Piękna i Bestia”. Warsztaty podzielone będą na grupy wiekowe: w sobotę (18 grudnia) w godzinach 10:00 – 12:30 odbędą się zajęcia dla dzieci w wieku 9 – 11 lat, natomiast w niedzielę (19 grudnia) tajniki dubbingu z Kasią Łaską odkrywać będą trzy grupy wiekowe: 12 – 14 lat oraz ponownie 9 – 11 lat w godzinach 10:00 – 12:30, natomiast młodzież w wieku 15 – 18 lat zapraszamy w godzinach 13:00 – 15:30.
Bombki, które powstają przy pomocy młotków, kleszczy i nożyc do blachy? W Fabryce Norblina wszystko jest możliwe. Na warsztaty, podczas których ozdoby choinkowe wykonamy z metali szlachetnych, zapraszamy w najbliższą sobotę (18 grudnia) w godzinach 11:00 – 14:00. Natomiast w niedzielę (19 grudnia) w tych samych godzinach spotykamy się w strefie śniadaniowej Food Town by wykonać ozdoby świąteczne metodą stringArt, jednak w nieco innej odsłonie. Bombki i inne dekoracje zamiast z nici wyplatać będziemy z drutu, dzięki czemu zapoznamy się z różnymi rodzajami metali jak miedź, mosiądz i cynkowana stal.
Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy, których dokonywać można na stronie https://fabrykanorblina.pl/rodzinne-swieta/#rezerwacja
21 984 KONI MECHANICZNYCH W FABRYCE NORBLINA
Fascynujące modele Ferrari, Lamborghini, Porsche, Maserati, Bentleya, Aston Martina i innych czołowych marek – łącznie 50 rzadkich i ekskluzywnych samochodów o wartości 55 mln zł zobaczyć można na wystawie „Ikony Motoryzacji” w Fabryce Norblina. Organizowana wystawa jest pierwszą edycją planowanego corocznego cyklu prezentacji samochodów - wybitnych dzieł techniki i designu. Jej celem jest przedstawienie aut ważnych w rozwoju motoryzacji, w większości rzadko widywanych i trudno dostępnych. Eksponaty wystawy plasują się na różnych etapach rozwoju nowoczesnej motoryzacji i pokazują wzbogacanie samochodu o kolejne technologie. Przekrój zebranych dzieł z dziejów ambitnej motoryzacji jest tak dobrany, by dawać kompletny obraz przemian w technice
i stylu samochodu sportowego – aż po modele najnowsze, jedyne lub jedne z pierwszych w Polsce. Wystawa samochodów w Fabryce Norblina startuje 17 grudnia i potrwa do wiosny przyszłego roku. Bilety na wydarzenie zakupić można na stronie organizatora: Ikony Motoryzacji lub stacjonarnie na miejscu w recepcji. Bilety sprzedawane są co godzinę, w dniach roboczych – od godziny 11:00, z ostatnim wejściem o 19:00, natomiast w weekendy od godziny 10:00, z ostatnim wejściem o godzinie 20:00.
Bilety zakupić można poprzez stronę: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-1286-wystawa-ikony-motoryzacji-71477?id=370994
Przez cały czas Fabryka Norblina zaprasza również do zwiedzania Muzeum, które do końca grudnia br. funkcjonuje testowo. Zwiedzanie z przewodnikiem jest bezpłatne. Bilet do Muzeum w cenie 1 zł można kupić w aplikacji dedykowanej Fabryce Norblina lub bezpośrednio u operatora Muzeum w lokalu wydawnictwa Tashka, które znajduje się w budynku Plater.
Wszystkie wydarzania organizowane są z zachowaniem reżimu sanitarnego związanego z pandemią COVID-19.
Szczegóły weekendu: https://fabrykanorblina.pl/rodzinne-swieta/
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.