Giełda Płyt Winylowych w Atrium Kasztanowa
Trend na muzykę odtwarzaną z gramofonu od lat nie słabnie, a wręcz odwrotnie – przybiera na sile! Specjalnie dla prawdziwych fanów czarnych krążków w dniach 21-22 maja w Atrium Kasztanowa po raz pierwszy odbędzie się giełda winyli oraz płyt CD, podczas której kolekcjonerzy będą mogli wybierać spośród kilku tysięcy nowych i używanych nośników dźwięku.
Początki płyty winylowej sięgają XIX wieku, jej schyłek – jak się wydawało – lat 80. ubiegłego stulecia. Jednak „czarna płyta” nie odeszła w zapomnienie – z roku na rok jej popularność rośnie. Dla wszystkich miłośników płyt analogowych, a także osób, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o kultowych nośnikach muzyki, Atrium Kasztanowa przygotowało pierwszą edycję Giełdy Płyt Winylowych.
Już w piątek w pilskim centrum handlowym pojawią się wystawcy i kolekcjonerzy płyt z całej Polski i zaprezentują tysiące tytułów. To spotkanie dla wszystkich poszukiwaczy muzycznych emocji. Przez dwa dni centrum zapełni się stoiskami z nowymi i używanymi płytami. Będzie można kupić, sprzedać lub wymienić swoje analogowe skarby. Wystawa ulokowana będzie na parterze, w głównym hallu centrum handlowego, pomiędzy sklepami CCC, 50style i Coccodrillo.
– Gdy na przełomie lat 80. i 90. pojawiła się płyta CD, wydawało się, że to koniec płyty winylowej i analogowy sposób odtwarzania muzyki został na zawsze zastąpiony przez zapis cyfrowy. Jednak jak pokazują ostatnie lata, płyty gramofonowe zyskują coraz więcej zwolenników. Najbliższy weekend w naszym centrum to spotkanie międzypokoleniowe i okazja do wzbogacenia swojej kolekcji oraz pasjonujących dyskusji o muzyce – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.
W związku z aktualnymi obostrzeniami, organizator zadbał o bezpieczeństwo gości oraz o zachowanie procedur chroniących ich zdrowie, aby mogli bezpiecznie uczestniczyć w giełdzie. Do dyspozycji gości i wystawców będzie płyn do dezynfekcji. Obsługa będzie wyposażona w maseczki oraz rękawiczki jednorazowe. Jednocześnie organizator zadba o odpowiedni dystans między stoiskami wynoszący minimum 3m, a także zapewni możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych.
Giełda Płyt Winylowych w Atrium Kasztanowa odbędzie się w dniach 21-22 maja w godzinach 10.00-21.00.
Więcej szczegółów na temat aktualnej oferty Atrium Kasztanowa można znaleźć na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu Facebook: www.facebook.com/AtriumKasztanowa.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.